środa
16
lipiec
Imieniny:
Andrzej, Benedykt, Dzierżysław, Dziersław, Eustachy, Eustachiusz, Faust, Maria Magdalena, Marika, Ostap, Ruta, Stefan

Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Przysietnica z przytupem powitała wakacje – festyn pełen radości, muzyki i szczytnych celów

Opublikowano: 30 czerwca, 2025 o 9:59 am   /   przez   /   komentarze (0)

Tak się bawi Przysietnica! Miniony weekend mieszkańcy i goście zapamiętają na długo – barwny, pełen emocji i muzyki festyn był nie tylko radosnym powitaniem wakacji, ale też dowodem na to, jak wielkie rzeczy można zrobić razem. Od poranka aż po późną noc scena tętniła życiem.

Sołtys Przysietnicy, Jan Tokarczyk, po raz kolejny udowodnił, że zna się na rzeczy – przygotowana przez niego i Radę Sołecką impreza była dopięta na ostatni guzik. Atrakcji nie brakowało – zarówno na scenie, jak i poza nią. Główna scena przez cały dzień rozbrzmiewała muzyką i śpiewem. Wystąpiły m.in. dziecięcy zespół Słoneczka z Przysietnicy, uzdolniona młodzież z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Pałacu Młodzieży, tancerze z Centrum Tańca ADeeM, energetyczny zespół Czarni Górale, a także gwiazda wieczoru – jubilaci z zespołu Bystro Kicora.

Zespół Bystro Kicora, który od dekady promuje kulturę i muzykę regionu, został uhonorowany przez sołtysa oraz Radę Sołecką okolicznościowym grawertonem. To wzruszający moment, który spotkał się z wielkimi brawami i uznaniem ze strony publiczności.

Wieczór zakończył się mocnym, muzycznym finałem – występami Smydy z zespołem oraz samego Kordiana, który porwał tłum do tańca. A to jeszcze nie wszystko – dzień wcześniej mieszkańcy bawili się podczas Dyskoteki pod Gwiazdami, która rozgrzała parkiet do czerwoności!

Nie mniejsze emocje towarzyszyły loterii fantowej, która przyciągnęła tłumy. I nic dziwnego – do wygrania były m.in. nowy rower, 43-calowy monitor, gamingowy fotel oraz ponad 70 cennych voucherów. Prawdziwy szał radości i podekscytowania! To wszystko dzięki hojności wielu sponsorów i zaangażowaniu sołtysa i radnego Jana Tokarczyka oraz prezesa miejscowego OSP Marka Paduli.

Jednak za tą wspaniałą zabawą krył się także głębszy sens – w trakcie festynu prowadzona była akcja charytatywna, której celem było pozyskanie środków na zakup defibrylatora AED dla miejscowości. Dobro działo się na oczach wszystkich – uśmiech, wspólnota i serce dla innych to wartości, które towarzyszyły każdemu wydarzeniu tego dnia.

To była prawdziwa uczta dla ducha i ciała. Przysietnica pokazała, że potrafi się bawić, jednocześnie mając na uwadze to, co najważniejsze – dobro wspólne.

Tak się bawi Przysietnica – z radością, sercem i energią, której można pozazdrościć. Do zobaczenia za rok!

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"