Wydarzenia

Projekt budżetu obywatelskiego. Zamiast łączyć to podzielił

Opublikowano: 5 maja, 2015 o 6:56 am   /   przez   /   komentarze (33)

Głównym celem utworzenia budżetu obywatelskiego jaki „przyświecał” naszym Włodarzom była aktywizacja społeczeństwa, mobilizacja i zaangażowanie. Czy możemy mówić o sukcesie? Patrząc i analizując Wasze listy i komentarze -budżet zamiast łączyć to podzielił mieszkańców.

Stary Sącz jest pierwszym miastem w powiecie, które zdecydowało się w taki oto sposób zaktywizować mieszkańców. A jak to mówią pierwsi zawsze mają „pod górkę”.

Zasypaliście nas mnóstwem komentarzy i listów.Na bieżąco staraliśmy się przedstawiać całą sytuację. Interweniowaliśmy kiedy była taka potrzeba.

Teraz na kontakt@starosadeckie.info otrzymaliśmy list od Starosądeczanina pana Dawida -aż z Kalmaru (miasto w południowo-wschodniej Szwecji), który (mówiąc najogólniej) jest rozczarowany całą sytuacją głosowania na poszczególne projekty.

Według pana Dawida, Burmistrz , który jest przedstawicielem władzy powinien stać na straży dobrego obyczaju i przestrzegania prawa.  –Niestety takie zachowanie i brak rzetelności w ocenie wstępnej projektów prowadzi do niezgody, zawiści i rozczarowania w naszej społeczności – pisze Starosądeczanin i czeka na reakcję ze strony Burmistrza.

Poniżej prezentujemy pełną treść listu, która wpłynęła do naszej Redakcji a także do Burmistrza Jacka Lelka.

Szanowny Pan Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek

Piszę do Pana, przedstawiciela władzy w naszym mieście, które żyje we mnie i będzie żyło w moich dzieciach – jako do Tego, kto powinien stać na straży dobrego obyczaju i przestrzegania prawa, w Dzień Konstytucji 3 maja z ważnego powodu. Powodem niniejszego listu jest to, iż pragnąłem zagłosować na wybrany projekt w ramach Projektu Budżetu Obywatelskiego. Niestety wyświetliła się wiadomość, iż nie mogę głosować a później dowiedziałem się iż mój głos (mój numer pesel) został wykorzystany bezprawnie, bez mojej wiedzy, w głosowaniu. Dowiedziałem się również, iż nie był to tylko mój przypadek, ale że wielu obywateli naszej społeczności zostało pozbawionych swojego głosu w ten bezprawny sposób i że Pan był o tym informowany. Niestety nie skutkowało to żadną reakcją z Pana Urzędu. Zamiast aktywować społeczność w pozytywny sposób, dochodziło również do zbierania numerów pesel bez odpowiedniego informowania ich właścicieli o projektach. Następnie numery pesel wykorzystywano do głosowania bez obecności tych osób, oraz bez ich pisemnej zgody. Dodatkowo następowała niewłaściwa weryfikacja projektów, w których dochodziło do nieścisłości. Nie wyeliminowano tych błędów, nawet mimo zgłaszania ich już po opublikowaniu projektów na stronie internetowej gminy.

Takie postępowanie urzędnika jest niestosowne, ponieważ brak reakcji na wiadomość o naruszaniu prawa, oraz brak rzetelności w ocenie wstępnej projektów prowadzi do niezgody, zawiści i rozczarowania w naszej społeczności. Niszczy to postawę obywatelską i prowadzi do patologii, które popierane przez władzę utrwalają się w społeczeństwie i są po prostu szkodliwe. Na koniec, chyba nie muszę przypominać iż wykorzystanie bez wiedzy i odpowiedniego poinformowania (przy pozyskiwaniu) numeru pesel od posiadającego, jest wbrew przepisom i powinno skutkować zgłoszeniem co najmniej do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych jak się nie mylę.

