Sport

„Otylia Swim Tour” zagości w Nowym Sączu

Opublikowano: Czerwiec 14, 2018 o 7:48 am   /   przez   /   komentarze (0)

„Otylia Swim Tour” oraz „Deichmann Minimistrzostwa” to sztandarowe imprezy organizowane w Nowym Sączu z okazji 20-lecia krytej pływalni oraz 10-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dziś (12 czerwca) w sądeckim ratuszu odbyła się konferencja prasowa z udziałem złotej medalistki olimpijskiej Otylii Jędrzejczak. 

Na wydarzenia sportowo – rekreacyjne, które będą się odbywać w ramach jubileuszu, zaprosił Paweł Badura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. O szczegółach projektu „Otylia Swim Tour” opowiedziała sama mistrzyni.

-Otylia Swim Tour to projekt, który stworzyłam 5 lat temu, a realizuję go od 4 lat. Jest on przeznaczony dla dzieci w wieku od 14 lat, które uczą się pływać, oraz dla rodziców, którzy mają zajęcia z psychologiem i dietetykiem. To jedyny tego typu projekt w Polsce – powiedziała Otylia Jędrzejczak.

Zadowolenie z uczestnictwa mistrzyni olimpijskiej w obchodach wyraził prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Dziękuję, że zechciała pani współpracować z nami w tym projekcie. Cieszy mnie, że mamy tak znakomitych partnerów. Mam nadzieję, że obchody dwudziestolecia krytej pływalni oraz dziesięciolecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nabędą wysokiej rangi i że projekt będzie dla nowosądeczan atrakcyjny. Zachęcam do udziału – powiedział prezydent Ryszard Nowak.

„Otylia Swim Tour” odbędzie się 29 września na obiektach sądeckiego MOSiR-u. Tego dnia z profesjonalnych warsztatów pływackich będzie mogło skorzystać 120 dzieci. Ilość rodziców, którzy zechcą wziąć udział w projekcie, jest nieograniczona. W konferencji uczestniczył również Tomasz Kucharski, prezes Stowarzyszenia Kochamy Sport, głównego organizatora zawodów Deichmann Minimistrzostwa, odbywających się od 7 lat w Nowym Sączu oraz Marek Ruchała, prezes Sądeckiego Towarzystwa Pływackiego.

Z harmonogramem imprez, które w ramach 20-lecia krytej pływalni oraz 10-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą się odbywać w Nowym Sączu, będzie można zapoznać się na stronie MOSiR-u.

nowysacz.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a