Na sygnale

Sądeccy policjanci zatrzymali sprawców niszczenia banerów wyborczych

Opublikowano: Czerwiec 11, 2019 o 6:47 am   /   przez   /   komentarze (0)

W okresie od 25 kwietnia do 26 maja 2019 roku na terenie Sądecczyzny odnotowaliśmy liczne uszkodzenia plakatów wyborczych kandydatów startujących w wyborach do Europarlamentu. Z uwagi na ten fakt Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu podjęła działania mające na celu niedopuszczenie do kolejnych dewastacji mienia oraz zmierzające do ustalenia sprawców już popełnionych wykroczeń.

W nocy 17 maja 2019 roku, w trakcie patrolowania ul. Prażmowskiego w Nowym Sączu, policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli trzech mężczyzn stojących obok banneru, jeden z nich pisał po plakacie. Policjanci wylegitymowali te osoby, zabezpieczyli dowody popełnienia wykroczenia. W sprawie tej został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.

Kilka dni później w nocy 25 maja 2019 r. na ul. Barbackiego w Nowym Sączu, policjanci z Ogniwa Wywiadowczego zauważyli dwie osoby stojące obok tablicy ogłoszeniowej, jedna z tych osób zrywała plakat wyborczy. Policjanci wylegitymowali te osoby, zabezpieczyli dowody popełnienia wykroczenia. Również w tym przypadku sprawca odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.

Kolejny sprawca uszkodzeń banerów wyborczych został ustalony dzięki pracy sądeckiego dzielnicowego. Sprawca nanosił napisy na plakaty wyborcze. W toku prowadzonych czynności wyjaśniających ustalono, że mężczyzna ten zniszczył jeszcze pięć innych banerów. Obecnie trwają postępowania wyjaśniające w tych sprawach.

W przypadku pozostałych uszkodzeń prowadzone są również postępowania wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 67 Kodeksu wykroczeń, w ramach których zabezpieczono m.in. monitoring miejski. Obecnie trwa analiza nagrań pod kątem identyfikacji sprawców.

Zgodnie z art. 67. § 1 Kodeksu wykroczeń za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny do 5 000 złotych.

fot. poglądowe KMP NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a