Sport, Z ostatniej chwili

Niepełnosprawni rywalizowali w turnieju boccia

Opublikowano: 15 maja, 2023 o 7:13 am   /   przez   /   komentarze (0)

14 drużyn z Powiatu Nowosądeckiego wzięło udział w rozegranych w hali Szkoły Podstawowej w Barcicach zawodach osób niepełnosprawnych w boccia. 13 maja 2023 roku odbyła się XV edycja tego turnieju. który od lat organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo pod patronatem burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka. Imprezę poprowadził Wojciech Lasek. Wśród gości nie zabrakło wiceburmistrza Kazimierza Gizickiego i strongmana Tomasza Kowala.

Udział w zawodach to przede wszystkim integracja, ale również rehabilitacja i sportowa walka – mówiła prezes Gniazda Zofia Wcisło.

W szranki stanęli zawodnicy z: Warsztatów Terapii Zajęciowej MADA z Nowego Sącza, Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowego Sącza, Powiatowego Ośrodka Wsparcia z Muszyny, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Czarnego Potoku. Środowiskowego Domu Samopomocy z Krynicy-Zdroju, Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi ze Zbyszyc, Środowiskowego Domu Samopomocy Gniazdo ze Starego Sącza, Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom” z Piwnicznej-Zdroju, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. św. Rodziny Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo z Nowego Sącza, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Promyk” z Gostwicy, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Nadzieja” z Nowego Sącza.

Turniej odbył się po raz XV. Boccia to najbardziej popularna dyscyplina olimpijska w środowisku osób niepełnosprawnych. W Polsce znana i uprawiana jest od około 30 lat. To gra, która posiada ogromne walory rehabilitacyjno-sportowe. Jest grą integracyjną, która oprócz rywalizacji przynosi satysfakcję i przyjemność.

Zasady gry są proste, ale boccia wymaga precyzji i koncentracji. Najprościej mówiąc, celem jest trafić kulami swojego koloru do bili białej. Wygrywa ta drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów.

W tym roku pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowego Sącza, drugie ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Krynicy-Zdroju a trzecie z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Czarnego Potoku.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"