Bardzo proszę o odpowiedź na mój list i działanie służące naprawie sytuacji. Uważam iż takie głosowanie powinno się unieważnić. Chciałbym aby moja rodzina miała jak najlepsze zdanie o społeczeństwie z którego pochodzę i żeby się w nim wszystkim żyło normalnie. Takie postępowanie władz utwierdza mnie w przekonaniu, że nie ma po co wracać do społeczności, w której dochodzi do takiej nienormalnej sytuacji. Angażowana młodzież do zbierania numerów pesel w wyżej wymieniony sposób oraz wyżej opisane nieprawidłowości jest wypaczonym wychowywaniem świadomości obywatelskiej. Żałuję i jest mi po prostu przykro, że moja siostra widzi takie postawy i wychowuje się w takiej wypaczonej demokracji, którą Pan Burmistrz popiera i uważa za prawidłową. Wszakże Jan Zamoyski powiedział: Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.

List jest wysłany z adresu e-mail który jest oficjalny w instytucji w której pracuję i jest zapisany na serwerze wraz z załącznikami. Nie wymaga potwierdzenia autentyczności i jest powiązany tylko i wyłącznie z moją osobą.

Z poważaniem, Dawid Bulanda

 

Tak nam się wydaję, że budżet obywatelski jeszcze długo będzie głównym tematem rozważań w Starym Sączu. A Wy co myślicie?

Warto przeczytać: Na co wydamy 400 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego? Oto zwycięzcy!

 

 

 

Komentarze

Komentarze (33)

 • 5 maja, 2015 o 7:20 am ktosiu

  No i mamy. Nie przeszedł Pana projekt to pojedziemy po reście

 • 5 maja, 2015 o 8:16 am JiMi

  Proste wytlumaczenie.Burmistrz Lelek wziął w łapę i po sprawie! Wyjdzie to na jaw gdy CBA się za to weźmie.

 • 5 maja, 2015 o 9:21 am jaKalina

  http://www.ntvsadecka.pl/1,2013-ostatnia_prosta_glosowania..html

 • 5 maja, 2015 o 9:22 am Chuck

  chcieliscie demokracji , macie demokracje 🙂 ileż to głosów czytamy ze komuś skradziono , a jakoś nikt nie tego oficjalnie nigdzie nie zgłosił , tylko hejty i komenty … W tym jesteście mocni ludzie , to wam trzeba przyznać , gadać obgadywać hejtowac i zazdrościć ,

 • 5 maja, 2015 o 10:06 am PANIE BURMISTRZU!!!!!!!!!!!!!!

  Święte słowa, które radził bym starosądeckiej władzy wbić sobie do głów, wyciągnąć z nich wnioski i w porę zareagować!!! Sądząc po tym co działo się wokół głosowania od samego początku jest to jeden z tych momentów (testów dla władzy) w którym Burmistrz powinien zająć jasne stanowisko. Mowa jest przecież nie o nadużyciach, ale poważnym przestępstwie (bezprawne wykorzystywanie danych osobowych!!!) Jeżeli Pan nie zareaguje Panie Burmistrzu to nie ma Pan żadnej pewności, że sytuacja (po fakcie) nie zostanie zgłoszona do prokuratury. A co wtedy? Okaże się, że miał Pan informacje, a nie podjął Pan żadnych kroków!! Moim zdaniem najrozsądniejszym rozwiązaniem jest powtórzenie głosowania w innej formie, tak aby wyeliminować/zminimalizować wszelkie możliwości patologicznych praktyk. Ale to nie wszystko!!! Trzeba ustalić czy doszło do przestępstwa (a wiele głosów na to wskazuje) i zgłosić sprawę do odpowiednich organów!! Ktoś wreszcie musi zacząć naprawiać ten kraj!!

 • 5 maja, 2015 o 10:53 am do pana Dawida

  ten list demonizuje całą sytuację. zawsze jest tak że pokonani wietrzą we wszystkim podstęp. Prawda jest taka że wielu ludzi się zaangażowało, zbierało te głosy ponieważ większości ludzi nie chciało się nawet na internecie zagłosować więc trzeba było zrobić to za nich. Gdy ktoś stwierdził że jego głos jest już oddany lub system odmawia dostępu, mógł to zmienić oddając go w formie tradycyjnej. Ale łatwiej jest teraz marudzić niż się wysilić i zagłosować. A co do pana Dawida…myślę że powinien pan głosować tam gdzie mieszka, bo sytuacja tutaj już pana nie dotyczy. Mieszka pan w innym kraju i nagle zaczęło pana interesować co się tutaj dzieje. Osobiście jestem za odebraniem prawa wyborczego osobom na stałe zamieszkującym poza granicami Polski!!!

