Sport, Z ostatniej chwili

Zebrali ponad 35 000zł a wydarzenie jeszcze się nie rozpoczęło! Przed nami X jubileuszowa edycja biegu charytatywnego „Run 4 a Smile, Bieg po uśmiech”

Opublikowano: 28 maja, 2023 o 6:18 am   /   przez   /   komentarze (0)

10 edycja „Run 4 a Smile, Bieg po uśmiech” – czyli projektu społecznego organizowanego przez społeczność Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University oraz Stowarzyszenie Sursum Corda we współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami.

Ta coroczna impreza, ma na celu zbiórkę pieniędzy na rehabilitację podopiecznych stowarzyszenia Sursum Corda, a w tym roku to aż trójka dzieci. Do tej pory podczas wszystkich edycji biegu udało się uzbierać ponad 218 000 zł. Tegoroczny cel zbiórki to 50 000 zł a na chwilę obecną udało się zebrać 35 110 zł.

Główne wydarzenie tegorocznej edycji odbędzie się 3 czerwca 2023 roku. Uczestnicy mają do wyboru dwie opcje: tradycyjny bieg charytatywny w czterech kategoriach biegowych, który odbędzie się w Miasteczku Galicyjskim i Skansenie w Nowym Sączu lub rywalizację online, pozwalającą uczestnikom biegać z dowolnego miejsca na Ziemi.

Dodatkowo, w ramach wydarzenia dnia 4 czerwca 2023 roku odbędzie się turniej szachowy. Turniej ten będzie miał miejsce w budynku C Wyższej Szkoły Biznesu — National Louis University.

Każdy, kto zechce dołączyć do grona biegnących po uśmiech, może zapisać się poprzez formularz do 28.05.2023 roku. Zapisując się na bieg, należy dokonać opłaty startowej, która jest jednocześnie darowizną dla Blanki, Oliwki i Piotra. Gorąco zachęcamy do rejestracji online, gdyż tylko osoby, które zarejestrują się i wpłacą cegiełkę mają zagwarantowany pakiet startowy w Miasteczku Galicyjskim, a w nim kupon na wodę mineralną, kiełbaskę i słodką niespodziankę.

Z czym zmagają się podopieczni biegu ?
Piotrek Bajdel to 15-latek z Wielogłów, zmagający się z przepukliną oponowo- rdzeniową (Piotrkowi dedykowana już była pierwsza edycja biegu) – link do bezpośredniej zbiórki dla Piotrka https://chcepomagac.org/zbiorki/piotr-bajdel-5134/
Oliwka Gajda to 5-latka z Trzetrzewiny, cierpiącą na rzadką chorobę Neuronalną ceroidolipofuscynozę CLN2 – – link do bezpośredniej zbiórki dla Oliwki https://chcepomagac.org/zbiorki/oliwia-gajda-6377/
Blanka Dadaś to 4-latka z Paszyna, która dotknięta jest głuchotą obustronną – link do bezpośredniej zbiórki dla Blanki https://chcepomagac.org/zbiorki/blanka-dadas-7035/h

W Miasteczku Galicyjskim czeka nas moc atrakcji, takich jak animacje dla dzieci (malowanie twarzy, zabawy na skakańcu, ścianka superbohaterów, zwyżka dla dzieci), warsztaty samoobrony, szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, fotobudka, pokaz alpaków, turniej Darta, strzelanie do tarcz z replik broni, jak również występy muzyczne, pokazy taneczne i grillowanie. Będzie też pokaz alpak i ptaków drapieżnych.
W ramach Run4aSmile przeprowadzone zostaną również Licytacje

Charytatywne dla Blanki, Oliwki i Piotrka, które dodatkowo zwiększą dochód z akcji. Zbiórka i licytacja jest przeprowadzona przez Stowarzyszenie Sursum Corda.

Nagrody:
najważniejsza nagroda to uśmiech dzieci :),
wszystkie dzieci i dorośli (w miarę możliwości) uczestniczący w biegu tradycyjnym otrzymają na mecie pamiątkowe medale,
specjalne nagrody otrzymają uczestnicy, którzy:
Zwyciężą w biegach w różnych kategoriach dla dzieci w Miasteczku Galicyjskim;
Przebiegną dystans 4 km  w najkrótszym czasie (online lub w Miasteczku Galicyjskim) – dotyczy tradycyjnej lub e-rywalizacji
Przebiegną/ przejdą najdłuższy dystans (w czasie maksymalnie 4 godzin ) – dotyczy e-rywalizacji;
Przejadą najdłuższy dystans na rowerze/rolkach/deskorolkach (w czasie maksymalnie 4 godzin ) – dotyczy e-rywalizacji
Prześlą w wydarzeniu na FB najciekawsze zdjęcie z rywalizacji wraz z pozdrowienia dla Blanki, Oliwki i Piotrka #run4asmile bądź #biegpouśmiech Blanki, Oliwki i Piotrka i  – wygrywa zdjęcie, które zdobędzie najwięcej lajków.
Razem możemy więcej. Dołącz do tej pięknej inicjatywy i biegnijmy razem po uśmiech!

Ważne informacje na temat uczestnictwa w biegu dostępne są na stronie:http://bieg.wsb-nlu.edu.pl/ i https://www.facebook.com/run4asmile


Link do zbiórki, dla uczestników biegu, ale też wszystkich, którzy chcą wesprzeć Blankę, Oliwkę i Piotrka i ich Rodziny: https://pomagamy.sc.org.pl/run-4-a-smile/

materiał przygotowany przez organizatorów

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n