Kultura, Z ostatniej chwili

Wakacje z muzyką w sercu Starego Sącza. Dzisiaj koncert w klasztorze!

Opublikowano: Sierpień 10, 2017 o 7:34 am   /   przez   /   komentarze (0)

W czwartek (10 sierpnia) o godz. 16.00 na dziedzińcu klasztoru sióstr Klarysek, odbędzie się koncert orkiestry festiwalowej Festiwalu „Wakacje z muzyką”. Serdecznie zapraszamy.

Festiwal „Wakacje z Muzyką”, towarzyszący XXII Międzynarodowemu Kursowi Interpretacji Muzycznej to cykl koncertów muzyki klasycznej, których wykonawcami są wybitni muzycy – profesorowie polskich i zagranicznych uczelni muzycznych oraz studenci i uczniowie – uczestnicy Międzynarodowego Kursu Interpretacji Muzycznej.

W tym roku odbywa się XXII edycja tego festiwalu. Koncertowano już salach w koncertowych Nowego Sącza, w Muzeum Okręgowym, Pijalni Artystycznej w Piwnicznej – Zdroju oraz w obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej. Na koncertowym szlaku nie mogło zabraknąć Starego Sącza, kolebki polskiej muzyki wielogłosowej.

Koncerty skierowane są do miłośników muzyki, osób w każdym wieku, zarówno mieszkańców Nowego Sącza i okolicznych miejscowości, jak i osób przybywających na Sądecczyznę na letni wypoczynek. Organizatorem Festiwalu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a