Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Kryształowe Jabłko dla firmy Park M. To prawdziwy Gigant Biznesu!

Opublikowano: 9 lutego, 2018 o 8:39 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Podczas dzisiejszej Gali Przedsiębiorczości Powiatu Nowosądeckiego, która odbyła się w Hotelu Perła Południa w Rytrze, starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył Kryształowe Jabłko Sądeckie Krzysztofowi Mrozowi – szefowi firmy Park M „za wkład w rozwój gospodarczy Sądecczyzny, wspieranie przedsiębiorczości oraz promocję regionu w kraju i zagranicą”.

– Rozwój małych i średnich firm oraz tworzenie z nich później gigantów biznesu to dla mnie duma i radość – mówił starosta Marek Pławiak. Cieszę się, że właśnie na Sądecczyźnie jest tak wiele dobrze rozwijających się firm, które dają zatrudnienie i promują nas w Polsce i na świecie. Gratuluję firmie Park M.

Serdecznie dziękuję za Kryształowe Jabłkomówił Krzysztof Mróz, prezes firmy Park MTraktuję je jako duże wyróżnienie, traktuję je jako kredyt zaufania i deklaruję, że będziemy się jeszcze bardziej starać by w całym kraju budować dobre imię Sądecczyzny. Będziemy pracować by Polskie miejscowości, a szczególnie Sądeckie miejscowości stawały się coraz piękniejsze i bardziej przyjazne dla nas, użytkowników i mieszkańców – oczywiście z poszanowaniem środowiska, praw przyrody i stosując zasady zrównoważonego rozwoju.Tutaj mam ogromną prośbę do Wszystkich samorządowców, którzy mają władzę i wielki wpływ na kształtowanie przestrzeni. Przestrzeni, która jest naszym wspólnym dobrem, ale wrażliwym dobrem, wrażliwym na ingerencję ze strony człowieka, dobrem na który my ludzie wpływamy korzystnie lub niekorzystnie, ale wpływamy w terminach – kilkusetletnich a nawet kilku tysiącletnich. Proszę, abyście Wy Samorządowcy chcieli tą przestrzenią dobrze zarządzać (nie mylić rozporządzać) – czyniąc tą przestrzeń przyjazną dla nas – żyjących dzisiaj, ale pamiętając o Innych, którzy przyjdą po nas – o następnych pokoleniach.

(…) Kiedy zaczynałem to Holandia była moją iskierką, moją inspiracją, ale wracamy do kraju –wspominał Krzysztof Mróz -Tutaj na miejscu, kiedy zaczynałem wielką pomoc otrzymałem od moich rodziców, mojej mamy, która w okresie, gdy studiowałem zajmowała się już roślinkami ozdobnymi, które w tamtym czasie były całkowitą nowością. To Ona w tamtym czasie była źródłem mojej wiedzy o roślinach ozdobnych, służyła radą, często wsparciem ekonomicznym. Korzystając z okazji chciałem jej z tego miejsca gorąco podziękować. Później do zespołu dołączyła moja żona Basia i kolega Wiesiek Matusik, którzy będąc po profilowanych studiach pomagali mi rozwijać działalność. Równocześnie dołączały do nas kolejne osoby, (inżynierowie ogrodnicy, architekci, inżynierowie budownictwa, leśnicy, specjaliści, technicy różnych branży. Wszyscy razem budowaliśmy nasze wspólne kompetencje, pozwalające zrealizować na dzień dzisiejszy setki prestiżowych parków, ogrodów, zagospodarowani przestrzeni miejskich w różnych zakątkach kraju, a nasze rośliny dotarły do wielu rejonów Polski i Europy. Liczba nas pracowników Park-M, w roku ubiegłym osiągnęła poziom prawie 500 osób. Im wszystkim chciałem serdecznie podziękować, za każdą godzinę pracy zmieniającą naszą wspólną firmową, ale także i społeczną rzeczywistość. Wtedy przed ponad 20 laty kiedy zaczynaliśmy, w piwnicy domu moich rodziców, nikt z nas, nawet w
najśmielszych marzeniach nie przypuszczał, że nasza firma – Park-M – może kiedykolwiek zostać uhonorowana
tak prestiżową nagrodą – jaką dzisiaj otrzymaliśmy.

Park M to spółka założona w 1995 roku, zatrudniająca blisko 500 pracowników. Jest liderem rynku architektury krajobrazu i zagospodarowania terenów zieleni, wyznacza standardy i kreuje trendy.

Co wyróżnia firmę Park M?

Wszechstronna, bogata i zróżnicowana oferta, stały zespół doskonałych specjalistów, profesjonalne i innowacyjne zaplecze sprzętowe, własna baza transportowa, kilkanaście lat doświadczenia, realizacje najbardziej prestiżowych inwestycji w Polsce oraz obecność na międzynarodowych rynkach sprawiają, że Park-M jest zaufanym partnerem najbardziej wymagających Klientów.

Ostatnie realizacje Parku M to między innymi: ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie, ogrody Pałacu Branickich w Białymstoku, Park Staromiejski we Wrocławiu, bulwar Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu, Skwer 1000-lecia Państwa Polskiego w Świdnicy, Park Cytadela w Poznaniu, Park wokół Muzeum Chopina w Żelazowej Woli czy prywatny ogród…Adama Nawałki.

Zobacz także:

fot. M Olszowska/Starostwo Powiatowe/NS

Komentarze

Komentarze (1)

  • 11 lutego, 2018 o 12:23 pm Rafał

    Serce rośnie, oby tak dalej panie Krzysztofie!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a