Szymon Golonka z nagrodą starosty! Ludzie sportu wyróżnieni!

Opublikowano: 24 listopada, 2017 o 7:03 am   /   przez   /   komentarze (2)

Podczas dorocznego spotkania władz Powiatu Nowosądeckiego ze sportowcami, trenerami i osobami promującymi zdrowy styl życia, starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Sukcesów gratulowali im także wicestarosta Antoni Koszyk i radny Stanisław Sułkowski – przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego. Wśród nagrodzonych znalazł się starosądeczanin Szymon Golonka.

Na terenie Powiatu Nowosądeckiego starosta nadzoruje działalność 237 stowarzyszeń kultury fizycznej i sportu, w tym 175 klubów sportowych. Sprawuje on także rolę organu rejestrowego.

W tym roku na zadania związane z upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu na Sądecczyźnie Powiat wydał ponad 185 tys. zł. Wsparł finansowo organizację około 30 imprez i zawodów sportowych o zasięgu powiatowym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Udzielił ponadto 25 dotacji o łącznej wartości 48 tys. zł dla 21 stowarzyszeń na zadania związane z organizacją ogólnopolskich i międzynarodowych imprez sportowych oraz udziałem w nich sportowców z Sądecczyzny.

Osiągacie Państwo świetne wyniki w sporcie, stajecie na najwyższym podium. Jesteście chlubą Sądecczyzny – mówił starosta Marek Pławiak. – Cieszę się, że Ziemia Sądecka rodzi tak ambitnych, zdolnych ludzi, którzy potrafią konsekwentnie trenować i sięgać po laury. Dziękuje trenerom i działaczom sportowym, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą, wpajając im ducha walki fair play i zachęcając do podejmowania wysiłku.

W tym roku nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu w kategorii zawodnik, zawodniczka otrzymali:

Jolanta Cichoń – pochodzi z Muszyny, a trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym „EVAN” w Nowym Sączu. Mistrzyni Świata Juniorek w 2016 r. w kickboxingu w wersji full contact .W tym roku zdobyła tytuł Mistrzyni Europy i Mistrzyni Polski Juniorów w kategorii wagowej 60 i 70 kg.

Szymon Golonka – zawodnik UKS „EVAN” w Nowym Sączu. Mistrz Polski Młodzików w Boksie w 2016 r. Natomiast w 2017 r. zajął III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz II i III miejsce na Międzynarodowych Turniejach Bokserskich.

Szymon Góra – zawodnik UKS „Gladiator” w Binczarowej. W 2016 wywalczył tytuł Mistrza Świata w Kickboxingu, a w 2017 r. zdobył tytuł Mistrza Europy i Mistrza Polski w Kickboxingu w kategorii 47 kg. Został powołany do reprezentacji Polski w kickboxingu.

Julia Niewiadomska – zawodniczka UKS „Gladiator” w Binczarowej. Na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu zdobyła brązowy medal. Została powołana do reprezentacji Polski w tej dyscyplinie.

Grzegorz Hedwig – zawodnik Klubu Sportowego „Start” w Nowym Sączu. W 2016 r na Igrzyskach Olimpijskich zdobył 12. miejsce. Multimedalista Mistrzostw Polski w Slalomie Kajakowym.

Patrycja Piwowar – zawodniczka MUKS „Ogniwo” w Piwnicznej-Zdroju. Wicemistrzyni Polski Kinder+Sport w mini siatkówce. Brązowa medalistka Turnieju Talentów. Powołana do małopolskiej kadry nadziei olimpijskich i kadry młodziczek.

Bartłomiej Tokarczyk – zawodnik, trener, wychowawca w Uczniowskim Klubie Modelarskim „Orion” w Muszynie. Obecnie także reprezentant kadry narodowej w modelarstwie kosmicznym. W 2017 r. na Mistrzostwach Polski w Modelarstwie Kosmicznym w klasyfikacji generalnej zdobył II miejsce.

