Kultura

Warsztaty teatralne po angielsku w gimnazjum „Słowackiego”

Opublikowano: Maj 31, 2017 o 9:05 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu młodzież może uczyć się języka angielskiego poprzez udział w warsztatach teatralnych. Jest to doskonała okazja do tego, by rozwijać umiejętności językowe, poszerzać wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych i czytać różne dzieła literackie w języku angielskim.

Ostatnio na warsztatach teatralnych młodzież poznawała historię Stanów Zjednoczonych grając w autorskiej sztuce teatralnej, oczywiście w języku angielskim, pt. „John Hancock”,  opartej na biografii amerykańskiego kupca z Bostonu, jednego z bohaterów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, który na Deklaracji Niepodległości w 1776 roku złożył duży, rzucający się w oczy podpis.

Tymczasem adaptacja sceniczna dramatu Szekspira pt.„Romeo i Julia” w języku angielskim w wykonaniu uczniów Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego, którą mieszkańcy miasta mogli obejrzeć w marcu w starosądeckim kinie „Sokół”, zapoczątkowała cykl wydarzeń organizowanych przez szkołę, które będą obywały się dwa razy do roku i są skierowane do społeczności lokalnej w różnym wieku. Mają na celu zaangażowanie mieszkańców do oglądania adaptacji scenicznych różnych dzieł literackich w mniej tradycyjnej odsłonie, bo w języku angielskim.

  Już w ten piątek o godz. 18:00 w kinie „Sokół” w Starym Sączu odbędzie się premiera anglojęzycznej wersji spektaklu „Mały Książę”, opartego na motywach dzieła Antoine de Saint-Exupéry’ego w wykonaniu uczniów Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego (Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy).

Narratorami będą Katarzyna Rejowska, Julia Ptak oraz Wiktoria Weber. Paweł Drzyzga wcieli się w rolę Małego Księcia, a różę zagra Katarzyna Sadowska. W piątek na starosądeckiej scenie pojawią się również: Krystian Jaworski, Hubert Nakielski, Dominik Kulig, Michał Grząbel-Mikulski, Aleksandra Sekuła, Kornelia Panajew, Jakub Szczygieł, Karol Plata, Weronika Jopek, Maciej Radecki, Julia Kruczek, Dominika Tobiasz, Kamila Skoczeń, Karolina Golonka, Małgorzata Nalepa, Melania Zajączek, Julia Walkosz, Wiktoria Miechurska, Zofia Berowska, Emilia Klag, Patrycja Szabla, Miłosz Hejmej, Alicja Kożuch, Paulina Sulfita, Kinga Florek, Natalia Mucha, Marta Michalak oraz Aleksandra Pasiut. Serdecznie zapraszamy.

Na zdjęciach: warsztaty teatralne w języku angielskim w Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego- próba generalna sztuki ‚John Hancock’, opartej na faktach historycznych.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a