 • 5 maja, 2015 o 11:24 am miejscowy

  bo się popłaczę:-) jak wyjechałeś i miałeś gdzieś Polskę to po co teraz przysyłasz łzawe listy…

 • 5 maja, 2015 o 11:25 am jj

  Moim zdaniem projekt spelnil swoja role bo zaktywizowal spoleczenstwo. Powstaly projekty wynikajace z potrzeb poszczegolnych grup mieszkancow naszej gminy. wiadomo bylo ze na projekty np z laz biegonickich czy z moszczenicy zaglosuja ich miejszkancy a na te ze starego sacza – starosadeczanie. osoby zaangazowane w dany projekt staraly sie pozyskac glosy osob, ktore tak naprawde nie beda mialy korzysci z zadnego projektu np z placu zabaw na lipiu bo np nie maja dzieci itp ale dla wlasnej spolecznosci zaglosuja. i ludzie zbierali sie, chodzili, zachecali do glosowania, robili plakaty itp. Ci, którzy najwyrażniej bardziej sie zaanagazowali – wygrali. od poczatku bylo wiadomo ze przejda tylko 4 projekty i te, ktorym sie nie uda beda mialy petensje, bo dla nich ich projekt jest bardziej sluszny niz inne. kazdy moze tak powiedziec o swoim projekcie. zamiast sie cieszyc, ze cos robilismy wspólnie i spróbować powalczyc ponownie jesienią skończy sie na tym, że gmina juz nie podjmjie sie takich inicjayw i nikt nic z tego nie bedzie mial. jesli ktos mial watpliwosc natomiast o glosowanie to wiem, ze w gminie mozna bylo osobiscie sprawdzic sytuacje i ok. tyle na temat. nie narzekajmy juz, nauczmy sie tez przegrywac a 4 lub 5 zwyciezców gratulujemy! wezniemy z nich przykład i powalczymy o swoje przy kolejnym projekcie- o ile będzie…

 • 5 maja, 2015 o 12:18 pm Marcin

  „reście” a co to za nowe słowo jest?:) Rakietki opadają:)

 • 5 maja, 2015 o 12:49 pm Nuum

  Dałeś czadu – co do wszystkiego ma Urząd, czy Burmistrz? Sprecyzujmy. Głosowano online – osobiście, offline w Urzędzie, online – z list poparcia (sama idea zbierania list poparcia nie jest do końca poprawna bo poparnie nie jest równoważne z oddaniem głosów) ale nie ma co się sprzeczać głosowano w tym przypadku z własnej woli przez „pośrednika” i ostatni schemat ktoś wykorzystał mój pesel bez mojej wiedzy. Teraz wyjaśnienie. Samodzielne głosowanie online i offline pozostawmy. Głosowanie przez pośrednika z lis poparcia – łamie prawo ten co zbiera bo przetwarza dane osobowe 😀 to raz dwa, że bieże w głosowaniu udział za kogoś nie mając oficjalnego pełnomocnictwa – też naginanie prawa – ale przyjmijmy, że to ujdzie gdy ktoś to robił za zgodą. Ostatnia opcja, gdy ktoś nabył pesel w nielegalny sposób i to wykorzystał – to już kryminał – bo to poświadczenie nieprawdy i wyłudzenie środków publicznych – raz – dwa, że wykorzystuje nielegalnie czyjeś dane osobowe do głosowania.

  Sprawa takich krzykaczy jak wyżej – robić piane na forum publicznym można łatwo tak samo jak wpisać czyjś pesel do formularza – trudniej pupe ruszyć było i zagłosować offline. Ciekawe ile osób głosowało offline w Urzędzie może szacowna redakcja tego portalu się dowie – zobaczymy wtedy ileż to osób zmieniło zdanie w stosunku do tych co zagłosowali online.

  Dostaliśmy 400K PLN do podziału, w innych budzetach dają nawet w milionach – to co pozabijają się w wszyscy przy następnym głosowaniu?!

  Nie krzyczeć tylko ruszyć się i zadziałać. Fajny pomysł z tym budżetem i oby więcej – kombinujących w Polsce jest zawsze więcej i nie zawsze robią to zgodnie z prawem – ale to już sprawa organów ścigania.

