Kultura, Z ostatniej chwili

Muzyczna armia Czesława Mozila w Starym Sączu

Opublikowano: Wrzesień 10, 2017 o 6:34 am   /   przez   /   komentarze (0)

10 września o godzinie 19:00  w Kinie Sokół w Starym Sączu wystąpi Czesław Mozil. To drugi występ artysty w Grodzie św. Kingi. Bilety do nabycia w Informacji Turystycznej (Stary Sącz, Rynek 5) lub online TUTAJ .

Muzyczna armia Czesława Mozila, czyli zespół Czesław Śpiewa. Za jurorem popularnego talent show stoją absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory.Ich muzyka jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z nich.

W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty, znajdą się także przeboje z dwóch poprzednich krążków zespołu, „Debiut” i „Pop”, oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila -Tesco Value. Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów.Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele, to tylko kilka elementów spośród wielu trybikówtej muzycznej machiny.

Pierwszy album zespołu Czesław Śpiewa -„Debiut” sprzedał się w nakładzie blisko 100 tysięcy , a kolejny -„POP” -pokrył się podwójną Platyną . Ostatni, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych album „Księga Emigrantów.Tom I” również zbliżył się do statusu Złotej Płyty. Zespół Czesław Śpiewa zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych otrzymując 15 nominacji do „Fryderyków” nagród polskiej branży muzycznej, mając na koncie 3 zdobyte statuetki „Fryderyka”. Obecnie zespół promuje nową płytę „Księga Emigrantów. Tom II”, który został nagrany wspólnie z orkiestrą barokową Arte Dei Suonatori, której premieramiała miejsce 3 marca 2017 . Materiał do albumu powstał we współpracy z Arte dei Suonatori, polską orkiestrą barkową o międzynarodowej renomie.

Na koncercie pojawią się premierowe piosenki z tekstami Michała Zabłockiego oraz przeboje z poprzednich krążków zespołu. Nie zabraknie również przewrotnej konferansjerki Czesława Mozila, który z powodzeniem łączy bezpretensjonalny stand up z muzycznym rozmachem multiinstrumentalnego koncertu.

fot. Beata Lis/ Czesław Mozil w Starym Sączu 2015r

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a