Wydarzenia, Z ostatniej chwili

SAG wkracza w osiedle mieszkaniowe -alarmują mieszkańcy

Opublikowano: Wrzesień 16, 2018 o 1:07 pm   /   przez   /   komentarze (36)

Kontrowersji na osiedlowym spotkaniu ciąg dalszy….

Mieszkańcy Osiedla Północ w Starym Sączu walczą o wstrzymanie sprzedaży działki pod budowę wielkiej hali produkcyjnej. Budynek miałby stanąć w pobliżu domów jednorodzinnych i przedszkola. Gmina scaliła działki i wystawia je na sprzedaż w przetargu. Tuż obok rośnie Strefa Aktywności Gospodarczej. 

Sprzedaż działki pod budowę hali jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego -mówił na osiedlowym spotkaniu burmistrz Jacek Lelek.

To nie przekonuje mieszkańców, którzy obawiają się przemysłu w pobliżu ich domów i proszą o zmianę przeznaczenia tej działki zanim będzie za późno. Uważają, że burmistrz nie ma dobrego planu na zagospodarowanie Starego Sącza. W jednym miejscu SAG, który wkracza niebezpiecznie w osiedle mieszkaniowe a po drugiej stronie ulicy Strefa Aktywnego Odpoczynku, do której nie ma dojścia, bo chodnik nie istnieje.

-W pobliżu mam działkę, na której chcę postawić dommówił jeden z mieszkańcówa tuż obok gmina funduje nam halę produkcyjną? To teren osiedla. Dlaczego wchodzicie w teren domków jednorodzinnych ze strefą gospodarczą?

Państwo ogłosiliście przetarg na działkę, która jest w bezpośrednim sąsiedztwie z placem zabaw istniejącego przedszkoladodała dyrektor placówki Iwona Rams –  jak czytamy w przetargu: jest to teren zabudowy produkcyjnej, usługowej oraz dopuszczalne składowanie i magazynowanie. Mówimy o bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola. Podajecie też informację, że na tej działce ma być hala o powierzchni nie mniejszej niż 2000 m kwadratów. Dziękuje, że tak staracie się o dzieci. Cała ulica od osiedla do końca to są domy jednorodzinne. Nagle obok przedszkola i w otoczeniu wszystkich sprzedajecie działkę jako usługi komercyjne. Czy nie można tej działki podzielić na mniejsze  i każdy je kupi pod swoją działalność?

-Nie po to scalaliśmy i łączyliśmy, żeby teraz je dzielić. Możecie Państwo się dogadać, kupić wspólnie a potem sobie podzielićmówił burmistrz –Obsługa tej części strefy sag i tej działki o której mówimy będzie w całości obsługiwana od nowo powstałej ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

-Tak, ale przylega do przedszkola -komentowała dyrektor Iwona Rams.

-Proszę Pani, kiedy Pani podejmowała decyzję o budowie tego przedszkola, strefa aktywności P/U już istniała. Nieprawdaż? –dodał burmistrz.

-Nie istniała! Na tej działce na pewno nie -odpowiedziała dyrektor przedszkola.

-Proszę sobie dokładnie sprawdzić -podsumował burmistrz.

-Ale gdyby nawet tak było to mieszkańcy i rodzice proszą Pana o zmianę. Można? Można, ale Pan wie lepiej -mówiła Iwona Rams –Pan broni swoich inwestycji, a niech Pan zrozumie mieszkańców, którzy chcą prywatnie zainwestować. Ja się czuję mieszkańcem i nie uważam, żebym robiła źle bo chodzi do mnie prawie 100 dzieci. Dlatego proszę Pana, żeby ten plan zmienić. Przedszkole istnieje już 1,5 roku a Panowie daliście do przetargu działkę, gdzie jeszcze napisaliście, że ma być hala produkcyjna. I Pan uważa, że to jest dla mieszkańców w porządku? Dlaczego mam być traktowana gorzej?

Ale dlaczego gorzej? Można stanąć do przetargu -dodał burmistrz.

