Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Kolejne inwestycje za ponad 80 mln złotych

Opublikowano: Maj 9, 2018 o 6:09 am   /   przez   /   komentarze (20)

48. sesję zdominowały sprawy finansowe i inwestycyjne. Zmiany w budżecie i w Wieloletniej Prognozy Finansowej dotyczyły jednych z największych inwestycji, które Gmina Stary Sącz wkrótce rozpocznie. Mowa jest o przebudowie i „rozbudowie Galerii pod 5” na potrzeby Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari i budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Starym Sączu. Przypomnijmy, że te inwestycje włączone w program rewitalizacji zostaną dofinansowane przez Urząd Marszałkowski w Krakowie z Regionalnego Programu Operacyjnego – 5 368 912, 35 zł ( sala sportowa kosztorys inwestorski  7 168 229,84 zł ) i 5 199 736,09 („Galeria pod 5”, kosztorys inwestorski 9 180 060,28 zł).

Burmistrz Jacek Lelek w sprawozdaniu poinformował o kolejnych pieniądzach pozyskanych do gminnego budżetu. Tym razem z Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego na dofinansowanie budowy ronda w ciągu drogi wojewódzkiej i drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej (ul. Kardynała Wyszyńskiego) – To jest inwestycja o znaczeniu subregionalnym. Dofinansowanie to prawie 5 mln złotych, a nasz wkład w to zadanie to 1,6 mln zł. To nie tylko komunikacja z naszą strefą gospodarczą, ale też z terenami inwestycyjnymi na południe od stawów. W tym momencie front robót na różnych polach licząc już realizowane budowy, te z ogłoszonymi przetargami i te, na które mamy zapewnione dofinansowanie to 83 mln złotych przy kwocie dofinansowania 48 mln.

Ogłoszony jest między innymi przetarg na budowę kanalizacji na ul. Bazielicha i Dunajcowej i przetarg na tzw. inżyniera kontraktu. Wielkość zadania sprawia, że jest potrzeba szczególnego nadzoru nad tą inwestycją, bo Bazielicha i Dunajcowa, to część inwestycji budowy sieci kanalizacyjnej w zachodniej części Starego Sącza, ale wyłączona z głównego przetargu. Rozstrzygnięty jest przetarg na remont oraz bieżąca konserwacja nawierzchni bitumicznych dróg gminnych będących w administracji Gminy Stary Sącz. Gmina przeznaczy na to 307 tys. zł, ale to nie wszystkie pieniądze na drogi, bo przygotowywany jest przetarg na remont 14 odcinków dróg gminnych o łącznej długości 2 km w Gaboniu, Moszczenicy Wyżnej i Niżnej, Barcicach, Skrudzinie, Woli Kroguleckiej, Myślcu, Gaboniu Praczce, Gołkowicach Dolnych i Górnych i Łazach Biegonickich.

Kolejne wnioski o złożone dofinansowanie – min. na budowę boiska wielofunkcyjnego w Barcicach Dolnych (z programu LIDER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich), remont ul. Lipskiej w Starym Sączu (z Ministerstwa Infrastruktury), do Program Ograniczenia Niskiej Emisji (wymiana pieców (Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ), zakup sprzętu dla strażaków z programu bezpieczna Małopolska.

Dużą część sesji radni poświęcili na wizytę w terenie na inwestycjach: oglądali bardzo zaawansowane budowy sali gimnastycznej w Gaboniu i ośrodka zdrowia w Gołkowicach, enklawę przyrodniczą Bobrowisko i rodzinny Park Rozrywki Labiland w Skrudzinie. Ta ostatnia inwestycja to inicjatywa prywatna, ale na terenie dzierżawionym od samorządu i świetnie wpisująca się w rekreacyjne i turystyczne inwestycje w Gminie Stary Sącz.

Komentarze

Komentarze (20)

 • Maj 9, 2018 o 7:16 am wyborca

  A czy gmina znalazla pieniadze na pozbycie sie zuli z rynku bo mamy bardzo ładną wizytówkę miasta a i kiedy zostaną uzupełnione latarnie na ul Sobieskiego bo to nie będzie kosztowało chyba 80 mil zł

 • Maj 9, 2018 o 7:46 am PiS

  Gratulacje dla Burmistrza oraz Radnych z jego ugrupowania, którzy poprzez swoje głosowanie powodują ,że do gminy Stary Sącz spływają miliony na inwestycje. Wczoraj zaczęła się oczekiwana modernizacja ulicy Papieskiej i Trakt św. Kingi. czekamy na budowę hali sportowej, CKiS oraz tras biegowo – rowerowej na Gorze Parkowej.

 • Maj 9, 2018 o 7:47 am Edek

  Spokojnie nie martw się będą wymienione na LED. Liczę ,że będą mieszkańcy ulicy Sobieskiego zadowoleni!!

 • Maj 9, 2018 o 7:51 am agata

  Pisio..r wazelina

 • Maj 9, 2018 o 8:47 am Linme

  Szkoda tylko, że nie pomyśleli o jakimś transporcie Stary Sącz – Nowy Sącz na czas zamknięcia mostu heleńskiego. Zamiast zaplanować dogodny transport koleją to akurat teraz pociągi się wstrzymywane.

