Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Osiągnęli sukces z Powiatowym Urzędem Pracy!

Opublikowano: 10 lutego, 2018 o 9:16 am   /   przez   /   komentarze (5)

Podczas wczorajszej Gali Przedsiębiorczości rozstrzygnięto konkurs „Start w biznes z Urzędem Pracy”. X edycja Konkursu odbywała się pod honorowym patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka.

Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego już po raz X wyróżnił i nagrodził najlepiej i najprężniej rozwijające się firmy, które założyli bezrobotni mieszkańcy Powiatu Nowosądeckiego przy udziale dotacji z Urzędu Pracy.

Cieszę się, że na Sądecczyźnie powstaje wiele nowych firm, które świetnie sobie radzą – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Podziwiam też odwagę osób, które decydują się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. To na pewno nie jest łatwa decyzja, ale właśnie w takich chwilach warto skorzystać z pomocy specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy. Prowadzenie firmy pozwala na realizację swoich pasji. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym. Życzę dalszego rozwoju i sukcesów.

Konkurs „Start w biznes” jest skierowany do przedsiębiorców, którzy będąc bezrobotnymi postanowili założyć własny biznes  i  skorzystali przy tym ze wsparcia oferowanego przez PUP. Głównym celem i ideą konkursu jest promocja przedsiębiorczości oraz samozatrudnienia, propagowanie dobrych praktyk w prowadzeniu działalności gospodarczej i promocja przedsiębiorców, którzy pomimo krótkiego stażu w prowadzeniu swoich firm, utworzyli już miejsca pracy, są rozwojowi i innowacyjni.

Spośród osiemnastu firm, które zgłosiły się do konkursu, wybrano 10 przedsiębiorstw, które najlepiej i najprężniej się rozwijają, a które w 2016 r.  założyły osoby bezrobotne po otrzymaniu od Urzędu Pracy dotacji na podjęcie działalności gospodarczej.

I miejsce zdobyła Aleksandra Gosztyła, właścicielka firmy Mokosza, której nazwę zapożyczyła od słowiańskiej bogini, opiekunki ogniska domowego i prządek. Firma specjalizuje się w przetwarzaniu runa merynosów  w przędzę o dużej grubości, która ogrzeje każdego zmarzlucha. Podczas produkcji, Pani Aleksandra pozyskuje barwniki z roślin rosnących dziko na terenie Sądecczyzny oraz używa tutejszej źródlanej wody. Stąd też wybarwienia przędzy są wyjątkowe. W ofercie można znaleźć akcesoria odzieżowe oraz tkaniny dekoracyjne do wnętrz, ciepłe koce i narzuty. Tradycyjne metody wytwarzania pozwalają na stworzenie jedynego w swoim rodzaju, unikatowego wyrobu. Pomysłem na dalszy rozwój firmy jest propagowanie rękodzieła za pomocą pokazów przędzenia wełny na nowoczesnym kołowrotku specjalnie sprowadzonym w tym celu z Nowej Zelandii.

II miejsce przyznano firmie Car Styling Jana Górskiego. Świadczy ona usługi m.in. w zakresie renowacji i polerowania ceramicznych powłok lakieru najbardziej zaawansowanym systemem RUPES Big Foot, stosując najwyższej jakości woski. Firma zajmuje się także czyszczeniem wnętrza samochodu, tapicerki materiałowej i skórzanej. Najważniejszym osiągnięciem firmy była prestiżowa nagroda „DEBIUT ROKU” od brytyjskiej firmy GTECHNIQ.

III miejsce zdobył Maciej Halczak, właściciel firmy ochroniarskiej Atut Training Center. Głównym celem firmy jest profesjonalne przygotowanie i przeszkolenie pasjonatów, kolekcjonerów, miłośników broni, służb mundurowych, agentów ochrony, uczniów szkół o profilu wojskowym oraz cywilów do prawidłowego posługiwania się bronią palną.

Wyróżnienia w konkursie „Start w biznes z Urzędem Pracy” otrzymali:

Pracownia Commo  Magdaleny Rychtarczyk, która oferuje unikatowe produkty szyte oraz ręcznie malowane, nacechowane wyjątkowością, często przez dodawanie do stylizacji elementu folkloru.

Dens Morale Pracownia Techniki Dentystycznej Anny Gurgul wykonująca na zlecenie lekarzy i stomatologów ruchome uzupełnienia protetyczne, oparte na nowoczesnej technologii protezy elastyczne, a także wszelkiego rodzaju aparaty ortodontyczne, pozwalające na leczenie wad zgryzu u dzieci i młodzieży szkolnej.

Patryk Kuzak „DJ Porke” zajmujący się oprawą muzyczną imprez okolicznościowych m.in. ich prowadzeniem, profesjonalnym nagłośnieniem z zastosowaniem efektów specjalnych. Swoje usługi świadczy głównie na terenie Małopolski, ale również w województwie podkarpackim, świętokrzyskim  i śląskim.

