Sport, Z ostatniej chwili

Wicepremier Gowin otworzy halę sportową „Jedynki”

Opublikowano: Wrzesień 4, 2019 o 7:21 am   /   przez   /   komentarze (0)

Już dzisiaj wielkie święto w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks prof Józefa Tischnera w Starym Sączu. Pełnowymiarowa hala sportowa czeka na uczniów i potrzeba tylko symbolicznej czerwonej wstęgi, aby zajęcia z wychowania fizycznego ruszyły pełną parą. W dzisiejszym otwarciu nowoczesnego obiektu udział zapowiedział między innymi Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Swoją obecnością zaszczycą także parlamentarzyści od prawa do lewa i przedstawiciele władz różnych szczebli. 

Z nowego kompleksu, który będzie dostępny od świtu do późnych godzin wieczornych, skorzystają mieszkańcy Starego Sącza a także kluby sportowe, których członkowie będą mogli tu nie tylko trenować, ale również przeprowadzać rozgrywki czy zawody z udziałem kibiców. Pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, ręcznej, siatkówki i koszykówki i trybuna na 200 osób powstawała w rok. Koszt budowy hali, opiewa na kwotę ponad 7,1 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło 5,3 mln zł.

To będzie pierwszy tego typu obiekt w okolicy. Wiemy, że zapotrzebowanie w gminie na infrastrukturę sportową jest ogromne, mieszkańcy czekają na to miejsce od dawna. Tym bardziej się cieszę, że projekt otrzymał dofinansowanie. Dzięki środkom unijnym powstała tu hala, w której będą prowadzone zajęcia sportowe, treningi, a także eventy – również kulturalne –mówił Leszek Zegzda z zarządu województwa.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a