Wydarzenia

Uroczyste otwarcie Biblioteki w Gołkowicach Górnych

Opublikowano: 17 listopada, 2015 o 9:25 pm   /   przez   /   komentarze (9)

Duży i zielony budynek w samym „centrum” Gołkowic Górnych przykuwa wzrok. Dzisiaj w szczególności, bowiem Biblioteka otworzyła swoje podwoje! I to oficjalnie. W błyskach fleszy, z białą wstęgą i tłumem gości.

Wśród nich: Bukowiec Zofia z biura senatora Stanisława Koguta, Stanisław Pasoń -radny województwa małopolskiego, Grzegorz Baran -wicekurator Oświaty, Marian Ryba -członek zarządu powiatu nowosądeckiego, Zenon Szewczyk -przewodniczący Komisji Kultury i Ochrony Dóbr Kultury, Jan Gomółka i Ryszard Poradowski -radni powiatu nowosądeckiego, Jerzy Woźniakiewicz -dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, Ewa Zielińska -przewodnicząca Rady Miejskiej Starego Sącza i Jej zastępca Andrzej Stawiarski, Jan Migacz-sekretarz gminy Stary Sącz, radni Starego Sącza, Stanisław Kusior -burmistrz Żabna, Paweł Dybiec -zastępca wójta gminy Łącko, Marek Janczak -wójt gminy Łabowa, Anna i Wojciech Świątkowie – projektanci obiektu, księża parafii św Antoniego Padewskiego w Gołkowicach oraz dyrektorowie szkół i placówek przedszkolnych z miasta i gminy Stary Sącz.

Nowo-powstały dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 545 m2, z dużą salą na różnego typu przedsięwzięcia widowiskowe, salą komputerową, miejscem na księgozbiór i pomieszczeniem dla kółka bibliotecznego zachwycił dosłownie wszystkich. I trudno się nie dziwić. Przedsięwzięcie warte ponad 2,5 mln złotych, z wyposażeniem za 600 tysięcy robi wrażenie. To nowe miejsce na mapie kulturowej Sądecczyzny.

Na scenie zaprezentowali się: uczniowie z Zespołu Szkół w Gołkowicach, Alicja Kanik, która zaczarowała publiczność grą na fortepianie oraz Michał „Cola” Wcisło i jego fenomenalne wykonanie „modlitwa” Okudżawy.

Nie da się jednak ukryć, że podziękowania i gratulacje zdominowały dzisiejszą uroczystość. Wszystkie pochwały spłynęły na inicjatorkę całego przedsięwzięcia -Marię Sosin. Jej niezwykła determinacja spowodowała, że po raz kolejny Sądecczyzna wzbogaciła się o nową placówkę, jaką jest biblioteka. W swoim wystąpieniu Maria Sosin stwierdziła, że biblioteka jest wspólnym sukcesem, na który złożyła się praca wielu osób.

Marzenia się spełniają -podsumowała dyrektor –bardzo serdecznie dziękuje naszym starosądeckim włodarzom, którzy mocno mnie wspierają w tych inicjatywach.

Czytaj także: Maria Sosin -buduje biblioteki i koalicje

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze (9)

 • 17 listopada, 2015 o 10:30 pm 777

  Robi wrażenie, piękny obiekt

 • 18 listopada, 2015 o 4:01 pm Anonim

  wow wow wow

 • 18 listopada, 2015 o 4:03 pm izka

  No proszę proszę. CZAD

 • 18 listopada, 2015 o 4:47 pm -

  BABCIU TO JEST ZAJ*BISTE

 • 18 listopada, 2015 o 8:44 pm Anonim

  Ale żeby nam łazienki w szkole wyremontować to już ich nie stać

 • 18 listopada, 2015 o 8:52 pm Anonim

  Byłam dziś tam po otwarciu i co?? Nie pozwalają ,,jeszcze” wyporzyczać

 • 18 listopada, 2015 o 11:44 pm Anonim

  Prehybianie, hej!

 • 20 listopada, 2015 o 9:14 pm gogoo

  Prehybianie już się „pchają” do nowej Biblioteki na próby, a chyba prowadząca Szanowna Pani wzieła kasę m. in. na próby w OSP Gołkowice. Już się jej tam znudziło chyba…. Pozdrawiam. Ale kto ma dużo, chce jeszcze więcej 🙂 tak już jest niestety 🙂

 • 22 listopada, 2015 o 2:33 pm arturss

  wszystko spoko ładnie ale na co czarny a miotełką to już nie wiem na co to kropić i dawać grosza pasożytom

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a