Pracownia Eustoma Moniki Mlyczyńskiej, która oferuje swoim klientom szeroki wachlarz usług dekoracyjnych, produkty typu handmade, wyroby tworzone metodą decaupage oraz sprzedaż kwiatów i upominków.

Marek Bagnicki właściciel firmy Hydrografika, zajmującej się drukowaniem metodą transferu wodnego. Jest to metoda trójwymiarowego dekorowania, umożliwiająca naniesienie grafiki o wysokim stopniu szczegółowości (rysunek słojów drewna, włókna węglowego, elementów kamuflażu oraz wiele innych) na powierzchnię produktu.

Paweł Janus „Panus” właściciel studia nagraniowego Piwnica, które umożliwia mu profesjonalne nagrywanie własnych piosenek oraz tworzenie aranżacji muzycznych na zamówienie klienta. Właściciel to wokalista i kompozytor łączący rap z muzyką góralską, autor takich teledysków jak: „Hej dziewczyno”, „Polskie Góralki”, „Jak się bawię to się bawię” oraz najnowszego klipu „Czas na miłość Disco Polo”.

Wedding Bar Michała Kubisza, zajmujący się organizacją obsługi barmańskiej na przyjęciach, eventach firmowych i wszędzie tam gdzie potrzebna jest doza profesjonalizmu połączona ze szczyptą szaleństwa.

Ta Gala jest wyrazem wdzięczności za to, co robicie Państwo dla rozwoju lokalnego rynku pracy – mówiła Teresa Klimek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego. – Bez miejsc pracy, które tworzycie, Urząd Pracy nie miałby szans na wypełnianie swojej misji, jaką jest ograniczanie bezrobocia i jego skutków. To dzięki współpracy z Wami, co roku udaje nam się  zaktywizować zawodowo blisko trzy tysiące bezrobotnych. To ogromna liczba, a robi się jeszcze większa jeśli popatrzymy na nią przez pryzmat pojedynczych ludzkich historii – pana Janka, który ma szansę dopracować do emerytury w ramach prac interwencyjnych czy pani Basi, której po dziesięciu latach poświęconych na wychowywanie dzieci, udało się znaleźć pracodawcę, który weźmie ją na staż i potem zatrudni. Proszę mi wierzyć, że sens naszej pracy jest właśnie w takich historiach, w tym żeby wśród tych wszystkich przepisów, paragrafów, wskaźników, kryteriów dostępu nie zagubił się Pan Janek i nie przepadła Pani Basia . Nasz urząd dysponuje szerokim wachlarzem usług, profesjonalną kadrą i wsparciem finansowym przy tworzeniu nowych miejsc pracy, dlatego warto skorzystać z jego oferty. 

W Gali Przedsiębiorczości wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Franciszek Kantor, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka oraz radni powiatowi. Przybyli także: radny wojewódzki Stanisław Pasoń oraz wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech. Nie zabrakło też starosty wejherowskiego Gabrieli Lisius z przedsiębiorcami oraz delegacji z Włoch: PierPaolo Lorieriego – prezesa Toskańskiej Federacji Wina i Smaków i jego współpracowniczki Ewy Dukindorf.

Galę prowadził Andrzej Zarych – dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, a nad całością czuwała, wraz z pracownikami, Teresa Klimek  – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego i Małgorzata Wnęk – zastępca dyrektora PUP.

fot. Maria Olszowska/ Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Komentarze (5)

 • 10 lutego, 2018 o 1:16 pm Rafał

  Dlaczego Pasoń się wszędzie tak pcha no widać chłopa wszędzie.

 • 10 lutego, 2018 o 2:33 pm Pałkers

  Sukces z urzędem pracy … urzędasy zrobią wszystko by podpiąć się do czyjegoś sukcesu. Precz z urzędasami !

 • 10 lutego, 2018 o 2:36 pm Pałkers

  Moszczenicki Chłop bez ziemi przed wyborami nie śpi, nie je byle tylko podstawić ryjek do obiektywu

 • 11 lutego, 2018 o 10:24 pm Józek z potoka

  Jakim prawem państwo wspiera z publicznych(wszystkich) pieniędzy prywatne firmy, faktycznego bezrobocia nie ma a urzędy pracy mają się dobrze, a co z firmami dla których otwarte za publiczne pieniądze firmy bedą konkurencją, czy to jest uczciwe? że jeden odkłada kilka lat żeby otworzyć firmę, a drugi cwaniak po układach dostanie nasze wspólne pieniądze na otwarcie prywatnej firmy,
  I najciekawsze, że pewnie 90% ludzi uważa, że dotacje unijne/nieunijne są dobre.
  Prywatnie zabranie Nowakowi a danie Kowalskiemu to kradzież, a jak to robi państwo/unia to nazywa się to dotacja.

 • 12 lutego, 2018 o 12:27 pm Trama

  Swoj chlop w akcji !!!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a