Kultura, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Nagrodzeni w konkursie Moc bukietów Matki Boskiej Zielnej

Opublikowano: 18 sierpnia, 2020 o 7:50 am   /   przez   /   komentarze (0)

W gościnnych, pięknych ogrodach starosądeckiej biblioteki odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze bukiety Matki Boskiej Zielnej. Każdy, kto wykonał bukiet został doceniony i nagrodzony. Organizatorzy jednogłośnie mówili, że brzydkich bukietów zielnych nie ma. W Starym Sączu były same piękne.

-Każdy z Państwa wylosuje sobie nagrodę -mówiła Zofia Wcisło -wszyscy organizatorzy jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie bukiety są wspaniałe i nie odważylibyśmy się ich porównywać ani oceniać. 

Tegoroczna, szósta edycja konkursu, chociaż w sieci to cieszyła się ogromną popularnością. DO konkursu zgłoszono ponad 120 bukietów. Wszyscy otrzymali nagrody.

Samo stworzenie bukietu zielnego to już wizja artystyczna, choć należy przestrzegać pewnych zasad. – Muszą to być rośliny zielne, rosnące dziko, na łąkach, na polach, mogą być warzywa, drzewa, kwiaty. Nie mogą być kwiaty kupowane w kwiaciarniach. Doceniamy, jeżeli rośliny są z wielu siedlisk, jeżeli widać, że nie było to zebrane co, kto znalazł. Widać, że ktoś wielokrotnie wychodził, zbierał, zastanawiał się – wyjaśniają organizatorzy.

-To piękna inicjatywa  -mówią nagrodzeni –cieszymy się, że w Starym Sączu podtrzymuje się tradycję tworzenia bukietów a taki konkurs tylko nas motywuje. 

Uwielbiam tworzyć bukiety– opisuje pani Ania – Robi mi dużą przyjemność zbieranie tych kwiatów i ich ustawianie. Zainteresowałam się tym po pierwszym konkursie. Wtedy dowiedziałam się, że jest ważne, żeby w bukiecie było jak najwięcej ziół, z różnych miejsc i środowisk. Zaczęło mnie to interesować, kupiłam parę książek na ten temat, dowiedziałam się, jakie działanie dobroczynne mają niektóre zioła. Wykorzystuję je również w praktyce.

Organizatorami konkursu jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo. Współorganizatorami tego wydarzenia jest: Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, Stowarzyszenie Miasto św Kingi oraz Kwiaciarnia „Akant” Julia Dziedzic w Starym Sączu a także nasz portal Starosądeckie.info

Honorowy patronat nad konkursem objęła Matka Ksieni Edyta Bis.

Zapraszamy za rok!

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a