W Kategorii trener, działacz nagrody odebrali:

Zygmunt Biel – trener piłki nożnej w Ludowym Klubie Sportowym „Gród” w Podegrodziu, nauczyciel i wychowawca. Od wielu lat szkolona przez niego młodzież zdobywa czołowe miejsca w finale ogólnopolskim turnieju „Piłkarska kadra czeka”.

Zbigniew Bobrowski – trener kajakarstwa górskiego. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich, wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Świata i Europy, szczególnie w kategoriach juniorów i młodzieżowców.

Wiesław Jezioro – przez wiele lat prowadził szkolenie grup młodzieżowych w Klubie Sportowym „Zyndram” Łącko. Obecnie wolontariusz Klubu Sportowego „Budowlani” Jazowsko. Organizator wielu wydarzeń sportowych na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Piotr Kożuch – trener kajakarstwa górskiego. Zawodnicy trenowani przez niego są medalistami mistrzostw świata i Europy.

Angelika Stoińska – nauczyciel wychowania fizycznego w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie, a także instruktor narciarstwa alpejskiego, piłki siatkowej, piłki nożnej oraz gimnastyki. Organizatorka wielu imprez sportowych i charytatywnych na Sądecczyźnie.

Bartosz Stokłosa – trener grup młodzieżowych w piłce nożnej w Ludowym Klubie Sportowym „Poprad” Rytro. Działacz i animator sportu w Powiecie Nowosądeckim.

Marian Tokarczyk – organizator imprez sportowych dla dzieci i dorosłych, a także trener piłkarzy – najpierw w Ludowym Klubie Sportowym „Barciczanka”, a następnie w Klubie Sportowym „Zyndram” Łącko (którego też był prezesem). Obecnie działacz w Klubie Sportowym „Budowlani” Jazowsko.

Tomasz Zając – trener Nowosądeckiego Klubu Okinawa Karate, uprawiający styl Shorin Ryu . Zawodnicy trenowani przez niego w tym roku zdobyli dwa brązowe medale na zawodach Pucharu Świata w Tokio.

Starostwo powiatowe wspiera także sport szkolny. Znaczną część środków, bo aż 89 tys. zł przeznaczono na organizację Współzawodnictwa Sportowego Szkół. W ramach tych funduszy w roku szkolnym 2016/17 Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego zorganizował 62 imprezy sportowe dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięło udział blisko 5500 dziewcząt i chłopców, startujących w przeszło 20 dyscyplinach sportowych.
W roku szkolnym 2016/17 w zawodach sportowych szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wzięło udział 1979 dziewcząt i chłopców z 76 szkół. Najwięcej punktów (70) wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju. Na drugiej pozycji uplasowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Krużlowej Wyżnej (66 punktów). Trzecie miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej w Łącku (61 punktów).

W zawodach gimnazjów wystartowało 1856 młodych sportowców, reprezentujących 48 szkół. W klasyfikacji końcowej najlepsi okazali się zawodnicy z Łącka (75 punktów). Drugie miejsce przypadło w udziale reprezentantom Chełmca (65,5 punkta), a trzecie miejsce ex aequo zdobyli sportowcy z gimnazjów w Krynicy-Zdroju i Zagorzynie (po 50 punktów).
W zawodach szkół ponadgimazjalnych pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy z Zespołu Szkół Ponadgimazjalnych w Krynicy-Zdroju (135,5 punkt).

Dwa pozostałe przypadły w udziale Zespołowi Szkół w Łącku (119 punktów) i Liceum Ogólnokształcącemu w Grybowie (98 punktów).

Starosta Marek Pławiak podziękował też za osobiste zaangażowanie i pomoc w organizacji Międzynarodowego Dziecięcego Turnieju Piłki Nożnej Katarzynie Guzik, Adamowi Sułkowskiemu i Iwonie Wachna.