Spacerownik, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Starosądeczanie nie zawiedli. Oddali ponad 20 litrów krwi

Opublikowano: 7 grudnia, 2015 o 8:30 am   /   przez   /   komentarze (3)

Starosądeczanie nie zawiedli i bardzo licznie zjawili się podczas kolejnej mikołajkowej akcji zbiórki krwi organizowanej przez Starosądeckie Centrum Krwiodawstwa. Prawie 23 litry tego bezcennego daru udało się pozyskać dla najbardziej potrzebujących.Wśród osób, które wielokrotnie oddawały krew pojawiły się też nowe twarze.

– Jestem po raz kolejny mile zaskoczona ilością chętnych, którzy wczoraj oddali krew. Bardzo miłym zaskoczeniem była obecność tak zwanych „nowicjuszy” którzy, wiedząc o akcji, przyszli, by podzielić się krwią z potrzebującymi -mówi naszemu portalowi Celina Pancerz, koordynator akcji.

Aby oddać krew, wcześniej należało wypełnić specjalną ankietę, przejść podstawowe badania i poczekać na swoją kolejkę – mówi Andrzej Lis, prezes Starosądeckiego Klubu i rekordzista Polski w oddawaniu krwi (czytaj więcej) dodając: – No właśnie, poczekać, bo ustawił się całkiem spory ogonek oczekujących. Większość dawców, którzy zdecydowali się podzielić krwią, to już „weterani”, choć byli i tacy, którzy robili to po raz pierwszy.

Jak się okazało to nie była taka zwykła masowa zbiórka krwi…..jakich wiele. W samo południe odwiedziliśmy punkt oddawania krwi. I co się okazało? Spotkaliśmy tam nie tylko „weteranów krwiodawstwa”czy nowicjuszy, którzy rozpoczynają swoją bezcenną przygodę! Nie zabrakło prawdziwego Świętego Mikołaja i Śnieżynki, którzy rozdawali prezenty -zarówno tym małym towarzyszom jak i ich dzielnym rodzicom. Ale to nie wszystko. Czas oczekiwania wszystkim paniom umilała profesjonalna wizażystka Beata Stolarska, która fundowała miłą niespodziankę w postaci zabiegu pielęgnacyjnego na twarz od firmy ARBONNE.

W akcji wzięło udział 60 osób ( w tym 13 osób po raz pierwszy!), a samą krew oddało 51 osób.- Do oddania krwi nie zakwalifikowało się kilka osób. Przyczyny były różne. Zbyt wysoki puls, zbyt niska waga czy nawet opryszczka dyskwalifikują, ale wierzymy, że za jakiś czas te osoby do nas powrócą –dowiedzieliśmy się od koordynatorki. Oddano prawie 23 litry krwi. –To bardzo dobry wynik i dobry przykład do naśladowania dla innych -dodaje Robert Jastrzębski ze Starosądeckiego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK.

W ten szczególny dzień wszyscy staliśmy się Świętymi Mikołajami –podsumowała Alicja Tymczyszyn –mogliśmy obdarować innych najcenniejszym prezentem – kroplą życia.

Organizatorzy pragną podziękować zawodnikom klubu sportowego MKS Sokół, członkom zespołu regionalnego Starosądeczanie oraz wszystkim dawcom za to, że nie zawiedli i po raz kolejny wzięli udział w akcji, która przyczyni się do ratowania życia innych. Na ręce Sponsorów składają szczególne podziękowania, bo to dzięki nim, akcja miała szanse się odbyć. W akcję zaangażowali się: Auto-Serwis Jacek Mamala, Gemini Technika Grzewcza i Sanitarna, Install Andrzej Csorich, Sam-Chem Hurtownia Chemiczna, Tabak Dariusz Ptak, Drukarnia Starosądecka, Biurowiec, Księgarnia Libro Monika Myjak, MKS Sokół, Fundacja Będzie Dobrze, Zarząd Osiedla Słonecznego a także proboszczowie parafii w Starym Sączu i Gołkowicach Górnych. Specjalne podziękowania na ręce Doroty i Jacka Mamali oraz Teresy i Adama Stolarskich składa Święty Mikołaj. To dzięki nim, każdy mały towarzysz otrzymał wielkie paczki słodkości i zabawek.

Podziękowania należą się także wspaniałym paniom pielęgniarkom i lek Skoczeń, dzięki którym „akcja” przebiegła bezboleśnie i w miłej atmosferze.

Portal Starosądeckie.info objął patronat medialny nad akcją. Śledź nasz profil na Facebooku –Starosądeckie.info

Dobro powraca….

 

Czytaj także:

Dobro dawcy najważniejsze czyli akcja oddawania krwi w Starym Sączu 

Andrzej Lis. Rekordzista Polski w oddawaniu krwi

 

 

Komentarze

Komentarze (3)

  • 7 grudnia, 2015 o 2:10 pm Anonim

    Brawo.Kawał dobrej roboty. SZACUN DLA ORGANIZATORÓW I WSZYSTKICH PAŃ DZIEKI KTÓRYM UKŁUCIE NIE BOLAŁO;)

  • 7 grudnia, 2015 o 2:10 pm Jolanta

    DOBRZE NAPISANE!

  • 7 grudnia, 2015 o 2:12 pm osiedlowa

    O i Mikołaj był:) Super pomysł. I nawet pani od makijażu. Ekstra

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"