Sport

Marcinkowice: w Zespole Szkół będzie klasa sportowa?

Opublikowano: 1 grudnia, 2019 o 9:21 am   /   przez   /   komentarze (0)

Jest bardzo prawdopodobne, że od września przyszłego roku w Zespole Szkół w Marcinkowicach powstanie klasa sportowa. Ostatnio rozmawiali o tym ze starostą nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim przedstawiciele Polskiego Związku Sportów Saneczkowych.

Klasa sportowa byłaby dopełnieniem klas mundurowych działających w tej placówce – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Jestem zwolennikiem łączenia nauki z rozwojem fizycznym. Niegdyś Sądecczyzna słynęła ze sportów zimowych, również saneczkarstwa. Mam nadzieję, że uda się utworzyć specjalne tory do uprawiania tej dyscypliny.

Uczniowie mieliby możliwość skorzystania z najnowocześniejszego sprzętu – o tym zapewniali podczas spotkania przedstawiciele PZSS. Byłyby też organizowane specjalistyczne obozy sportowe.

To wielka szansa dla młodych ludzi, tym bardziej, że w przyszłym roku ma ruszyć budowa hali sportowej ze strzelnicą właśnie przy Zespole Szkół w Marcinkowicach – dodaje Wiesław Gródek, dyrektor placówki. – Młodzież potrzebuje miejsc, gdzie może ćwiczyć i rozwijając swoje sportowe umiejętności. Cieszę się, że starosta podchodzi z entuzjazmem do takich projektów.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a