Głos zabrała mieszkanka osiedla, obecna na każdym zebraniu:

Mówimy tutaj dzisiaj cały czas o konsultacjach społecznych. Konsultacje ws. osiedla i sołectwa. Konsultacje ws. punktów alkoholowych itd. Pan dobrze wie, że odkąd zaczęły się zebrania w straży ja jestem na każdym zebraniu  –mówiła jedna z mieszkanek Osiedla Północ –daję słowo, że nigdy w życiu nie słyszałam, żeby ktoś z nami konsultował, że w tym regionie miasta powstanie Strefa Aktywności Gospodarczej. Nikt nas najbardziej zainteresowanych nie zapytał. Ja nie mówię, że mnie osobiście, ale nas! Dowiedzieliśmy się i żyliśmy w przekonaniu, że SAG będzie za ulicą Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Do niedawna, jeszcze mój mąż pytał w urzędzie i pan Gizicki powiedział mu, że w pobliżu 350 metrów na pewno nie będzie żadnej działalności. A ta działka jest bliżej. Ja mam w pobliżu działkę i wiem, że będzie teraz dochodziła do SAG. Ja już nie mówię o tym, że tracimy na wartości tych działek. I my będziemy mieć obok domów halę produkcyjną, która może zagrażać spokojowi mieszkańców. Tam miały być domki. My budując się pytaliśmy co tam będzie. Powiedzieli nam, że będą tam domki jednorodzinne. Pobudowaliśmy się i teraz co? Mamy mieć halę? A czemu nie można tej strefy utrzymać do ulicy Wyszyńskiego? 

-Widzi pani fioletową linię z kropkami na mapie?pytał burmistrz -to teren eksploatacji żwiru. Nie możemy przesunąć tam strefy dopóki nie zostanie on w całości wydobyty. Ten teren od bardzo dawna zakwalifikowany był jako P/U czyli przemysłowo -usługowy. Nie ma tam mowy o ciężkiej produkcji bo taki przemysł został zlokalizowany na Piaskach. 

Jaką Pan może dać nam gwarancję, że potencjalny inwestor nie zrobi tam składowiska odpadów lub innego uciążliwego przemysłu? -pytali mieszkańcy –Nie może pan, no właśnie. 

Ja jestem gotów bronić tego do upadłegododał burmistrzbo dzisiaj musimy wysyłać ludzi w świat za pracą. (…) mieszkaniówki nigdy w tym miejscu nie było a te obszary wzdłuż Wielkiego Wygonu zostały na początku lat 90 sprzedane z myślą o działalności gospodarczej. Uciążliwość tego terenu ze względu na istniejącą oczyszczalnie ścieków i zakłady budowlane oraz targ. My poprzez scalanie terenów i budowę drogi Kardynała Wyszyńskiego chcemy odciążyć ruch z ulicy Bazielicha. Sprzedajemy te działki poważnym inwestorom. Tam są wprowadzone pewne wymogi. Niech Pani mi wierzy, że dajemy w przetargu takie warunki, że inwestor musi zbudować coś konkretnego w przeciągu 3 lat. Tam nie może być zlokalizowana uciążliwa działalność. Powstanie odpowiedni pas zieleni. Z tego punktu widzenia to będzie bardzo dobrze zagospodarowany teren, bardzo dobrze skomunikowany. Zupełnie dla Państwa nieuciążliwy. 

Ale czemu od razu bronić do upadłego? To jest kwestia dogadania się z mieszkańcami a nie bronienia swoich racjimówiła dyrektor placówkiJa naprawdę staram się z Państwem współpracować, ale nie ma na to żadnej możliwości. Mało tego. Jak idę do gminy -niestety muszę to powiedzieć -jestem tam traktowana tak, że jak przychodzę to mi mówią: Pani Iwono, pani ma tu pod górkę.

Nie wiem kto tak mówi, ale wyciągnę konsekwencję -podsumował burmistrz.

Państwa urzędnicy –dodała Iwona Rams.

