Sport, Z ostatniej chwili

Pasjonaci jogi spotkają się na festiwalu w Wierchomli

Opublikowano: Sierpień 10, 2019 o 3:29 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą, oraz tych, którzy praktykują ją już od dawna organizowany jest Joga Festiwal i Górski Maraton Jogi w Wierchomli w Beskidzie Sądeckim. Impreza, uznawana za największe tego typu wydarzenie w Polsce, potrwa od 18 do 25 sierpnia.

Jak poinformowała Magdalena Mroczka, organizatorka Festiwalu, tegoroczne hasło imprezy brzmi „Joga ponad podziałami”, bo joga ma łączyć ludzi we wspólnym dążeniu do idealnego i zrównoważonego świata.

W tym roku do malowniczej Wierchomli przyjedzie 15 nauczycieli jogi i wykładowców. „Podczas festiwalowego tygodnia planujemy ćwiczyć wzmacniającą i uzdrawiającą ducha i ciało jogę oraz spotykać się nie tylko z ekspertami zdrowego trybu życia, lecz także z ludźmi myślącymi i żyjącymi tak jak my. Będzie to tydzień inspiracji, poszukiwań nowych pomysłów i zdobywania wiedzy, tydzień wypełniony pozytywną energią i wyciszającym odpoczynkiem” – zapowiada organizatorka.

Festiwal Jogi – zaznacza – adresowany jest do wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą, oraz o tych, którzy praktykują ją już od dawna. Będzie można praktykować aż 10 rodzajów jogi; w większości zajęcia podzielone będą na różne stopnie zaawansowania. Ćwiczenia jogi wzmacniają ciało, regulują oddech, poprawiają koncentrację i uwalniają od stresu.

„Joga Festiwal w Wierchomli to jedyne wydarzenie w Polsce, gdzie będzie można ćwiczyć pod okiem najlepszych i najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi w kraju” – zachęca Mroczka.

Podczas tygodnia spotkań z ekspertami uczestnicy poznają wiele nowych, ciekawych i przydatnych informacji z zakresu szeroko pojętego zdrowego trybu życia. Będą to wykłady, pokazy i warsztaty prowadzone przez najlepszych specjalistów w danej dziedzinie. Jednym z tematów przewodnich w tym roku będzie „Organiczne życie – rolnictwo bez pestycydów, żywność bez syntetycznej chemii”.

Tradycyjnie Festiwal zakończy się Górskim Maratonem Jogi, który jest organizowany już po raz siódmy. Maraton Jogi polega na wykonywaniu sekwencji ćwiczeń w niezwykle malowniczej scenerii Beskidu Sądeckiego. Wspólne ćwiczenia mają za zadanie zmotywować i ułatwić sprostanie wyzwaniu, jakim jest „108 Powitań Słońca”, czyli 108 powtórzeń sekwencji Powitań Słońca.

Wydarzeniu towarzyszy idea zwolnienia, refleksji i zwrócenia uwagi zarówno do wewnątrz, jak i skierowanie pozytywnej intencji na zewnątrz. Jego kulminacyjnym punktem będzie ułożenie napisu „YOGA” przez wszystkich uczestników.

(PAP Life)

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a