 • Maj 9, 2018 o 9:02 am ehh

  Oczekiwana modernizacja Papieskiej i Traktu św. Kingi?! Dobre sobie – zapytaj się kierowców stojących wczoraj czy dzisiaj w korku jakiej inwestycji drogowej oczekują! Burmistrz to kolejny człowiek który obiecywał zrobienie Węgierskiej-BIS ,podpisywał porozumienia i co z tego jest? JEDNO WIELKIE NIC…

 • Maj 9, 2018 o 2:12 pm exec

  Może podpowiesz jaki ten transport ? Wodny czy lotniczy?

  PKP to PKP i gmina ma na nie taki sam wpływ jak i Ty. Myślenie nie boli, warto spróbować.

 • Maj 9, 2018 o 3:45 pm Vox

  Ale obiecywał Cycoń a nie Lalek

 • Maj 9, 2018 o 5:02 pm Tomek

  i Aquapark:)

 • Maj 10, 2018 o 6:50 am ww

  A co z pięknymi basenami na stawach minoł rok a tu nic dalej sciernisko

 • Maj 10, 2018 o 1:15 pm STAROSĄDECZANIN

  Szanowny Panie Burmistrzu.
  Ma się Pan za tak cudownego gospodarza, ale nie widzi Pan w jakim stanie zaczyna być Rynek. Latarnie są popsute, pochylają się i niedługo to niektóre się po przewracają, to samo jest z słupkami.
  Niech Pan w końcu zadba o Rynek!!!
  Co dotyczy inwestycji to dobrze, że coś się robi tylko, że ten moloch za 5 będzie PASKUDNY a i na co on jest potrzebny i komu???

 • Maj 11, 2018 o 2:00 pm Jasiek zLIPIA

  Starosądeczanin; Nie licz na przy..bysza że będzie zajmował się twoim starym rynkiem,on ma wyższe cele do realizacji jak spacery w koronach drzew , szklane galerie,miejsca pracy dla przyjaciół z za Buga albo z za Odry,droga do Opoki bobrowisko dla niewidzialnych bobrów ścieżki rowerowe omijające szerokim łukiem Twoje miasto i wiele innych szalonych pomysłów. Ty się zastanów nad dobrym kandydatem na mera Starego Sącza miejscowego, bo od wielu już lat rządzi Wami wiocha lub tak jak obecnie przybysz od Ukrainy .Ostatni dzwonek bo kolejne lata rządził będzie przybysz znawca historii miasta !!

 • Maj 11, 2018 o 2:34 pm PiS

  JASIEKZLIPIA: czy chcesz czy nie i tak Burmistrzem będzie obecny Pan Jacek. Od kiedy jest gospodarzem miasta i gminy co rok pozyskuje miliony złotych dla naszego miasta. Wszystko co powstanie przyciągnie turystów co za tym idzie będzie i kasa dla sklepików. Gratulacje Panowie Burmistrzowie a jakieskowi z lipia idź do kościoła na majówkę i pomódl się o zdrowie, może i trochę rozumu

 • Maj 11, 2018 o 4:25 pm qwer

  Czyli mam rozumieć że wynik wyborów na burmistrza już został ustalony. Ciekawe, bardzo ciekawe..

 • Maj 11, 2018 o 5:58 pm J L

  A jednak to dobrze wcześniej pisali że PIS to wazelina , i to się zgadza i nie tylko Majówka czy msza koncelebrowana mu nie POmoże i taki już skończy żywot !! Ciekawe tylko ile mu za tę przysługę płacą,bo charytatywnie tego nie robi …..na pewno ! Wredny nałóg !!!

 • Maj 11, 2018 o 6:04 pm J L

  QWER ;Wynik wyborów na burmistrza ustalił tylko wazeliniarz pisior

 • Maj 11, 2018 o 6:49 pm qwer

  Wiem, wiem.. mnie jeszcze bardzo ciekawi dlaczego to ostatnio się chwalono ile to pieniędzy pozyskano i ile to się inwestuje. https://www.starosadeckie.info/wydarzenia/stary-sacz-front-robot-za-83-mln-przy-50-mln-dofinansowaniu/ No i jest tam taka inwestycja jak Park&Ride za 9 mln 789 tys. , ciekawe tylko dlaczego wczoraj było 2 otwarcie ofert i gmina chce przeznaczyć na ten cel 5mln 791 tys, a najtańsza oferta była na 6 mln 947 tys. Różnica pomiędzy tym ile się gmina chwali a ile chce przeznaczyć – bagatela 4 mln zł… Ładnie się mieszkańców wprowadza w błąd.. A tak na marginesie mam nadzieje że nie dojdzie do zrealizowania tej inwestycji za tak wielkie pieniądze.. bo można zrobić zwykły parking, który będzie kosztował dużo mniej pieniędzy, a taką samą funkcję spełni.

 • Maj 11, 2018 o 6:59 pm ryś

  he, he
  Bożesz co za mentalnosć …. zastanawiaj się Jasiu zastanawiaj dalej jak to rozpieprzyć

 • Sierpień 23, 2018 o 8:27 pm spragniony

  A woda to jest doprowadzona do wszystkich gospodarstw w gminie? Żeby nie trzeba było zaraz rozkopywać dróg, żeby położyć rurociągi……

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a