Wydarzenia

Skarga na Dyrektora Starosądeckiego Liceum jest bezzasadna?!

Opublikowano: 22 maja, 2015 o 10:08 am   /   przez   /   komentarze (13)

Skarga na Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu jest bezzasadna – czytamy w projekcie uchwały, która dzisiaj zostanie poddana pod głosowanie.

Tak zdecydowała Komisja Rewizyjna a jakie będzie stanowisko pozostałych Radnych Powiatu Nowosądeckiego? Dzisiaj podczas Sesji zapadnie decyzja.

29 marca 2015 roku do Przewodniczącego Rady Powiatu w Nowym Sączu wpłynęło pismo Stefana Kamińskiego noszące skargi na Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Starym Sączu Pana Krzysztofa Szewczyka

2

 

Komisja rewizyjna Powiatu Nowosądeckiego skargę rozpatrzyła i ustaliła następujące okoliczności.

Zarzuty Skarżącego dotyczące złego kierowania szkołą, jak również niskiego poziomu nauczania oraz nieposiadania wymaganego wykształcenia przez Dyrektora Szkoły są bezzasadne.

Poziom nauczania w Liceum Ogólnokształcącym im Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu jest dobry o czym świadczą wyniki egzaminów maturalnych z 2014 roku. Maturę zdało 92% uczniów co jest wskaźnikowym wyższym niż ogólnopolski.

Skarżący Stefan Kamiński wnosił o podanie w wyniku przeprowadzenia kontroli ilości uczniów, którzy podejmują dalsze kształcenie na studiach wyższych. Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu nie prowadzi takiej statystki, ale zdawalność matury daje szansę każdemu absolwentowi na podjęcie nauki w szkole wyższej -czytamy w uzasadnieniu Komisji.

W LO przeprowadzane są systematyczne kontrole między innymi przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz Kuratorium Oświaty. W wyniku przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono uchybień, na które wskazuje Skarżący Kamiński.

Ponadto Komisja Rewizyjna RPN ustaliła, iż Dyrektor LO Krzysztof Szewczyk posiada wymagane wykształcenie potrzebne do prowadzenia placówki oświatowej a z oświadczeń majątkowych wynika iż nie zasiadał w organach spółki, co mogło by go wykluczyć z pełnienia funkcji radnego.

Podniesione w skardze zarzuty bycia radnym gminy czy przewodniczącym zarządu osiedla przez Dyrektora szkoły są bezzasadne. Dyrektor zasiadający w powyższych organach nie narusza żadnego przepisu prawa.

W konsekwencji Rada Powiatu Nowosądeckiego po dokonaniu analizy skargi i zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji Rewizyjnej uznaje skargę Pana Stefana Kamińskiego na Dyrektora Liceum Pana Krzysztofa Szewczyka za bezzasadną – możemy przeczytać w ostatnim paragrafie projektu uchwały.

Dzisiaj odbędzie się Sesja Rady Powiatu podczas, której Radni zadecydują czy podtrzymać decyzję Komisji Rewizyjnej.

1

 

 

fot. główne -czytaj Radni milczą czyli kolejna Sesja Rady Miejskiej w Starym Sączu 

fot.1 Stefan Kamiński podczas posiedzenia Komisji Zdrowia czytaj Całodobowa opieka lekarska w Starym Sączu?

fot 2. Krzysztof Szewczyk podczas Sądeckich Konsultacji Społecznych czytaj Brak odpowiedniej oferty w starosądeckich szkołach -apeluje Radny 

Komentarze

Komentarze (13)

 • 22 maja, 2015 o 10:47 am Jan

  I co Panie Stefanie smutek i żal ,że nie zostanie Pan Radnym i Przewodniczącym Osiedla

 • 22 maja, 2015 o 11:57 am martin

  to w końu Stefan czy Stanislaw

 • 22 maja, 2015 o 12:07 pm jola

  Nie wierzę, że pan Kamiński napisał skargę, bo wątpię czy on w ogóle pisać umie. Temu panu nigdy nic nie pasuje, zawsze knuje na innych. Na szczęście jak mówi to mało co można zrozumieć bo strasznie bełkota. Jak może ktoś o tak niskim poziomie intelektualnym podejmować temat „niskiego poziomu nauczania”. Ciekawe jaką szkołę skończył pan Kamiński.

