Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Święto Seniorów w Starym Sączu

Opublikowano: 13 października, 2016 o 7:58 am   /   przez   /   komentarze (10)

12 października w Kinie Sokół starosądeccy seniorzy spotkali się na wspólnej uroczystości z okazji Dnia Seniora.Imprezę zorganizowała Fundacja Rozwoju Sądecczyzny pod kierunkiem Anny Majdy a galę poprowadziła Anna Pych z Fundacji Będzie Dobrze. Swoją obecnością zaszczycili także: Urszula Nowogórska przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, poseł Jan Duda, burmistrz Jacek Lelek i przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska.

Nie brakowało życzeń, kwiatów i podziękowań. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Międzyszkolnego Internatu w Stary m Sączu. Dla wszystkich grali i śpiewali: Trajkoty -studio piosenki pod kierunkiem Zbigniewa Kaczmarczyka, „Alibi” pod czujnym okiem choreograf Renaty Setlik oraz młodzież z Międzyszkolnego Internatu pod kierunkiem pań Beaty Nobilec, Ewy Kujawy-Szury i Haliny Popieli.

Gromkie sto lat zabrzmiało w wykonaniu kapeli regionalnej działającej przy PMDK pod przewodnictwem Piotra Krzywdzińskiego z kapeli Ciupaga.

dsc_0191-1024x681

Życzę Wam drodzy Seniorzy zdrowia, radości, spokoju, żebyście poprzez bycie ze sobą nawzajem cieszyli się wspaniałymi przyjaźniami, żebyście swoim doświadczeniem i niezwykłą mądrością dzielili się ze społeczeństwem. Teraz żyjemy w takich czasach, że młodzież nie chce słuchać. To jest prawo młodości. Jednak potem przychodzi taki czas, że głos mamy i babci, który był powtarzany nieustannie, powracamówiła Urszula Nowogórska przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego- pamiętajcie szanowni seniorzy, że nigdy nie jest tak, że wypowiedziane słowo pójdzie na marne. Nigdy. Tym słowem, życzliwością dzielcie się ze sobą nawzajem, z młodymi, ze społeczeństwem.

Życzę Wam drodzy seniorzy abyście mieli jak najwięcej czasu, by dzielić się z nami swoim ogromnym doświadczeniemmówił poseł Jan Dudamy mamy świadomość, że z tego korzystamy. (…) jestem wdzięczny Wam wszystkim. Dziękuje, że jesteście.

dsc_0200-1024x681

Przyłączam się do podziękowań  –mówił burmistrz Jacek Lelekżyczę Wam zdrowia, życzliwości najbliższych, siły, witalności i chęci do spotykania się. Poszerzania swoich znajomości, wiedzy, integrowania się jako seniorzy ale także jako członkowie tego społeczeństwa które stanowicie w Starym Sączu. Życzę Wam pogody ducha i uśmiechu na twarzy. Żebyście czuli stawiennictwo opieki św Kingi. Wszystkiego najlepszego, szczęść Boże.

Święto Seniora zakończyła biesiada z pysznymi ciastami, napojami i przekąskami przygotowanymi przez Restaurację Staromiejską. Seniorzy mogli zakosztować także pysznej baraniny z gospodarstwa Pana Stanisława Sroki z Przysietnicy.

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze (10)

 • 13 października, 2016 o 9:33 am Sasiad

  Pani Majda dlaczego na imprezy tego typu nie zabieracie z mężem mamy,Pani Majdowej seniorki ? 🙁

 • 13 października, 2016 o 4:28 pm Wiktor

  Może nie chciała przyjść. Ja tez nie byłem mimo że miałem zaproszenie. A ty nie dostałeś?? Ciekawe dlaczego. ?…

 • 13 października, 2016 o 7:31 pm TakiTam

  Oooo, a mamusi pana posła też nie było !!! :-;-)

 • 13 października, 2016 o 8:15 pm ;)

  O jacy Ci hehterzy spostrzegawczy. To teraz dla odmiany zamiast zajmować się prywatnym życiem posła Dudy czy Pani Majdy ogłaszam konkurs na spostrzegawczość… komentujemy co było !!!

 • 13 października, 2016 o 9:26 pm Sąsiad

  Aniu jak się chce być publicznym,to nie da się być prywatnym 🙂 albo,albo 🙂

 • 13 października, 2016 o 10:02 pm Młody Olo

  Babcie i dziadki bawić dzieci a nie swiętować

 • 13 października, 2016 o 10:28 pm tatuś

  z przyjemnoscią łączę się z wszystkimi seniorami na odległość MI

 • 13 października, 2016 o 10:29 pm tatuś

  CO RAZ WIĘCEJ NOWYCH SENIOROW

 • 14 października, 2016 o 8:07 am wajrak 2

  BMI – „tajemniczy skrót”. To było widać.

 • 14 października, 2016 o 8:24 am SENIOR

  Było naprawdę super. Ciesze się, że mogłam być. Było i dla ducha i dla ciała. Jakie pyszności. Pani Ania jest niesamowita, miła życzliwa, zawsze uśmiechnięta. Dziękuje Pani Aniu, że tyle Pani dla nas robi!!!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a