Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Piotr Radzik z Pierścieniem św. Kingi. Oni naprawdę walczą!

Opublikowano: Lipiec 23, 2017 o 10:56 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Szczęk oręża, świst strzał, feeria barw dworskich sukien i zapach swojskiego jadła – Turniej Rycerski na Pierwszym Jarmarku św. Kingi pobudzał wszystkie zmysły uczestników. W Wielkim Finale zmierzyli się najlepsi rycerze z sobotnich eliminacji: Piotr Radzik i Mateusz Chronowski. 

Po długiej i zaciętej walce, pierścień św. Kingi powędrował do Piotra Radzika. To była prawdziwa i z pewnością bolesna lekcja fechtunku.  „Oni naprawdę walczą, nie udają” -nie kryli zaskoczenia licznie zgromadzeni mieszkańcy, podczas Jarmarku św. Kingi. Potyczka była zacięta i potrzebna była dogrywka…a nawet dwie, by wyłonić zwycięzce.

Posłuchaj Piotra Radzika:

Wielki Turniej Rycerski przeniósł wszystkich w przeszłość bohaterskich czynów, honoru i najwyższych wartości. Jeżeli bawić się w odtwórstwo historyczne, to robić coś faktycznie tak, jak było kiedyś zrobione. I ONI właśnie to robią. Czapki z głów.

Jarmark jest organizowany w ramach projektu: „Wielcy ludzie i ich dziedzictwo. Święta Kinga i Mistrz Paweł w historii swoich miast”, który realizowany jest przez Miasto Lewocza i Gminę Stary Sącz. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 -2020.

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a