Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Tak będzie wyglądać platforma widokowa w Przysietnicy. Gmina ma już pozwolenie na budowę

Opublikowano: 5 lutego, 2023 o 11:34 am   /   przez   /   komentarze (0)

Gmina Stary Sącz otrzymała już pozwolenie na budowę nowej platformy widokowej, która ma powstać w Przysietnicy (w miejscu tzw. Targowiska)

Dzięki tej atrakcji uda się wyeksponować walory kolejnej miejscowości w gminie Stary Sączmówi burmistrz Jacek Lelek -to będzie nietuzinkowy punkt widokowy na skraju lasu, a dokładniej na granicy pól uprawnych i lasów, skąd rozpościerają się piękne krajobrazy. To miejsce od zawsze było odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Tą wieżą podniesiemy jeszcze atrakcyjność tego miejsca.

Mamy już pozwolenie na budowę wieży i będziemy składać projekt razem z miastem Lewocza do programu Interreg Polska-Słowacja. Celem tego przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie pogranicza Polsko-Słowackiego dodaje zastępca Kazimierz GizickiAby dostać się na platformę trzeba będzie zejść ze szlaku na Przehybę- przejść przez platformę, która będzie miała kształt cyfry osiem, a potem zejść z powrotem na szlak. Budowla powstanie na górce na wysokości 560 metrów n.p. m. To jeszcze trzydzieści metrów wyżej niż słynny „ślimak” na Woli Kroguleckiej

Włodarze wierzą, że uda się wybudować platformę do końca 2024 roku. Gmina Stary Sącz razem z Lewoczą chce uzyskać dofinansowanie w kwocie 4 mln. W ramach tych środków powstanie nie tylko platforma widokowa w Przysietnicy, ale także „ścieżka zdrowia” na Miejskiej Górze (pisaliśmy o tym TUTAJ). Słowacy z kolei chcą wybudować kilka punktów widokowych.

Nowa wieża będzie kolejnym punktem na mapie Starego Sącza, który mógłby przyciągnąć do gminy turystów, po ślimaku na Woli Kroguleckiej, Leśnym Molo czy Bobrowisku.

fot. wizualizacja UM Stary Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"