Kultura, Z ostatniej chwili

Krzysztof Wielicki w Starym Sączu. Giganci na finał Bonawentury!

Opublikowano: 27 marca, 2017 o 8:23 am   /   przez   /   komentarze (1)

Krzysztof Wielicki legenda światowego himalaizmu, zdobywca Korony Himalajów był jednym z gości ostatnich niedzielnych prelekcji 7. edycji Festiwalu Podróży i Przygody Bonawentura w Starym Sączu.

Gość szczególny, bo i dokonania tego wybitnego himalaisty są niezwykłe. Członek The Explorers Club, odznaczony Lowell Thomas Award, członek i współzałożyciel Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego. Piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Historia jego największych osiągnięć przedstawia się naprawdę imponująco.  Jest jedną z ikon zimowego himalaizmu oraz ogromnym autorytetem w środowisku górskim.

3 dni festiwalu, 20 prelegentów, pokazy najlepszych filmów i degustacja win gruzińskich. Tak w największym skrócie wyglądała 7. edycja Bonawentury w Starym Sączu.

Od lat „kręgosłupem” programu festiwalu są spotkania z ludźmi, którzy opowiadają o swoich wyprawach, dziełach oraz przedsięwzięciach realizowanych w różnych częściach świata. Tradycji stało się zadość i tym razem nie było inaczej. Stary Sącz stał się miejscem gdzie przecinały się szlaki reportażystów, alpinistów czy miłośników kajaków i motocykli. Nie zabrakło także sądeckiego akcentu wśród prelegentów. Na deskach Sokoła zaprezentował się m.in Maciej Dobrowolski, Damian Borkowski czy Walenty Fiut. Festiwal dopełniły liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak degustacje win gruzińskich, przegląd filmowy czy plebiscyt publiczności na najlepszy pokaz i liczne konkursy

7. Festiwal przeszedł do historii. W Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari czas na podsumowanie i refleksje na temat tegorocznej edycji, a uczestnicy już mogą rozpocząć odliczanie do następnej edycji tego wydarzenia. A że następna edycja będzie jesteśmy przekonani, ponieważ w tym roku organizatorzy odnieśli kolejny sukces.

Starosądeckie.info patronem medialnym Festiwalu.

Komentarze

Komentarze (1)

  • 27 marca, 2017 o 8:51 pm Bryjowiak

    Gratulacje dla organizatorów za zaproszenie Pana Wielickiego. Aha a dlaczego mieszkańcy Starego Sącza mają wizytówki jako gość czyżby byli alpinistami czy prelegentami
    Proszę o wytłumaczenie

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"