-Nie mogę się zgodzić na oskarżenia, że komuś cokolwiek utrudniam -skwitował burmistrz.

Problem w Starym Sączu jest taki, że wszystko jest pomieszane. Biznes miesza się z domami jednorodzinnymi -dodał wzburzony mieszkaniec.

Powiedzcie zatem gdzie mamy zlokalizować przemysł? Z czego wy chcecie żyć? Gdzie mają pracować Wasze dzieci? Konkrety -pytał burmistrz.

Głos zabrał radny Robert Rams

Pana zastępca, pan Gizicki poprosił mnie o rozmowę  -mówił radny Robert Rams –poprosił mnie o zamianę działek. Mówił, że gmina chce się zamienić z nami za działki które są w SAG. Poprosił, żebym przygotował moje działki do zamiany. My ponieśliśmy koszty dzieląc te działki. I po podzieleniu tych działek Pan burmistrz powiedział, że: „nie będziemy się zamieniać, możesz je sobie kupić”. (….) Najpierw sami zaproponowaliście, żeby podzielić te działki a potem zrobiliście nas w balona. To jest jedna sprawa. Druga sprawa to taka, że wszystkie te tereny to jest II i III klasa. Stary Sącz dysponuje terenami, które mają bardzo niską klasę. To są np Piaski. To są tereny gdzie jest żwir i praktycznie gleby nie ma. Tamte tereny można było przygotować pod inwestycje wybierając tam żwir. Jaka byłaby zaleta tamtych terenów? Tam biegnie droga kolejowa i są bocznice. Jeśli się rozwijać to na Piaskach. (..) Wchodząc ze Strefą w teren budowlany ograniczacie Państwo budownictwo mieszkaniowe. Kolejna sprawa. Mówimy o terenach rekreacyjnych nad stawami. Nie wiem dlaczego nie ma ogólnego planu zagospodarowania dla Starego Sącza. Że jest teren rekreacyjny, przemysłowy i do zabudowy. Wszystko jest pomieszane. Chodzi o to by wszystko zrobić jak najszybciej. Jak coś się robi szybko to najczęściej nie wychodzi.

-Absolutnie się nie zgadzamodpowiedział burmistrz –w Planach zagospodarowania przestrzennego teren w okolicy mostu św Kingi w całości przeznaczony jest na rekreacje, poniżej przemysł i usługi ze strefą przejściową w stronę miasta. A mieszkalnictwo będzie się rozwijało w stronę Moszczeniczanki.

A jaki Pan ma pomysł na komunikację pieszą z miasta do strefy rekreacji? –zapytała mieszkanka.

Zadbaliśmy o to by ulica Wielki Wygon była ulicą odpowiednio szeroką. W przyszłości chcemy żeby powstał tam ciąg pieszo -rowerowy. Taka promenada oddzielona pasem zieleni. Główny ruch będzie biegł ulicą Wyszyńskiego, która powstanie za 2 lata- podsumował burmistrz.

Spotkanie zakończyło się w nerwowej atmosferze. Czytaj więcej: Przedszkolaki nie chcą mieć hali po sąsiedzku. Kontrowersje na osiedlowym spotkaniu

 

 

 

Komentarze (36)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Wrzesień 16, 2018 o 1:32 pm Mieszkaniec Północy

  Dobra prace by wszyscy chcieli ale zakładów nikt, takim myśleniem nigdzie nie zajdziemy trzeba się rozwijać.

  Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 1:32 pm mieszkam_tu

  Rams hakami i kosztem ludzi , którzy chcieli kanalizacji wymusił zmianę planu i w środku terenu produkcyjnego zmienili mu na przedszkole.A teraz chce żeby pozostały grunt sąsiedni też nie był produkcyjny i do tego nie chce go kupić. Gdzie tu interes gminy? Gdzie miejsca pracy? To ma być radny? Ludzie tu trzeba miejsc pracy, firm, aktywności , inwestorów bo sie zakisimy. Z uciążliwością to bzdura bo jeżeli inwestycja ma oddziaływać na sąsiednią działkę to nie dostanie pozwolenia budowlanego. Trochę podstaw by sie przydało. Lelek to prawdziwy zarządca, który myśli o gminie, a nie o własnym przedszkolu i nie zbiera haków jak pan radny.

  Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 1:38 pm Kali

  Hmm coś mi się wydaje, że ten artykuł powstał tylko po to aby odwrócić uwagę czytelników od poprzedniego ukazującego prawdę o metodach i priorytetach w działaniach P. Rams i przerwać jak że słuszne linczowanie go.

  Odpowiedź
  • Wrzesień 16, 2018 o 3:59 pm ola

   Nic już nie odciągnie. Rams sam sie zaorał. Ktoś kto szczyci się , że swoj biznes zbudował hakami w postaci blokowania inwestycji kanalizacyjnych jest skończony. Milion artykułów mu nie pomoże. Niech jeszcze przypomną jak nie poparł zmiany w budżecie , której celem była budowa sali gimnastycznej w szkole gdzie sam pracuje jako wfista. Najpewniej stało to w sprzeczności z jego zamierzeniami prywatnymi. Dobrze, że to wychodzi. Takich ludzi trzeba szybko odsuwać od lokalnej polityki , karać a stawiać na prawdziwych społeczników, sprawdzonych, którzy nie prowadzą tylko własnego biznesu ale myślą o dobru wspólnym.

   Odpowiedź
  • Wrzesień 16, 2018 o 6:32 pm Anonim

   Kali czy znasz co oznacza słowo lincz? Wyjaśniam
   … rodzaj samosadu polegajacy, na zabiciu przez tłum osoby posadzonej o przestępstwo.

   A teraz przeczytaj to kilka razy abyś zrozumiał co napisałeś i do czego namawiasz.

   Odpowiedź
   • Wrzesień 16, 2018 o 7:52 pm dex

    Lincz oznacza wymierzenie kary przez tłum ale niekoniecznie musi to być śmierć. Słowo użyte zostało odpowiednio do kontekstu. Radny przez wiele lat unikał odpowiedzialnosci za swoje postęepowanie a teraz lud linczuje go na forach za to co zrobił.

    Odpowiedź
    • Wrzesień 17, 2018 o 9:57 am Anonim

     DEX ty wróć do szkoły, kompletnie nie rozumiesz czym jest lincz..

     Odpowiedź
  • Wrzesień 16, 2018 o 7:08 pm Anonim

   Kali
   Słusznie zauważyłeś że wasze komentarze linczuja p Ramsa
   A teraz pomysl czy wiesz co oznacza słowo lincz
   Odpowiadam
   Lincz to rodzaj samosadu, polegajacy na zabiciu przez tłum osoby posadzonej o przestępstwo.
   Przeczytaj kilka razy ze zrozumieniem i pomyśl co napisałeś. OBURZAJACE.

   Bardzo proszę redakcję o zamieszczenie ponieważ pisze juz kolejny raz.

   Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 1:42 pm Mieszkaniec

  Konsultacje społeczne – termin nie istniejący u włodaży Starego Sącza.

  Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 2:08 pm Kiki

  Mieszkam i pracuję u Starym Sączu. Od dłuższego czasu zauważam brak młodych ludzi… Gdzie wszyscy są? (Nie mówię o uczniach) kończą szkoły i wyjeżdżają. Znajdują pracę tam gdzie jest bo u nas niestety tej pracy brakuje. Jest wiele firm jednoosobowych gdzie właścicieli nie stać na zatrudnienie. W starym Sączu brakuje firm, które zatrudnią większą ilość osób. Państwo, które prowadzi przedszkole gratuluję, super bo również zatrudniacie ludzi ale popatrzcie na innych, na tych z mniejszym wykształceniem z różnych powodów, na tych mniej sprytniejszych do prowadzenia własnego biznesu czy planu na zycie. To korzyść dla Was większość rodziców pracujących w pobliżu przedszkola zapisze dzieci do Was, dzięki czemu możecie się rozwijać. Dla gminy wielkie brawa za walkę o pracę dla Starosadeczan

  Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 3:18 pm Antyfun

  Lepiej pieniądze publiczne dawać na fundację.

  Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 3:20 pm Majdan.

  Jedna wielka banda i przydupasy burm. Brawo dla Ramsow za odwagę.

  Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 3:39 pm Milka

  Chciałabym alby w Starym Sączu ludzie mieli pracę, SAG da ta możliwość, dzięki temu gospodarka będzie się kręcić i każdemu będzie lepiej.

  Odpowiedź
  • Wrzesień 17, 2018 o 6:58 pm sadeczanin

   Da możliwość dla znajomków burmistrza i jego załogi jak zawsze ,to może pan burmistrz na swojej działce coś wybuduje jakieś nowe miejsce pracy:))

   Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 4:05 pm Hehe

  Dobrze p. Rams. Pan nie chce żwirowni w tamtym terenie bo mieszkają ludzie i jest przedszkole to niech pan przestanie podsuwa głupich pomysłów na Piaski. Tam też mieszkają ludzie a bocznica sąsiaduje w bliskim sąsiedztwie z domami. Nie ma drogi odpowiedniej. Więc może dość tych lamentow z Pana strony. Burmistrz nie robi sobie zmiany o tak z własnego widzi mi się tylko dla dobra mieszkańców. Jemu zależy na ludziach a nie na swoim interesie

  Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 5:34 pm Mp

  Będą wybory będzie Nowe!!!

  Odpowiedź
  • Wrzesień 16, 2018 o 6:29 pm Zaniepokojona

   Lelek i jego świta to nie zarządcy to tak jak PIS dyktatorzy.Ramsowie z własnych środków i przede wszystkim dla młodych mam i ojców zadbali o super przedszkole i nowoczesną ,przyjazną dla dzieci szkolę,to się nie widzi tego.Tak się traktuje tych którzy myślą logicznie.Panie Burmistrzu mam nadzieje,że znajdzie się ktoś bardziej kompetentny i mniej zarozumiały na stanowisko Burmistrza w tym naszym Mieście a wówczas pańscy obecni klakierzy zapewne zmienia swoje zdanie na Pana temat.

   Odpowiedź
   • Wrzesień 16, 2018 o 8:22 pm Anonim

    Dobrze napisane… dokładnie w większości spraw nie można się dogadać z obecną władzą.Dogaduja się tylko ci co klaskaja jak klakierzy w cyrku.Ludzie obudźcie !! Bo tym Miastem musi ktoś w końcu mądrze zarządzić !!

    Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 5:58 pm Mieszkaniec

  Będą wybory to będzie można zweryfikować radnych robiących własne interesy kosztem interesu mieszkańców. Sprawowanie mandatu radnego to służba w interesie publicznym a nie pilnowanie tylko własnych interesów i zbieranie haków na gminę.

  Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 6:38 pm STAROSĄDECZANIN

  Czytając wypowiedzi poniektórych „myślicieli” i „filozofów” zadaję sobie pytania na które sam w pewnym sensie mogę sobie odpowiedzieć.
  1. Czy istnieją jakieś w ogóle „konsultacje”?
  Chyba w snach, a jeśli tak to pytają się nas mieszkańców o błache i gówniane sprawy
  2. SAG jest OK ale powinno wpuścić się tam firmy rzetelne i które będą zatrudniać ludność okoliczną. A jak jest i będzie?
  Firma która ma produkować meble czy coś tam nie ma najlepszej opini i pewnie będzie zatrudniać Ukraińców bo nikt mądry nie będzie chciał tam pracować
  3. czy to są konsultacje czy już kampania przedwyborcza?
  Chyba kampania przedwyborcza.

