Info z rejonu, Z ostatniej chwili

„Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik”. Szczęśliwy prezydent Nowak

Opublikowano: Październik 12, 2017 o 7:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

– Chciałbym przekazać kilka dobrych informacji – rozpoczął spotkanie z przedstawicielami lokalnych mediów prezydent Ryszard Nowak. – Został podpisany przetarg na budowę stadionu Sandecji. Teraz czekamy, w określonych terminach, na złożenie ofert. Mam nadzieję, że rozstrzygnięcie tego przetargu będzie szybkie i pozytywne i jeszcze w tym roku będziemy mogli przekazać plac budowy pod realizację naszego wymarzonego stadionu – dodał prezydent.

Ryszard Nowak przyznał, że aktywnie poszukuje środków zewnętrznych, które pomogą w realizacji tej inwestycji. – Cieszy mnie to, że mamy własne środki na budowę stadionu, ale nie ukrywam, że bardzo mi zależy na tym, aby pozyskać, jak najwięcej środków zewnętrznych i mówiąc zewnętrznych mam na myśli nie tylko środki ministerialne – powiedział prezydent.

Kolejnym tematem spotkania było uzyskane przez Miejski Zarząd Dróg Zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. – Wczoraj Wojewoda Małopolski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, czyli budowę nowego Mostu Heleńskiego i układu komunikacyjnego z obydwu stron rzeki Dunajec. W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa i już niedługi wbijemy symboliczną łopatę. Moglibyśmy to zrobić dzień po podpisaniu umowy, ale chcę na to wydarzenie zaprosić wykonawcę oraz wszystkie osoby, które pomogły zarówno w uzyskaniu funduszy, jak i zezwolenia na budowę i uczestniczyły aktywnie w przygotowaniu tej inwestycji do realizacji. Szczególnie dziękuję dyrektorowi Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorzowi Mirkowi, który kilka ostatnich tygodni spędził na intensywnej pracy, aby ta inwestycja doszła do skutku – dodał prezydent. – W przeciągu najbliższych kilku lub kilkunastu dni wykonawca przedstawi harmonogram prac. Nadal aktualny jest termin zakończenia prac, czyli koniec roku 2018.

Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. A realizacja tych dwóch inwestycji rozpocznie się w najbliższym czasie. Proszę pamiętać, ze przy tak dużych inwestycjach miesiąc w przód lub w tył nie ma już takiego znaczenia – powiedział Ryszard Nowak.

nowysacz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a