  Pozdrawiam

 • 5 maja, 2015 o 1:08 pm tak

  Mądre słowa 😉

 • 5 maja, 2015 o 1:31 pm APEL

  Jeżeli są osoby które mają dowody na złamanie prawa przy okazji głosowania nad budżetem obywatelskim absolutnie powinny w imię dobra naszej małej ojczyzny zgłosić to na Policję. To społeczny i patriotyczny obowiązek!! Być może nie zmieni to wyników tegorocznego głosowania, ale będzie ostrzeżeniem na przyszłość dla potencjalnych cwaniaków, krętaczy, naciągaczy…a być może nawet przestępców. Zacznijmy uzdrawiać ten schorowany system!!!!

 • 5 maja, 2015 o 1:54 pm Stary Sącz i wioski

  na pewno za wpisanie pesla bez zgody właściciela to nadaje się do organów ścigania .Proszę nie pisać ze obywatele nie umieją przegrywać,umieją.ale tu chodzi o prawo.Jeżeli chodzi o władzę starosądecką to dlaczego by miała nie słyszeć o tych przekrętach jak tak huczało na wszystkich forach/nie reagowali bo po co stwarzać sobie dodatkowy problem a nóż wszystko ucichnie.A tu niestety sprawa dojrzewa i mam cichą nadzieję że dojrzy.

 • 5 maja, 2015 o 2:10 pm Anonim

  Jak czytam te komentarze to jak bym oglądał następny odcinek „Ranczo”. Mamy swojego Myćkę i Wargacza. Nic nie pasuje,ale samemu nic nie robi. Jak byś dał zgrzewkę mineralnej (darmo) to Ci powie że nie taki kolor butelki.

 • 5 maja, 2015 o 3:42 pm mig

  Ludzie, skąd u Was taka zajadłość? Chyba żal, że nic się w życiu nie udało, a ambicje wygórowane i nie można przeżyć porażki. Trochę inwencji i aktywności, a następnym razem może komuś innemu się uda.

 • 5 maja, 2015 o 4:32 pm xyz

  Radio RDM oficjalnie podało że prawdopodobnie wyciekły nr PESEL z jednego z Ośrodków Zdrowia.Jeżeli to okazało by się prawdą , należało by może zapytać czy inni nie wykorzystywali takiej samej okazji i nie złakomili się na nr PESEL będące w ich posiadaniu ?.Głosowanie za inną osobę bez jej zgody w celu uzyskania korzyści majątkowej (czytaj :na jaką kwotę przewidziany jest projekt np 100000 tys.zł)bezcenne!!!.Szanowni Państwo to nie są pieniądze od cioci czy dobrego wujka, to są po prostu pieniądze publiczne i jako takie podlegają szczególnemu nadzorowi ,wydając je musimy mieć całkowitą pewność że nie wpadną w ręce różnej maści cwaniaków (jeżeli oczywiście doszło do nadużyć) ,a niestety prawdą jest że wiele osób nie mogło zagłosować bo ktoś był szybszy i w ich imieniu ten głos już oddał na jakiś tam projekt.Urząd w momencie jak zgłaszały się na głosowanie osobiście osoby za które ktoś oddał głos powinien, sprawdzić na jaki projekt głos został oddany nieprawnie , czy z tego IP komputera zostały wysłane inne głosy ( może kilkadziesiąt albo i kilkaset?) i automatycznie projekt powinien trafić do kosza .Nie wspomnę o poinformowaniu odpowiednich służb, bo to wszystko niestety nie stawia w najlepszym świetle Urzędu ale również nas obywateli tolerujących takie cyniczne cwaniactwo!Nie zawsze milczenie jest złotem!!!!

 • 5 maja, 2015 o 10:53 pm Dawid

  Nie rozumiem bierności i braku adekwatnej reakcji ze strony Starosądeczan na takie niegodziwości! Już nie ma komuny, ale widzę, że umysły są pozarażane i toczone dalej rakiem komuny. Jestem lekarzem i jest to jedyny nowotwór zakaźny jaki znam; myślenia komunistycznego i bierności totalnej! Przecież o to chodzi, żeby się każdy bał coś powiedzieć i poprzeć to własnym nazwiskiem. Nie przekazujcie tej choroby swoim dzieciom! Zgoda na zło ludzi dobrych…

 • 6 maja, 2015 o 9:27 am kpina z uroczystości

  Lekarz, który uciekł z kraju w pogoni za szwedzkimi srebrnikami próbuje się wtrącać w nasze lokalne sprawy!!!!
  Czy my wtrącamy się w kalmarski budżet obywatelski? A siedźże Dawidku na ciepłej posadce w Szwecji i lecz szwedzkie społeczeństwo. A Twoja wiedza o komunie to pochodzi chyba z komiksów, więc nie obrażaj starosądeczan.