  Odbiegając od tematu jeszcze słowo, które proszę nie rozumieć jako kampanię przedwyborczą – ja też mieszkam w tej okolicy i mam osobiście większe zaufanie do Pana Ramsa niż do Pana Lelka, który bardzo dużo razy dał świadectwo olewania mieszkańców i ich zdania. Nie neguję jego działań, które są mądre ale dużo jest złych i nie przemyślanych a za którymi jeszcze Pan Burmistrz idzie i stoi w zaparte.

  Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 6:53 pm su19

  wcale sie nie dziwie ze wymogli na gminie zmiane planu 10 lat czekali to był jedyny sposób zeby gmina odpusciła rozumiem ich w 100 procentach co do zastepcy burmistrza to wiem ile jego słowo znaczy ,chciałbym zobaczyc jedna osobe co by chciała miec zaklad produkcyjny koło swojego domu

  Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 7:15 pm Z PISU

  Państwo R jesteście super,takich towarzyszy nam potrzeba na listy PIS prosimy o startowanie w wyborach!

  Odpowiedź
  • Wrzesień 16, 2018 o 7:42 pm Kali

   Prosimy wtedy dowiecie się jak was ludzie kochają za wstrzymywanie kanalizacji i zabieganie o własne interesy. Marzył się Panu fotel burmistrza a nawet radnym Pan już nie będzie.

   Odpowiedź
  • Wrzesień 17, 2018 o 10:47 pm aaa

   Tak jest słusznie, radny Robert na burmistrza a jego żona na zastępcę. Będzie kapitalnie, kanalizacja na Piłsudskiego ruszy za sto lat, tylko na kogo wtedy będą zbierać haki?

   Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 8:34 pm Vox

  Napisz do Warszawy czy obecna władza konsultacje wszystkie decyzje z Narodem

  Odpowiedź
 • Wrzesień 16, 2018 o 8:45 pm z okolicy

  Do Szanownych Panów Lelka i Ramsa! zacytuję nielubianego w PL kanclerza Bismarcka – „Ludzie nie powinni widzieć jak robi się kiełbasę i politykę”… Amen.

  Odpowiedź
  • Wrzesień 17, 2018 o 11:09 am Anonim

   Panie Burmistrzu nikt nie będzie pracował za najmniejszą krajowa przez parę lat jak to czynią nowosądeccy milionerzy ,w Nowym Sączu jest dość pracy, bardzo dużo jest hal do wynajęcia po co dawać pozwolenia na działalność w środku wsi czy miasta mamy już dość chemii z Biegonic skąd tyle nowotworów .Nagle burmistrz się obudził i chce dawać miejsca pracy , za póżno burmistrzu, młodzi dalej będą wyjeżdżać bo u nas nikt im nie da żeby normalnie żyć już w Krakowie a nawet w Brzesku lepiej płacą nad tym się trzeba zastanowić

   Odpowiedź
 • Wrzesień 17, 2018 o 2:34 pm olek

  Czekałem, czekałem i w końcu się doczekałem aż koś mądry w końcu to napisze. Przestańcie ludzie wierzyć że SAG cokolwiek u nas zmieni. Jeżeli nawet powstaną tam jakieś firmy, to nikt rozsądny nie pójdzie tam pracować za 2 tyś., tylko stąd wyjedzie. Wszyscy, którzy cokolwiek potrafią robić już powyjeżdżali i fachowców już teraz ze świecą szukać. W SAG działa już zakład blacharsko-lakierniczy. Proszę zapytać właściciela czy ma chętnych blacharzy lub lakierników do pracy ? Jeżeli w regionie istniejące już firmy nie zaczną płacić tak jak choćby w Brzesku, nie ma mowy o żadnych sukcesie, bo najzwyczajniej nie będzie komu pracować.

  Odpowiedź
  • Wrzesień 17, 2018 o 6:07 pm realista

   Nie chcesz pracować za tyle ile płacą w SAG? Ok, Twoje prawo. Wyjedź. Ale czemu odmawiasz innym prawa do pracy na miejscu?

