Sport, Z ostatniej chwili

Będzie nowe boisko!

Opublikowano: 1 lipca, 2019 o 7:59 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski odebrał promesę na kwotę 168 tysięcy złotych z rąk wicemarszałka województwa małopolskiego Tomasza Urynowicza. Pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie budowy boiska sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej.

– Będzie to obiekt wielofunkcyjny – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Młodzież będzie mogła na nim grać z piłkę nożną, siatkową i ręczną. Koszt całej inwestycji to 360 tysięcy złotych. Realizację rozpoczniemy niebawem i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku młodzież będzie mogła korzystać z tego kompleksu.  

Do tej pory przy szkole było stare, asfaltowe boisko. Teraz ma powstać nowoczesne, spełniające oczekiwania uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego.

Chcemy, aby przy każdej naszej szkole było nowoczesne boisko lub hala sportowa – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Już planujemy budowę hali przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Przypominam, że kończy się też budowa hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"