Wydarzenia

Razem mogli więcej! Impreza charytatywna dla Karoliny Tomasiak

Opublikowano: 20 kwietnia, 2015 o 2:10 pm   /   przez   /   komentarze (2)

„Razem możemy wiele!”- często słyszymy te słowa i niejednokrotnie przechodzimy obok nich obojętnie, lecz tym razem było inaczej. 18 kwietnia br. w hali widowiskowo – sportowej z Łącku odbyła się impreza charytatywna, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Karoliny Tomasiak z Obidzy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Dekanalnego Duszpasterza – ks. Marcina Kawę z Kamienicy wraz z młodzieżą łąckiego dekanatu.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich przybyłych gości : – Drodzy młodzi, spotkaliśmy się tutaj w szczególnie ważnym czasie, gdyż obchodzimy tydzień Miłosierdzia Bożegomówił Ks. Marcindzięki obecności i zakupionej cegiełce każdy z Was wnosi swój wkład materialny w rehabilitację Karoliny.

Nie mogło także zabraknąć Wójta Gminy Łącko, Pana Jana Dziedzina, który cieszył się, że młodzi potrafią łączyć przyjemne z pożytecznym.

Impreza  prowadzona przez Wodzireja 44, była bogata w różnorodne tańce grupowe, a także zabawy, dzięki którym uczestnicy mogli się zintegrować ze sobą, co zaprocentuje w jeszcze lepszą współpracę w dekanacie.

W tym wspaniałym wydarzeniu wzięło udział 250 osób, którzy chcieli pomóc swojej koleżance. Dzięki sprzedawanym cegiełką zebraliśmy 2700zł, które w tym tygodniu zostaną przekazane rodzicom Karolinypowiedział Ks. Kawa.

Bardzo cieszymy się, że przybyło tak wiele osób. To pokazuje, że młodzi w naszym dekanacie są wrażliwi, na to co spotyka drugą osobą i nie chcą przejść obok obojętniepowiedziała Magdalena Gorczowska, Animator Dekanalny ŚDM

Na imprezie obecni byli także animatorzy parafialni, którzy przyjechali do Łącka wraz z grupami młodzieżowymi –  Zabawa była bardzo udana, cieszymy się, że tyle osób zainteresowało się pomocą naszej koleżance. Świetna organizacja imprezy, nie można było się nudzić. Oby więcej takich akcji powiedziała Izabela Kołodziej.

Spotkanie zakończyło się Błogosławieństwem oraz wspaniałą wiadomością – Karolina postawiła pierwsze kroki.

-Bardzo serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Łącko, Panu Janowi Dziedzinie za udostępnienie hali, wsparcie finansowe, a także za wszelką życzliwość okazaną z Jego strony. Również pracownikom hali, opiece medycznej, ochronie, Wodzirejowi 44, który prowadził udaną zabawę- w imieniu organizatorów mówi Magdalena Gorzowska.

Udało nam się dzisiaj porozmawiać z panią Joanną Tomasiak, mamą Karoliny, która nie kryła wzruszenia:

Jesteśmy niezwykle wdzięczni za okazaną pomoc i hojność. Pragniemy  serdecznie podziękować Ks Marcinowi, Młodzieży Dekanalnej, p. Witoldowi Majerskiemu (kierownikowi hali), Wójtowi Gminy Łącko i wszystkim, którzy podali nam pomocną dłoń, podtrzymują nas na duchu, wspierają, pocieszają i dają wiarę na lepsze jutro.

Pieniądze w całości zostaną przekazane na turnus rehabilitacyjny dla Karoliny.

Starosądeckie.info objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

 

(MG)

Warto przeczytać: W Łącku zatańczą dla Karoliny Tomasiak!

 

 

Komentarze

Komentarze (2)

  • 20 kwietnia, 2015 o 3:16 pm Anonim

    Brawo!

  • 20 kwietnia, 2015 o 3:17 pm jk

    Młodzież jak chce to potrafi. Wspaniała inicjatywa. Karola wracaj do zdrowia:)

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"