   Odpowiedź
  • Wrzesień 18, 2018 o 12:17 am Anonim

   Pięć lat temu idea budowania miejsc pracy dla starosądeczan może była słuszna, ale dzisiaj sytuacja się zmieniała. BATIM, ParkM zatrudniają sąsiadów za wschodniej granicy, Stary Sącz stopniowo stanie się noclegownią dla takich przybyszów. W SAG starosadeczanie nie będą szukać pracy z powodu zbyt niskich płac – pozostanie wyjazd do dużych miast lub za granicę, a tu do pracy będą ściągani obcokrajowcy.
   Ostateczny bilans, utracone bezpowrotnie zasoby gruntów rolnych najwyższej klasy, zdewastowane środowisko w obszarze powierzchni, atmosfery, obciążenia akustycznego. Przeciążenie infrastruktury komunikacyjnej miasta – zakorkowanie obwodnicy, która miała je odciążyć. Jedyny plus to dochody z podatków dla Urzędu. Nie chciał bym być złym prorokiem, ale coraz bardziej obawiam się takiego scenariusza. Narzucanie rozwiązań bez wnikliwych analiz i konsultacji najczęściej kończy się tylko wysokimi kosztami i stratami poniesionymi dotychczas np. lotnisko i w przyszłości np. SAG, tereny po żwirowiskach.

   Odpowiedź
 • Wrzesień 17, 2018 o 5:57 pm Neutralny

  Wybierajcie dalej ludzi od Lelka a nie z innych obcji dla zdrowej równowagi to kolejne lata będą klakierzy którzy nie muszą myśleć tylko głosować jak szef każe.Obrzydliwe!!!! Lelek miał być z poglądami PIS a tu proszę po tylu latach PO Pproszę nie wygumkowac tego artykułu ,jak często to się zdarza

  Odpowiedź
  • Wrzesień 17, 2018 o 11:09 pm dex

   Neutralny z poglądami PIS? Toż to lepszy sort, zasiłkowy elektorat i nowy rodzaj stadionowego patriotyzmu a nie żaden neutralny. Wybrać misiewicza, albo ramsa – bez różnicy.

   Odpowiedź
   • Wrzesień 18, 2018 o 1:49 am Anonim

    Lepszy sort mówisz.. a co był za PO.. ? ośmiorniczki, „BOR Pizza” na telefon.. zapomniał już jak było?? oj dex dex.. styl władzy w Warszawie z całą mocą krytykujesz, a jak to samo mamy na lokalnym podwórku to tego bronisz.. ehh… dwulicowy gościu widać jesteś..

    Odpowiedź
    • Wrzesień 18, 2018 o 3:39 pm dex

     Ośmiorniczki za 20 zł ci szkodzą, a premie na miliony już nie? Rafalska nie zamawiała czasem Hamburgerów do pociągu , a misiek nie bawił się w klubie gogo? Ja nie widzę tutaj takiego stylu rządzenia – anie tego PO, ani tego PIS. Podaj konkret, kto do tej pory tak rządził w Starym Sączu? Natomiast szantażowanie hakami przez Ramsa bardzo przypomina mi Antka wariata i jego teczki, które w latach 90 tych przejął i dzisiaj ma haki na co drugiego towarzysza z PIS. Tutaj tego nie chcemy.

     Odpowiedź
 • Wrzesień 18, 2018 o 4:26 pm do radnego

  Co tam radny Hakmistrz dzisiaj ma w kieszeni? Może jakiś szantażyk, donosik, coś co pozwoli załatwić biznesik własny? 😉 Pozdrawiam najlepszego speca w samozaoraniu 🙂

  Odpowiedź
 • Wrzesień 19, 2018 o 10:17 am Przedsiebiorca

  Pani Rams myli strefe gospodarczą ze strfą ekonomiczną. Dlatego nie rozumie, ze granice sag od początku tak byly planowane. To wlasnie jest ta niekompetencja i pieniactwo usprawiedliwione troszkę niewiedzą. Zanim jednak zacznie sie mieszac ludziom w glowach wypada docYtac.

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a