Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Maria Sosin -buduje biblioteki i koalicje

Opublikowano: 18 listopada, 2015 o 9:22 am   /   przez   /   komentarze (1)

Maria Sosin -dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu-odebrała wczoraj z rąk władz samorządu, zaproszonych gości i przedstawicieli wielu instytucji gromkie brawa i gratulacje. Podczas otwarcia kolejnej już biblioteki (wcześniej w Barcicach) pokazała, że wszystko jest możliwe a determinacja i upór pomagają spełniać marzenia.W zamyśle pani Sosin było utworzenie filii bibliotek w Barcicach, Gołkowicach i Starym Sączu. To pomysł. A do realizacji droga daleka. Jeśli nie ma się odpowiednich funduszy…to najzwyczajniej w świecie trzeba je sobie „wychodzić”. Wie o tym doskonale pani Sosin. Bibliotekę w Gołkowicach Górnych udało się zbudować, dzięki dofinansowaniu z  programu Ministra Kultury „Biblioteka Plus” a jej koszt realizacji opiewa na 2,3 mln z wyposażeniem. Gmina uzyskała aż 80% dofinansowania.

DSC_0159 (1024x681)

Do wybudowania pozostała jeszcze biblioteka w Starym Sączu, ale mając taką dyrektor jesteśmy spokojni.

DSC_0162 (1024x681)

To niesamowite, że stosunkowo niedługo kierując biblioteką wojewódzką już po raz kolejny jestem w Starym Sączu na otwarciu kolejnej filii bibliotecznejmówił Jerzy Woźniakiewicz -dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie  –życzyłbym sobie tego aby w całej Małopolsce sieć biblioteczna rozwijała się równie szybko. Pani dyrektor na każdym kroku udowadnia jak bardzo zasłużyła na tytuł bibliotekarza Roku Małopolski, który niedawno otrzymała. To, że potrafi budować pani biblioteki wszyscy widzimy, ale patrząc na szanowne grono które zgromadziło się na dzisiejszej uroczystości -śmiem twierdzić, że potrafi pani wspaniale budować koalicję wokół bibliotek. A to jest bardzo ważne. Chciałbym aby na wszystkich uroczystościach otwarcia bibliotek spotykało się tak zacne grono przedstawicieli władz i instytucji, którzy dostrzegają jak ważna jest biblioteka w społeczeństwie.

 

DSC_0141 (1024x681)

Gdyby nie Pani dyrektor Sosin, ta biblioteka z pewności by nie powstała -mówił burmistrz Jacek Lelek – to „wielki, mały człowiek”. Tyle co pani dyrektor potrafi zrobić, „wychodzić” , przekonać to nie potrafi nikt. Robi to zawsze z niesamowitą kulturą ale i wielką determinacją. Pani Maria nadzoruje biblioteki w powiecie, więc każdy swoje z „Sosinową”przeszedł! –zażartował burmistrz –  Wymagająca jest w pierwszym rzędzie od siebie i swoich współpracowników. I to procentuje. Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie książkę się pożycza i oddaje, foliuje i odkurza. To miejsce w którym ludzie mają z książką obcować. To ma być miejsce twórczego zamętu, które będzie owocowało dalszymi pomysłami w społeczeństwie. I wierzę, że biblioteka w Gołkowicach taką funkcje będzie spełniać. 

 

DSC_0153 (1024x681)

Troszkę z łezką w oku patrzę w jakich warunkach krynicka biblioteka funkcjonujemówił radny i członek zarządu powiatu nowosądeckiego Marian Ryba zazdroszczę tak wspaniałego kolejnego obiektużyczyłbym sobie, żeby pani Maria wybudowała takie biblioteki w każdym mieście i gminie Sądecczyzny.

 

Czytaj i zobacz fotorelację: Uroczyste otwarcie Biblioteki w Gołkowicach Górnych 

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • 18 listopada, 2015 o 4:01 pm Anonim

    Brawo pani Mario. Tak trzymac. Zdrowia i sił!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a