Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Uczniowie z Gabonia doczekali się sali sportowej

Opublikowano: Styczeń 11, 2019 o 7:56 am   /   przez   /   komentarze (0)

Gmina Stary Sącz inwestuje w oświatę na dużą skalę. To już druga sala gimnastyczna otwarta w tym tygodniu. 8 stycznia świętowali w Moszczenicy Niżnej (zobacz) a wczoraj (10 stycznia) w Szkole Podstawowej im. 1 Pułku Strzelców  Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu. Te inwestycje były bardzo potrzebne, bo do tej pory lekcje wychowania fizycznego odbywały się w zaaranżowanych do tego celu innych pomieszczeniach. 

Wszystkich zaproszonych gości powitali: dyrektor Elżbieta Kruczek, Halina Cabała i Piotr Wańczyk.

W uroczystości wzięli udział, poseł na Sejm Jan Duda, Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer , Dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Dariusz Leśniak, radni powiatowi Ewa Zielińska i Edward Ciągło, sołtys Gabonia Halina Dara, radni obecnej i przeszłej kadencji,  burmistrzowie Jacek Lelek i Kazimierz Gizicki, kierownik Referatu Przygotowania Inwestycji i pracownicy referatu, dyrektor PiMG Biblioteki Maria Sosin, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i oczywiście cała uczniowska społeczność. Piotra Wańczyk, nauczyciel wychowania fizycznego odczytał list gratulacyjny od marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz posła Arkadiusza Mularczyka. Gratulacje i podziękowania przeplatały się z częścią artystyczną przygotowaną przez Marię Zaryczny. Występy poszczególnych grup profesjonalnie przygotowali nauczyciele: Elżbieta Faron, Zofia Florek, Janina Pelc, Iwona Łukasik, Wanda Janik, Józefa Wnęk, Lucyna Krzak, Ewa Jasińska i Sylwia Kotas. O oprawę muzyczną zadbał Marek Wastag. Wystąpił również zespół Alegro 2 prowadzony przez Renatę Burzyńską z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.

Posłuchaj dyrektor placówki Elżbiety Kruczek:

– Wnioski były bardzo dobrze przygotowane, z kompletną dokumentacją z pozwoleniami na budowę- mówi burmistrz Jacek Lelek. – O potrzebie budowy sal gimnastycznych z prawdziwego zdarzenia w Gaboniu i Moszczenicy mówiło się już od dawna. To jedne z najważniejszych dla nas inwestycji. Pieniądze pochodzą z ministerialnego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a konkretnie z Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej. Brakującą sumę dokłada z budżetu Gmina Stary Sącz. Prace poszły sprawnie i dzieci będą mogły ćwiczyć w świetnych warunkach.

Całkowity koszt budowy sali gimnastycznej wyniósł 2 119 139 zł. Gmina uzyskała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 1 050 000 zł. Pozostała kwota w wysokości 1 069 139 zł pochodziła z budżetu gminy.

Wczoraj oficjalnie, z pompą i na galowo, dziś jak każdego dnia nauki ze sportowym zacięciem, dodatkowo zmotywowani warunkach w jakich przyszło im ćwiczyć. Chociaż dzisiaj ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi, to uczniom i nauczycielom zapału do gry i nauki w takich warunkach nie brakuje. Jest radość.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a