 • 6 maja, 2015 o 9:30 am kpina z uroczystości

  rest – z języka angielskiego – odpoczynek, odpoczywać. Podnieś swe rakietki Marcinie!

 • 6 maja, 2015 o 10:23 am Kpina z kpiny...

  Niestety KPINO ale lekarz ma absolutną rację. Dodałbym od siebie, że to nie tylko rak komuny, ale też pseudokapitalizm który na jednym sztandarze ma hasło „PO TRUPACH DO CELU”, a na drugim „CEL UŚWIĘCA ŚRODKI”. To choróbsko toczy ten kraj od samej góry do spodu, od władzy, kościoła,mediów do zwykłego szarego obywatela…Od poniedziałku do soboty…bo w niedzielę wszyscy usypiają sumienie prężąc się na coniedzielnej mszy. Ale żeby to zobaczyć trzeba chcieć i mieć odwagę wychylić nos poza to szambo!! Wolałbym doktora skrytykować, ale niestety nie mam argumentów.

 • 6 maja, 2015 o 10:36 am ???

  Pytanie do zwycięzców. W związku z wystawą upamiętniającą postać Wielkiego Polaka autorytetu WSZYSTKICH Polaków Jana Pawła II „TRZEBA IŚĆ PO ŚLADACH…” czy jest choć cień szansy aby zwycięskie zespoły regionalne chociaż na zakończenie wystawy pojawiły się na Plantach i uświetniły uroczystość swoimi nowymi szmatkami za judaszowe srebrniki???

 • 6 maja, 2015 o 11:13 am Tomek

  Czytam te komentarze i nadziwić się nie mogę skąd w ludziach tyle frustracji i jadu. Popatrzcie jak wygląda budżet obywatelski w innych miastach – głosowanie jest farsą, bo np. w Krakowie czy Warszawie tradycyjnie można było głosować w nieznanych nikomu miejscach lub w siedzibach rad dzielnicowych (zwykle zamkniętych bo radni nie przychodzili na dyżury). Przez internet głosowanie polegało na wpisaniu jakichkolwiek danych typu Jan Kowalski i kliknięciu, więc mogli głosować ludzie którzy nie są mieszkańcami albo jeszcze lepiej – dana osoba mogła głosować dowolną ilość razy. U nas mogliśmy głosować tylko my, mieszkańcy i to za pomocą fajnej strony. Wyniki pojawiały się na bieżąco, więc manipulowanie głosami po ich oddaniu od razu by wyszło. Natomiast to że kilku cwaniaków wykorzystało być może naiwną wiarę urzędników w uczciwość wszystkich zainteresowanych to inna sprawa. Mam nadzieję że plujący jadem frustraci nie położą tej inicjatywy bo komuś się w końcu chciało coś zrobić, no ale najłatwiej krytykować. Też jestem zły bo projekt na który głosowałem nie przeszedł (tor motokrossowy) ale i tak fajnie że aż tyle osób się zmobilizowało. Mam nadzieję że urząd poprawi sposób głosowania, byle by nie przegięli w drugą stronę i nie żądali ode mnie kilkudziesięciu informacji typu rozmiar kołnierzyka i imię mojego psa.

 • 6 maja, 2015 o 12:03 pm TOMKU

  To, że w Jasnogrodzie jest tak czy siak nie znaczy, że u nas w Ciemnogrodzie tez musi tak być. U nas wcale nie musi stać tęcza na rynku, zboki nie muszą mieć swoich świąt i wieców, rząd nie musi uprawiać nierządu, a obywatele nie muszą być oszustami…A gadanie (o bandzie cwaniaków), że komuś wreszcie chciało się coś zrobić jest chybione, bo projektów było bodaj ponad 30 i to znacznie ciekawszych i z większym pożytkiem dla większości niż kolorowe ubranka dla kilkudziesięciu osób.

