Wydarzenia

Małopolski Festiwal Smaku dotarł do finału

Opublikowano: Sierpień 29, 2015 o 11:23 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Małopolski Festiwal Smaku dotarł do finału. Na Placu Wolnica w Krakowie swoje produkty prezentują zwycięzcy zmagań półfinałowych, które podczas wakacji odbywały się w całej Małopolsce. To właśnie w wielkim finale zostaną wybrane najlepsze małopolskie dania i produkty.W sobotę marszałek Marek Sowa i wicemarszałek Wojciech Kozak uroczyście rozpoczęli finał Małopolskiego Festiwalu Smaku. Gościem był również Rafał Trzaskowski – sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. A w menu festiwalowej kuchni znalazły się m.in. pierogi z bryndzą podhalańską i kaszą jaglaną, które wspólnie z szefami kuchni blogerami przyrządzali marszałek Sowa, wicemarszałek Kozak i wiceminister Trzaskowski.

– Bardzo się cieszę, że po raz jedenasty możemy się spotkać tutaj, w Krakowie, aby wspólnie poszukiwać tego najlepszego małopolskiego smaku – mówił marszałek Sowa. – Byłem pełen podziwu dla państwa wysiłku i ogromnego zainteresowania jakim cieszyły się półfinałowe zmagania w siedmiu małopolskich miastach. Bardzo się cieszę, że także dziś jesteście razem z nami. Myślę, że czeka nas tu wiele atrakcji, ale najważniejsze jest to, że będziemy mogli kosztować najlepszych małopolskich smaków – dodał marszałek.

Wicemarszałek Wojciech Kozak przywitał wszystkich producentów i gości, którzy zgromadzili się na Placu Wolnica. – Serdecznie witam producentów. To jest okazja, żeby odkrywać małopolski smak. W jakim innym miejscu znajdziemy kiełbasę fasolową albo taką wspaniałą jagnięcinę? Ten festiwal jest szczególny. Jestem przekonany, że wrósł już na stałe w krajobraz  Krakowa.

Rafał Trzaskowski dodał: – To genialne połączenie – słuchamy jazzu i kosztujemy genialnych produktów regionalnych. Wszyscy znamy oscypka, który jest chroniony, ale jak się tutaj rozglądam i próbuję tych regionalnych specjałów, to okazuje się, że jest mnóstwo innych produktów, które powinniśmy chronić i które powinniśmy pokazywać całemu światu. To jest rewelacyjne jedzenie i jest się czym chwalić.

Małopolski Festiwal Smaku jest największą imprezą kulinarną promującą małopolskich producentów i ich wyroby. Wielki finał na Placu Wolnica zakończy się w niedzielę.

2 3 4

Warto przeczytać: Pokrzywa w soku jabłkowym wygrywa na Festiwalu Smaku w Starym Sączu 

UMWM Kraków

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a