Edukacja, Kultura, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Podwójny sukces „Dwójki” w 8. Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w Starym Sączu

Opublikowano: 8 listopada, 2019 o 11:36 pm   /   przez   /   komentarze (0)

3 dni  przed obchodami 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Stary Sącz sprawdzili się w patriotycznym repertuarze. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu którzy zdobyli I miejsce zarówno w kategorii dzieci jak i młodzieży. 

O godzinie 15:00 na deskach Sokoła zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie klas 1-3. (ZOBACZ)  I miejsce otrzymali uczniowie starosądeckiej „Dwójki”.

O godzinie 18:00 rozpoczęła się druga część Przeglądu w którym rywalizowali uczniowie klas 4-8 oraz szkół ponadgimnazjalnych. Gospodarzami imprezy byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Barciach, którzy w ubiegłym roku zwyciężyli w Przeglądzie. W tym roku jury zdecydowało, że puchar przechodni Burmistrza Jacka Lelka powędruje do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu. Uczniów przygotowały panie Justyna Tyka i Zofia Trzcińska.

 

Miejsce drugie wyśpiewali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gołkowicach a miejsce trzecie uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Sączu.

Na scenie Sokoła zaprezentowało się 11 grup: Szkoła Podstawowa w Popowicach, Szkoła Podstawowa w Gaboniu, Szkoła Podstawowa w Gołkowicach, Szkoła Podstawowa w Moszczenicy, Szkoła Podstawowa w Barcicach, Szkoła Podstawowa w Skrudzinie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 1. w Starym Sącz, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks prof Józefa Tischnera w Starym Sączu.

 

Burmistrz Starego Sącza, Jacek Lelek podziękował wszystkim uczestnikom za trud przygotowania się do przeglądu i podtrzymywania pięknej tradycji śpiewania pieśni patriotycznych i niepodległościowych. Zaprosił także mieszkańców gminy Stary Sącz do udziału w ich wspólnym śpiewaniu w dniu 11 listopada o godz 17.00 w Kinie Sokół.

Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka:

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"