Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. „Radni PiS segregują ludzi jak naziści” -pisze Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich. Rezolucja trafi do prokuratury?

Opublikowano: Sierpień 25, 2019 o 2:30 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Konrad Dulkowski, Prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz fundator Rafał Gaweł podjęli decyzję o złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie -jak to nazwali -„propagujących nazistowskie rozwiązania członków Prawa i Sprawiedliwości w Starym Sączu”. Mowa o rezolucji jaką chcą wprowadzić radni klubu PiS. 

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej klub radnych PiS  chciał uchwalić rezolucję przeciwko „ideologii gender i LGBT oraz w obronie praw katolików”.Dotychczas w mieście nikt nie skarżył się, aby katolicka społeczność była atakowana przez środowiska lewicowe, ale ich zdaniem rezolucja ma mieć formę sprzeciwu wobec ogólnoświatowych trendów.

– Ideologia gender i LGBT jest dziś w Polsce bardzo mocno promowana i sam się zastanawiam, dlaczego tak się dzieje. Stąd projekt naszej rezolucji, która będzie jeszcze omawiana na sesji – komentował dla Gazety Krakowskiej Robert Rams, szef klubu radnych PiS w Starym Sączu.

Ostatecznie projekt uchwały został większością głosów radnych GPW odesłany do poprawki. (zobacz). Sprawę dostrzegł Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który nazwał radnych „nazistami, którzy chcą segregować ludzi”. Padły naprawdę mocne słowa. 

Jak czytamy na oficjalnej stronie Ośrodka: (cytujemy)

„RADNI PIS Z STAREGO SĄCZA CHCĄ SEGREGOWAĆ LUDZI JAK NAZIŚCI”

Radni Prawa i Sprawiedliwości postanowili stworzyć w swoim mieście strefę, która będzie zakazana dla osób homoseksualnych.

W tym celu, podejmując działania przestępcze, członkowie PiS złożyli projekt rezolucji przeciwko „ideologii gender i LGBT”. W dokumencie piszą m.in., że geje i lesbijki naruszają prawa człowieka i jednocześnie proszą prezydenta RP o podjęcie „zdecydowanych kroków”.

To co zrobiły te osoby wpisuje się w pełni w propagowanie zakazanego totalitarnego faszystowskiego ustroju państwa i stygmatyzację osób ze względu na ich orientację seksualną. Radni Starego Sącza działają dokładnie tak samo, jak naziści podczas II Wojny Światowej, którzy tworzyli strefy zamknięte dla osób homoseksualnych.

W związku z popełnieniem przestępstwa przez radnych z PiS prezes Ośrodka Konrad Dulkowski oraz fundator Rafał Gaweł podjęli decyzję o złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie propagujących nazistowskie rozwiązania członków Prawa i Sprawiedliwości.

OSTRZEGAMY CZŁONKÓW PIS KTÓRZY MAJĄ ZAMIAR PODEJMOWAĆ NAZISTOWSKIE REZOLUCJE I UCHWAŁY – każdy kto prowadzi działania, których celem jest segregowanie ludzi ze względu na ich pochodzenie etniczne, narodowość czy orientację seksualną zostanie ukarany i będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem.

Panowie i Panie radni z innych miast i gmin – pamiętajcie, PiS nie będzie trwał wiecznie, gdy upadnie reżim który upolitycznił i kontroluje prokuratury oraz chroni skrajnie prawicowych przestępców i neonazistów wszyscy, którzy tworzyli strefy wolne od osób homoseksualnych zostaną rozliczeni w postępowaniach sądowych.

Wzywamy też Prezydenta RP Andrzeja Dudę do publicznego potępienia przestępczej rezolucji podjętej przez członków partii Prawo i Sprawiedliwość ze Starego Sącza.

Ośrodek będzie interweniował we wszystkich miejscach naszego kraju gdzie wprowadzono oparte na faszystowskich zasadach prawa dotyczące segregowania osób homoseksualnych ogłaszając je strefami wolnymi od LGBT.”

Poniżej screen./Źródło: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Przypomnijmy:

W klubie PiS zasiadają radni:  Robert Rams- Przewodniczący Klubu, Grzegorz Faron, Andrzej Myjak, Maria Marmuszewska, Grzegorz Skalski, Jerzy Sobczak, Lidia Szewczyk, Jan Świtecki i Małgorzata Tokarczyk.

Z kolei Gminne Porozumienie Wyborcze tworzą radni: Marian Potoniec – Przewodniczący Klubu, Andrzej Zych, Julia Dziedzic, Władysław Florek, Grzegorz Gryźlak, Elżbieta Łomnicka, Ewa Zięba,Zofia Golonka, Jan Tokarczyk, Andrzej Stawiarski, Sławomir Szczepniak i Magdalena Sznajder

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a