Sport, Turniej sokolika U-10, Z ostatniej chwili

Legia Warszawa MISTRZEM VIII Międzynarodowego Turnieju Sokolika w Starym Sączu

Opublikowano: Czerwiec 10, 2018 o 7:25 pm   /   przez   /   komentarze (4)

Mistrzem VIII Międzynarodowego Turnieju Sokolika o puchar INNOJU w Starym Sączu została Legia Warszawa, która w finale zmierzyła się ze Spartą Praga (3:1). Zwycięska drużyna spędzi wybrany weekend w Hotelu Perła Południa w Rytrze. Finał poprzedził występ Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej.  

Turniej Sokolika był popisem futbolu w wykonaniu najzdolniejszych młodych piłkarzy z całej Polski i z zagranicy. Po uroczystym otwarciu i losowaniu grup młodzi piłkarze wbiegli na boiska przy ulicy Bandurskiego, gdzie w sobotę rozegrane zostały mecze fazy grupowej. Rywalizacja 32 drużyn z 11 krajów o prawo do gry w wielkim finale przyciągnęła mnóstwo kibiców. Widzowie zgromadzeni na obiekcie Sokoła byli świadkami eliminacji, które wyłoniły zespoły do gry o złote i brązowe medale. Emocjonujący doping zgromadzonych na trybunach oraz pasjonujące mecze złożyły się na niezapomniane widowisko sportowe.Dzieciaki zostawiły na boisku wszystko, nawet popularne trio, czyli krew, pot i łzy.

Niezwykła otoczka, efektowny finał przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Prezentacja zespołów, hymny narodowe, perfekcyjna logistyka. Te wszystkie i wiele innych elementów doprowadziło do uznania w kraju Międzynarodowego Turnieju Sokolika mianem najlepszego w Polsce.

Legia Warszawa rozegrała fantastyczny finał z młodymi zawodnikami Sparty Praga. Nie brakowało koronkowych akcji, walki o każdy skrawek boiska oraz pięknych bramek czyli wszystkiego co w futbolu najpiękniejsze. 

– W wielu miejscach organizuje się imprezy na wysokim poziomie, ale brakuje tam gościnności i serca włożonego w starania, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. W tym bezkonkurencyjny jest Sokolik – podkreślają piłkarze z Lambres.

Tegoroczny turniej to prawdziwy majstersztyk. Młody adeptom piłki nożnej pokazał, że niemożliwe nie istnieje i oni również mogą strzelać bramki najlepszym klubom z Polski i z zagranicy. To droga na szczyt piłkarskiego raju.

Obok tak znanych futbolowych marek, takich jak Hertha Berlin, Feyenoord Rotterdam, czy FC Liverpool, zaprezentowały się tez polskie drużyny i wśród nich sadeckie. Wśród nich najwyżej sklasyfikowani zostali Dunajec Nowy Sącz (13 miejsce) i Sokoliki Stary Sącz (16 miejsce). W turnieju wzięły udział 32 drużyny z 11 krajów.

Brawa dla młodych piłkarzy, trenerów, kibiców i ORGANIZATORÓW. Czapki z głów!

Końcowa klasyfikacja VIII Turnieju Sokolika:

 1. Legia Warszawa
 2. Sparta Praga
 3. Feyenoord Rotterdam
 4. RB Liepzig
 5. KARPATY LWÓW
 6. ŚLĄSK WROCŁAW
 7. Hertha Berlin
 8. AP Raków Częstochowa
 9. POGOŃ SZCZECIN
 10. ZAGŁĘBIE LUBIN
 11. AP Reissa Poznań
 12. AS TRENCIN
 13. DUNAJEC NOWY SĄCZ
 14. FC ATLET KIJÓW
 15. Austria Wiedeń
 16. SOKOLIKI STARY SĄCZ
 17. Tennis Borussia Berlin
 18. WISŁA KRAKÓW SA
 19. OLYMPIQUE MARSYLIA
 20. LECH POZNAŃ
 21. ZALGIRIETIS VILNUS
 22. SPORTING LIZBONA
 23. ARKONIA SZCZECIN
 24. AP Sanok
 25. Crystal Palace FC
 26. ESCOLA VARSOVIA
 27. Liverpool FC
 28. BRONOWIANKA KRAKÓW
 29. Sandecja Nowy Sącz
 30. Olympic Wrocław
 31. AP GOAL Nawojowa
 32. ES Lambres

Komentarze

Komentarze (4)

 • Czerwiec 10, 2018 o 9:57 pm Tomasz

  Proszę nagłośnić wczorajszy smród w Starym Sączu. Mam nadzieję, że międzynarodowe towarzystwo obecne na turnieju, na długo zapamięta „zapachowe atrakcje” zafundowane przez nieodpowiedzialnego gospodarza, który akurat w tym dniu musieł roztrzepywać obornik na polach. Może gmina zainteresuje się tą sprawą, bo pomimo niewątpliwego sukcesu jakim jest organizacja od lat turnieju, smród który zagościł w nozdrzach przyjezdnych (i mieszkańców do cholery!) pozostanie jednak przysłowiową łyżką dziegciu w beczce miodu i kiedyś może włodarzom odbić się dużą czkawką.

 • Czerwiec 10, 2018 o 10:44 pm Rs

  BRAWO PASCAL !!!!!

 • Czerwiec 10, 2018 o 10:45 pm Rs

  BRAWO PASCAL MOZIE!!!!

 • Czerwiec 11, 2018 o 7:01 am kibic

  Brawo Sokoliki. Jeszcze nigdy nie były tak wysoko! W połowie stawki najbardziej prestiżowego turnieju w Polsce, z takimi potęgami. To się ceni. Czapki z głów panowie dla Was. Powinniście świętować fete razem z Sokołem. Uważam, że burmistrz powinien docenić małych piłkarzy. Naprawdę.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a