Sport, Z ostatniej chwili

Młodzi narciarze walczyli o mistrzowski tytuł. Starosądeczanki na podium!

Opublikowano: 4 marca, 2017 o 6:41 am   /   przez   /   komentarze (1)

W Centrum Narciarskim Master-Ski w Tyliczu rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach wzięło udział łącznie 250 narciarzy, reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Nowosądeckiego. Swoimi umiejętnościami wykazali się na trasie o długości 400 metrów.

W kategorii szkół podstawowych (klasy od I do IV), wśród dziewcząt najlepsze okazały się Emilia Ściegienna (SP nr 2 w Piwnicznej-Zdroju), Martyna Hopek (SP nr 1 w Starym Sączu) i Edyta Fecko (SP w Cieniawie). Z chłopców najlepsze wyniki uzyskali Michał Michalik i Leon Świgut (obaj z SP w Cieniawie) oraz Oskar Waligóra (SP nr 1 w Piwnicznej-Zdroju). Wśród uczniów z klas V do VI zwyciężyli: w kategorii dziewcząt Zuzanna Świgut (SP w Cieniawie), Amelia Bębenek (SP nr 2 w Krynicy-Zdroju), Magdalena Poręba (SP w Cieniawie), a w kategorii chłopców Radosław Ogorzałek (SP w Cieniawie), Maciej Gawęcki (SP nr 2 w Krynicy-Zdroju) i Damian Kogut (SP nr 2 w Ptaszkowej).

W kategorii gimnazja wśród dziewcząt najlepsze wyniki uzyskały Maja Mularczyk (Wielogłowy), Julia Stoińska (Muszyna) oraz Alicja Pawlik (Stary Sącz). W gronie chłopców najlepszymi narciarzami okazali się Szymon Chęsiak (Chełmiec), Kamil Ząber (Ptaszkowa) i Norbert Waligóra (Piwniczna-Zdrój). Natomiast wśród reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych medale zdobyli: Iza Tylek i Paula Tylek (PZS Muszyna), Kinga Tabaszewska (ZSP Krynica-Zdrój), Szymon Bębenek i Damian Bajtel (ZSP Krynica-Zdrój) oraz Eryk Łukasik (ZSP Nawojowa).

Najlepsi narciarze będą reprezentować Powiat Nowosądecki na wojewódzkim finale mistrzostw, który odbędzie się w połowie marca w Kluszkowcach.

Gratuluję sportowego ducha i pięknej rywalizacji – mówił do zawodników wicestarosta Antoni Koszyk. – Życzę dalszych sukcesów na zawodach wojewódzkich.

Zawody w Tyliczu zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.

Tak sprawne przeprowadzenie imprezy nie byłoby możliwe bez przychylności właściciela ośrodka Bartłomieja Miejskiego – podkreśla Stanisław Sułkowski, przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Komentarze (1)

  • 4 marca, 2017 o 11:41 am AP

    Alicja Pawlik – Prywatne Gimnazjum w Starym Saczu. Gratulacje.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a