 • 22 maja, 2015 o 12:09 pm mama

  Skoro jest tak doborze to dlaczego młodzież ucieka do N S.Wziąć się do roboty jednej a porządnie a nie nałapać kilka funkcji Panie dyr.Szewczyk.wszystkim to wyjdzie na dobre a pan wówczas będzie chwalony przez rodziców i nie tylko.

 • 22 maja, 2015 o 1:46 pm giza

  kto to jest ten Stanisław Kamiński, co on ma wspólnego z edukacją? dyrektor LO chyba jest z innej dzielnicy miasta, ale wypalił z tym wykształceniem, szok, a może on nie istnieje???

 • 22 maja, 2015 o 2:28 pm Anonim

  Kto następny, żeby p.Szewczyka obsmarować? Nuże bryjowaiaki, przecież nikt tak, jak wy nie kocha tego robić!

 • 22 maja, 2015 o 2:56 pm dada

  nikt tak nie potrafi człowieka na duchu podnieść, jak starosądeczanin (mieszkaniec Starego Sącza!) to był żart oczywiście, mieszkałam w SS jakiś czas i fenomenem było dla mnie, że ludzie wiedzieli więcej niż ja sama; klimat miasteczka niesamowity, ale zawiść ludzi ogromna; gdyby ktoś uczył w tej szkole, to miałby świadomość, że dla ucznia robią tam wszystko!!! krytykować potrafi każdy…

 • 22 maja, 2015 o 3:31 pm he he

  jestem absolwentką LO w Starym Sączu, rok temu zdawałam maturę. Według mnie jest to jedna z najlepszych szkół, zdałam egzamin dojrzałości i dzięki temu studiuję ekonomie,mimo tego, iż byłam w LO ma kierunku humanistycznym. Nie żałuje,że zdecydowałam się tam edukować. Zajmijcie sie lepiej chemikiem, bo tam 92% zdawalności matur jest raczej niemożliwy.

 • 22 maja, 2015 o 3:51 pm ktośuniktosiu

  To tak każdy na kazdegovsobie skargę może napisać i szanowna komisja rewizyjna będzie obrazowa toż to jakaś paranoja jes. Pan Kamiński to kto? Radny, pracownik wydziału edukacji starostwa, rodzic czy może uczeń. Jeśli nie to wygodę o czym rozmawiamy. Chory kraj.

 • 22 maja, 2015 o 5:07 pm hehe

  Z tym chemikiem to wyluzuj dziewczynko bo ostatecznie tez nie jest tak źle. Z resztą widać że sobie nie radzisz z tym co piszą na temat twojego liceum i w tej bezradności atakujesz inna szkołę. To co ja mam powiedzieć o twojej szkole skoro chodziłem do I LO w n.s???bo też mogę cię wysmiac w tej chwili.

 • 23 maja, 2015 o 4:21 am starosadeczanka

  Czyzby pan mial kogos „swojego” na to stanowisko panie Kaminski ??????lepiej niech sie pan zajmie jakas „robota ” a nie oczernianiem ludzi !!!!

 • 23 maja, 2015 o 4:31 am starosadeczanka

  droga „mamusiu ” ja jestem absolwentka tego liceum , znam wiele osob ktore ukonczyly to liceum w roznych latach i musze powiedziec , ze nic naszemu „ogolniakowi ” nie brakuje . Mamy wielu absolwentow ktorzy osiagneli w zyciu bardzo duzo. Mamy profesorow , aktorki, lekarzy , ksiezy itd . Zawsze beda ludzie , podobni do ciebie , ktorzy szukaja nie wiadomo czego i uciekaja do N.S.. Jak komus nie chce sie uczyc to chocby nie wiadomo jakiego nauczyciela mial to mu „lopata ‚ do glowy na nalozy.

 • 2 czerwca, 2015 o 11:32 pm IT

  A ILO w ns to jakiś prestiż? Z tego co wiem to od kilku lat daleko mu do prestiżu… nie ma się czym chwalić na prawdę.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"