Kultura, Z ostatniej chwili

Mały Książę na deskach Sokoła

Opublikowano: Czerwiec 4, 2017 o 8:35 pm   /   przez   /   komentarze (3)

W piątkowe popołudnie młodzież z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu zaprosiła mieszkańców miasta do obejrzenia premiery spektaklu opartego na motywach dzieła Antoine de Saint-Exupéry’ego ‚Mały Książę’. W marcu uczniowie opowiedzieli w języku angielskim szekspirowską historię Romea i Julii, a teraz wraz z Małym Księciem, w którą wcielił się Paweł Drzyzga, widzowie obecni w kinie „Sokół” wyruszyli w filozoficzną podróż, podczas której przypomnieli sobie prawdę o tym, iż dobrze widzi się tylko sercem, a najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Mały Książę (Paweł Drzyzga) w języku angielskim opowiadał swoją historię o wizytach na różnych planetach i napotkanych tam osobach, o uczuciach do róży (na scenie zobaczyliśmy Katarzynę Sadowską), spotkaniu z wężem (Dominika Tobiasz) i przyjaźni z lisem (Julia Kruczek) nie tylko pilotowi (w roli którego zobaczyliśmy Krystiana Jaworskiego), ale także wszystkim widzom obecnym na sali.

 

Całość uroczystości poprowadził Miłosz Hejmej. Rysunki, które towarzyszyły nam w trakcie przedstawienia zostały wykonane przez Kornelię Panajew.

Wszyscy młodzi aktorzy dziękują mieszkańcom Starego Sącza za  życzliwość, sympatię i obecność podczas premiery przedstawienia; za to, iż pomimo słonecznego piątkowego popołudnia znaleźli czas, by ich wspierać podczas trudnego wyzwania jakim była gra aktorska nie w języku polskim, ale angielskim. Podziękowania należą się również Monice Krzak z Gołkowic za nieodzowną pomoc w przygotowaniu kostiumów, w których nasi aktorzy zaprezentowali się przed starosądecką publicznością. Uczniowie pragną również podziękować Prezesowi Banku Spółdzielczego w Starym Sączu Wojciechowi Kulakowi za wcześniejsze wsparcie działalności koła teatralnego z języka angielskiego, dzięki czemu uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności językowe i aktorskie przed mieszkańcami miasta. Starosądecka młodzież ma nadzieję, iż takie cykliczne spotkania, podczas których będzie można oglądać adaptacje sceniczne różnych dzieł literackich w mniej konwencjonalnej odsłownie, bo w języku angielskim spodobały się mieszkańcom Starego Sącza i że spotkamy się ponownie jesienią.

Aktorzy: Paweł Drzyzga, Katarzyna Sadowska, Krystian Jaworski, Katarzyna Rejowska, Julia Ptak, Wiktoria Weber, Hubert Nakielski, Dominik Kulig, Michał Grząbel-Mikulski, Aleksandra Sekuła, Kornelia Panajew, Jakub Szczygieł, Karol Plata, Weronika Jopek, Maciej Radecki, Julia Kruczek, Dominika Tobiasz, Kamila Skoczeń, Karolina Golonka, Małgorzata Nalepa, Melania Zajączek, Wiktoria Miechurska, Zofia Berowska, Patrycja Szabla, Miłosz Hejmej, Paulina Sulfita, Kinga Florek, Aleksandra Pasiut.

Jesteśmy na Facebooku: Starosądeckie.info

Komentarze

Komentarze (3)

  • Czerwiec 5, 2017 o 7:41 pm Anonim

    Fajną i zdolną mamy młodzież

  • Czerwiec 9, 2017 o 1:22 pm Anonim

    Wspaniali młodzi ludzie ?

  • Czerwiec 9, 2017 o 1:23 pm Starosadeczanka

    Wspaniali młodzi ludzie ?

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a