 • 6 maja, 2015 o 3:55 pm były mieszkaniec

  Gratuluje Dawidowi odwagi. Ma takie samo prawo głosować na budżet obywatelski jak każdy inny mieszkaniec zameldowany na terenie Gminy. Dlatego jeśli go ktoś pozbawił tego prawa to powinien odpowiedzieć za nieuczciwość. W mieście wojewódzkim w którym mieszkam od 2013 roku jest budżet obywatelski i nie było takiego zamieszania. Miasto postawiło na informacje dla mieszkańców w formie listu i na tej podstawie mieszkańcy wiedzieli co to B.O. Kwota jaką rozdysponowano to 12mln zł. i w większości były to projekty o znaczeniu miejskim dla ogółu mieszkańców. np. lokalny amfiteatr, budowa centrum do rozwoju sportów ekstremalnych, rozwój turystyki, sportu i rekreacji rowerowo – narciarskiej w lesie, budowa ośrodka piłkarskiego i boisk w różnych częściach miasta. Dałem przykłady projektów które zrealizowano z budżetu obywatelskiego 2013. Nie wierze by mieszkańcy Starego Sącza woleli stroje dla dwóch zespołów regionalnych zamiast placu zabaw dla swoich dzieci …

 • 7 maja, 2015 o 12:58 am Mieszkanka

  Szkoda JJ, że nie wiesz,jaką kampanię robili ”Lipianie”.Po pierwsze celowo zlokalizowali swój projekt na
  miejscu innego bardzo podobnego projektu-Glinik. Wykorzystali to, że mieszkańcy Starego Sącza – boiska na Gliniku kojarzą
  z Lipiem i duża część głosów zamiast na Glinik trafiła na Lipie. Po drugie-czy fair było usuwanie plakatów
  informacyjnych Glinika, aby nikt ich nie przeczytał? Po trzecie zupełnie nie do przyjęcia było zbieranie
  peseli przez osoby,które nie miały do tego uprawnienia, bez wyjaśnienia szczegółowo do czego służy głos, często błędnie podając lokalizację projektu.To nie była kampania, tylko agresja.Niestety świadomość obywatelska jest żadna, a to wykorzystywane jest przez władze do załatwiania swoich własnych interesów (logiczne jest, że wszyscy głosujący na zwycięskie projekty są elektoratem przyszłej kampanii wyborczej Burmistrza).
  Pan Burmistrz cynicznie stwierdza,że to ”nauka demokracji”. Szkoda tylko,że to nie nauka demokracji
  lecz cwaniactwa i nauka obchodzenia ustaw.To wstyd i żal, że głosowało się nie na projekt, lecz często
  – pożal się-projektanta, dla którego nie jest ważna korzyść i dobro społeczne ale własna ambicja.
  Jak młodzież, która widzi ten ”wyścig szczurów” będzie wychowana? Na jakich wzorcach zbuduje swoje życie? Nadmienię, że projekt ”Glinik” współtworzony był przez Pana Pawła T. który odrzucił w czasie tworzenia projektu ”Glinik”- propozycję takiego samego zestawu na plac zabaw z firmy z Nawojowej, aby potem zdradziwszy własne idee poprzeć projekt Lipia. Musiał mieć z tego jakąś korzyść, tak się sprzedając.
  Nie przegrała osoba projektanta lecz przegrały dzieci, młodzież, rodzice, którzy często organizują imprezy dla dzieci na Gliniku, również dziadkowie. Tak niestety było w wielu projektach, co skłania do wniosku, że
  ludzie mają tylko poczucie, że o czymś decydują a to tylko złudzenie.

 • 7 maja, 2015 o 1:33 am Mieszkanka

  A tyle kasy się wyda! może dla ciebie MIG to mała suma, ale to społeczne pieniądze, a najgorsza głupota,
  na jaką pieniądze pójdą (siłownia- gdzie już plac zabaw zniszczony).( plac zabaw w miejscu-gdzie już altana
  zniszczona doszczętnie). Może by Lipianie pomyśleli najpierw o chodnikach na swych uliczkach osiedlowych,
  aby te ”maluchy ze spełnionymi marzeniami” mogły dojść do placu zabaw.A spacerek na Glinik nikomu nie zaszkodziłby,tak ,jak nie szkodzi panienkom z osiedla,które jednak na boisku szukają legowiska na siatce od bramki piłkarskiej a nie sportu.

