Sport

Sądeczanie pod siatką

Opublikowano: 16 lipca, 2019 o 7:47 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wprawdzie w Nowym Sączu nie ma obecnie seniorskiej drużyny siatkówki mężczyzn, ale o naszych zawodnikach, również w kategoriach młodzieżowych warto mówić.

W dalekim Chicago polska reprezentacja wywalczyła brązowy medal Ligi Narodów (dawny Puchar Świata). Jednym z bohaterów tego wydarzenia był wychowanek SKPS Dunajec Nowy Sącz Marcin Janusz.

Od soboty w Sofii (Bułgaria) trwają Mistrzostwa Europy kadetów U-17. W walce o medale udział bierze również reprezentacja Polski, a w jej składzie jest dwóch sądeczan: Jakub Olszewski – kapitan drużyny oraz Szymon Górowski. Obaj spisują się bardzo dobrze.

W pierwszym, niestety przegranym meczu 3:1 z Włochami obaj należeli do wyróżniających się siatkarzy. Pierwszy z nich Kuba zdobył 6 punktów, a Szymon 12.

Drugie spotkanie było już dużo lepsze w wykonaniu Polaków, którzy ograli Rosjan 3:0, a Koba zdobył 6 punktów, a Szymon 12.
Dzisiaj mecz z Portugalią, która wyprzedza Polskę o 2 punkty w tabeli grupy II.

Na zdjęciu: Atakuje Kuba Olszewski z tyłu Szymon Górowski