Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Osiedle Śródmieście „walczy” o lekarzy i zbiera podpisy

Opublikowano: 18 stycznia, 2016 o 1:24 pm   /   przez   /   komentarze (2)

Kolejne Osiedle w Starym Sączu przyłączyło się do akcji zbierania podpisów pod obywatelskim wnioskiem do NFZ w sprawie przywrócenia całodobowej i świątecznej opieki w Starym Sączu.

Jak powiedział naszemu portalowi Przewodniczący Osiedla Śródmieście, Sławomir Szczepaniak, w dniu dzisiejszym zostały utworzone dwa punkty na terenie Osiedla, gdzie można składać swoje podpisy pod listą poparcia tj. Delikatesy u Misia – Zajazd u Misia oraz Cukiernia ,, Jeziorek” w Rynku.

Akcję zainicjował Zarząd Osiedla Północ i przewodniczący Antoni Sznajder. Do akcji przyłączyli się także przewodniczący innych Osiedli. Jak pierwsze: Osiedle 1000-lecia, Cyganowice, Gaboń, Mostki, Gołkowice Górne, Osiedle Słoneczne a teraz Osiedle Śródmieście.

1

Przypomnijmy:

Przewodniczący Osiedla Północ Antoni Sznajder wraz z Zarządem postanowił wystosować pismo do sądeckiej delegatury NFZ i zbierać podpisy wśród mieszkańców w sprawie przywrócenia opieki całodobowej i świątecznej w Starym Sączu. Podpisy można zbierać do 31 stycznia.

Oto treść pisma:

Na wniosek mieszkańców Starego Sącza, w związku licznymi interpelacjami wygłaszanymi na każdym zebraniu lokalnym, zwracamy się z prośbą o zapewnienie całodobowej i świątecznej opieki medycznej dla ludności zamieszkującej Miasto i Gminę. Sytuacja jaka w mieście panuje, związana z brakiem możliwości skorzystania ze świadczeń zdrowotnych w godzinach wieczornych i nocnych a także w święta jest dla mieszkańców nie do przyjęcia- o czym świadczą częste protesty wygłaszane na praktycznie każdym spotkaniu lokalnym.

Miasto zamieszkuje przeszło 9 000 ludzi, natomiast gminę ponad 22 000. Duża grupa z całej tej społeczności nie dysponuje własnym środkiem transportu, w związku z czym dotarcie do ośrodka całodobowego zlokalizowanego w Rytrze jest prawdziwym wyzwaniem- bardzo problematycznym, niejednokrotnie niemożliwym do wykonania. Wezwanie karetki, która nie ma możliwości szybkiego dotarcia do potrzebującego w sytuacji zagrożenia życia, kiedy każda sekunda jest na miarę złota to wyjście ryzykowne, nie do zaakceptowania. Dodatkowo sytuację pogrąża fakt niejednokrotnej niedyspozycji pojazdu medycznego, spowodowany skierowaniem go w „teren”, często niestety do przypadków nie wymagających hospitalizacji.

Artykuł 68 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej nakłada na władze publiczne obowiązek zapewnienia obywatelom dostępu do świadczeń medycznych, zakładając jednocześnie pokrycie ich kosztów zasobami publicznymi, zgromadzonymi w ramach funduszu ubezpieczeniowego. W Starym Sączu niestety przywilej powyżej opisany jest dla mieszkańców niedostępny w nocy, dni świąteczne i weekendy. Podstawowe prawo do ochrony zdrowia i życia tutaj nie obowiązuje.

W związku z powyższym, w trosce o mieszkańców, oraz w odpowiedzi na ich bezpośrednie wołanie o pomoc, zwracamy się z ogromną prośbą o uzdrowienie służby zdrowia w Starym Sączu poprzez przywrócenie całodobowej i świątecznej opieki medycznej. Ponieważ sytuacja mieszkańców w tej kwestii jest trudna, a ich interpelacje w pełni zasadne, serdecznie prosimy o potraktowanie sprawy jako priorytetowej. Prosimy o przesłanie Państwa stanowiska w przedmiotowej sprawie w formie pisemnej odpowiedzi na adresy podane w nagłówku wniosku. Nie ukrywamy, że liczymy na Państwa przychylność i okazanie pomocy w realizacji inwestycji, która dla mieszkańców Starego Sącza ma duże znaczenie

Każdy może przyłączyć się do akcji i zbierać podpisy pod wnioskiem do NFZ w sprawie przywrócenia opieki całodobowej, oraz w weekendy i święta w Starym Sączu.

Pobierz LISTA POPARCIA WNIOSKU O ORGANIZACJĘ CAŁODOBOWEJ OPIEKI MEDYCZNEJ W STARYM SĄCZU . Zbierz podpisy a listę dostarcz do Przewodniczącego Osiedla Antoniego Sznajdra bądź skontaktuj się z Przewodniczącym pod nr telefonu: 788 900 788

Zobacz oficjalne pismo do Sądeckiej Delegatury NFZ –PISMO DO NFZ

Czytaj także:

Kolejne Osiedla walczą o lekarzy w Starym Sączu

Stary Sącz. Obywatelski wniosek o opiekę całodobową i świąteczną!

Specjaliści, całodobowa opieka i apteka w Starym Sączu

 

Komentarze

Komentarze (2)

  • 19 stycznia, 2016 o 9:57 am Anonim

    I cóż. Ta akcja skądinąd potrzebna i budująca, pokazuje starą prawdę, że nie władza dla ludu tylko lud dla władzy. A znając naszą władzę i tak się później okaże, że to dzięki operatywności, zaradności, przewidywalności i w ogóle mądrości tuż przed wyborami stanie się cud.
    A tak na marginesie panie Szczepaniak co to bunt na okręcie, Toż to pan w swojego mentora biję. Swoje gniazdo klubowe które cie na te zaszczyty przewodniczącego-łubu dubu_ wydzwignęło.

  • 19 stycznia, 2016 o 7:43 pm Katarzyna

    W sklepie odzieżowym na ul. Daszyńskiego (droga do klasztoru) też można podpisać się w tej sprawie.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"