 • 7 maja, 2015 o 7:20 am internauta_czytelnik

  judaszowe? a niby kto został sprzedany? jak chcesz mówić o judaszowych srebrnikach to można by ciebie sprzedać… ale lepiej nie bo jeszcze trzeba by dopłacić żeby cię ktoś wziął a wtedy mogłoby zabraknąć pieniędzy na realizację projektów. mówisz o występie na zakończenie wystawy… wystawa trwa od 27.04 do 20.05… jesteś tak dobry/a i szybki/a żeby do 20 maja załatwić by te pieniądze dotarły do firmy która będzie szyła stroje i tak zmotywować pracowników firmy by te stroje uszyli przed tym terminem? tak na przyszłość zanim coś napiszesz to przemyśl to kilka razy bo tylko idiotę z siebie robisz i piszesz tylko po to by wylać z siebie gorycz, że tobie nie udało się nic z tej kasy uszczknąć dla siebie. tak jeszcze dla twojej wiadomości – żadna z osób odpowiedzialnych za wygrane projekty nie zobaczy ani grosika z tych pieniędzy, które wygrały – pieniądze dostaną firmy, które będą realizowały te zadania a zespoły dostaną gotowe stroje

 • 7 maja, 2015 o 9:06 am Tomek

  Po pierwsze – nie uważam żeby Stary Sącz był ciemnogrodem, jeżeli tak uważasz to przykro mi że masz takie kompleksy. Pod drugie – piszę o projektach i o metodzie głosowania która wg. mnie jest właśnie lepsza niż gdzie indziej a Ty mi wyjeżdżasz ze zbokami i tęczą, czy jak ktoś Cię pyta o godzinę Ty odpowiadasz że nie lubisz groszku? Nie jestem zadowolony z tego że wygrały projekty które sprowadzają się do kupna szmatek, przecież napisałem na co głosowałem, a to że zbierano PESELE jest dla mnie oznaką cwaniactwa i nadużyciem zaufania. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, trudno – moje życie przez to nie legnie w gruzach.

 • 7 maja, 2015 o 8:42 pm a taki...

  Jak władza może oszukiwać w wyborach:

  https://www.youtube.com/watch?v=31f1tRkJWcg

 • 7 maja, 2015 o 8:44 pm Dawid

  Jakiej uroczystości? Chyba się coś pomyliło.

 • 8 maja, 2015 o 10:03 am ???

  …uczciwość została sprzedana i przyzwoitość!!!!…strojów w tydzień uszyć się nie da (oj tam chińczyk by w 3 dni uszył i to za miche ryżu), ale wpisać kilkaset peseli przez noc już tak!!!…i to (okazuje się!!) wielu bez wiedzy i zgody ich właścicieli!!..ot judaszowe plemię przygarnęło judaszowe srebrniki…

 • 8 maja, 2015 o 8:23 pm Mery

  Szanowny Panie Burmistrzu !

  Ja też mam swoją prośbę. W przyszłym roku lub przy najbliższej okazji planowania budżetu obywatelskiego proszę przekazać pieniądze na utworzenie kolejnej strony internetowej na ktorej wszyscy starosądeczanie, mieszkańcy okolicznych wiosek i nawet emigranci będą mogli uprawiać malkontenctwo i płakać do woli. Nikt wtedy nie zarzuci, że projekt nie dotyczy całości społeczeństwa, ludzie będą mogli wylać wirtualny jad i jeszcze strona przyniesie przychody! Może wtedy ludzie będą zadowoleni !

 • 11 maja, 2015 o 10:00 pm MIEJSCOWY

  Chciałbym zaznaczyć, że sendo sprawy dotyczy bezprawnego użycia danych osobowych, a co za tym idzie – sfałszowania wyniku głosowania. Więc nie cwaniakuj i nie odwracaj uwagi od rzeczywistego problemu. Poza tym emigranci jak najbardziej powinni mieć prawo głosu bo na chwilę obecną jest to jedyna (zgodna z prawem) możliwość zmiany sytuacji, która zmusiła ich do opuszczenia kraju. Większość z nich nie chce przebywać za granicą, ale w Polsce masz do wyboru: głodowanie albo bandyckie układy takie jak te w gminie. Najlepiej wyśmiać i udawać, że problemu nie ma. Nic dziwnego, pewnie grzejesz jakiś stołek w tym burdelu.

  Krótko – nieważne czy projekt na który ten gość głosował przeszedł czy też nie. Ważne, że doszło do przestępstwa kryminalnego z przyzwoleniem władz gminy i nie chcą z tym nic zrobić. Powinno to trafić do prokuratury. Jak im się do dupy dobiorą to może się poprawi.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"