Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Starzejemy się! Potrzebny autobus do Ośrodka Zdrowia

Opublikowano: 29 października, 2015 o 11:08 am   /   przez   /   komentarze (26)

Osiedle Północ się starzeje, Osiedle Słoneczne się starzeje – apeluje radny Robert Rams – mieszkańcy uciekają do Podegrodzia, by tam skorzystać z usług lekarzy. A przyczyna jest prosta. Tam jest lepszy dojazd.

Podczas wczorajszej Sesji Rady Miejskiej Radny Robert Rams apelował o stworzenie dodatkowego przystanku koło Ośrodka Zdrowia w Starym Sączu. Niestety utrudniony dojazd i przystanek w Rynku powoduje, że osoby starsze wybierają Ośrodek Zdrowia w Podegrodziu. Wsiadając na przystanku na Osiedlu Słonecznym, dojeżdżają pod Ośrodek Zdrowia, właśnie w Podegrodziu.

Jest potrzeba stworzenia minimum 2 kursów dziennie w rejon Ośrodka Zdrowia w Starym Sączu  -apelował Radny.

Niestety utworzenie takiego przystanku w okolicy ulicy Jagiellońskiej, nie jest obecnie możliwe -kontynuował burmistrz Jacek Lelek  – nie jest to możliwe z przyczyn czysto technicznych. Koniecznie byłoby przekierowanie całego kursu na ulicę Żwirki i Wigury a dalej Jagiellońską. Niestety most na ulicy Jagiellońskiej nie jest do tego przystosowany.

 

Wjazd od ulicy Piłsudskiego w ulicę Żwirki i Wigury także byłby utrudniony, więc na dzień dzisiejszy takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Wymagana byłaby w pierwszej kolejności przebudowa mostu, który „udźwignąłby” odpowiedni tonaż.

Czytaj także:

Całodobowa opieka lekarska w Starym Sączu?

O specjalistach bez specjalistów

 

 

Komentarze

Komentarze (26)

 • 29 października, 2015 o 11:45 am JiMi

  Taxi jest na rynku

 • 29 października, 2015 o 11:53 am JiMi

  Taxi jest na rynku!

 • 29 października, 2015 o 12:52 pm Anonim

  Rada bardzo prosta – niech pan Rams prywatny ośrodek założy! Z prywatnym przystankiem i stacja kolejową… Potem jak już to będzie działać, to prywatny kościół, a może i urząd miasta swój prywatny. A co!

  A wcześniej jak oczywiście znajdzie chwile czasu, to niech się przejdzie w okolice ośrodka przy Królowej Jadwigi, znajdzie miejsca na przystanek, i w każda lipę niech głowa huknie… może ulice od tego będą dla niego szersze i autobus się tam bez problemów zmieści.

 • 29 października, 2015 o 1:01 pm pele

  a może ludzie wybierają Podegrodzie ze względu na lepszą ofertę medyczną a nie na dojazd…
  przecież czas potrzebny na dotarcie do Podegrodzia jest kilka razy dłuższy niż dotarcie z osiedla do ośrodka piechotą!!! Nawet jak będą wozić ludzi pod sam gabinet to i takt nikt się nie skusi jak nie będzie mu odpowiadał standard usługi i podejście lekarza…

  proponowałbym jednak iść w stronę poprawy jakości oferty medycznej a nie jakości dojazdu …

 • 29 października, 2015 o 1:08 pm do anonim

  Autobus może i się faktycznie tam nie zmieści, ale już bus tak. Nie jest to taki zły pomysł. A co do prywatnego ośrodka i tym podobnych rzeczy to widać że ktoś bardzo obawia się konkurencji.

 • 29 października, 2015 o 1:14 pm iza

  dokładnie tak!całkowicie sie zgadzam. Opieka pozostawia wiele do życzenia. Oj wiele. http://www.starosadeckie.info/wydarzenia/calodobowa-opieka-lekarska-w-starym-saczu/

 • 29 października, 2015 o 6:40 pm grzechu1000

  A tak na marginesie w Podegrodziu okulista na nfz lekarze jakiego by kto sobie życzył . Skierowanie bez łaski na każde badania , więc co takiego mamy w tym ośrodku że warto tam chodzić ?

 • 29 października, 2015 o 6:56 pm mieszkaniec

  Anonim odpuść bo z zawiści się rozchrujesz …

 • 30 października, 2015 o 11:00 am starosądeczanin

  Tak tak w Podegrodziu są prawie wszystkie gabinety lekarzy specjalistów i to dlatego tam pacjenci jadą a u nas w Starym Sączu to nawet okulisty nie ma z umową na NFZ bo się Pani okulistce nie chce pracować to proszę wymóc aby Stary Sącz miał kontrakty ze specjalistami ale tak to jest jak władza starosądecka na czele z ówczesnym Panem burmistrzem Cyconiem i zastępcą Lelkiem doprowadzili do takiego dobrobytu w opiece zdrowotnej.Jeżeli mówię nieprawdę to proszę mnie sprostować.

 • 30 października, 2015 o 11:43 am mieszkanka ze wsi

  za autobus kto by płacił? czy Pan radny?bo ja nie mam zamiaru! Ja ze wsi jadę na własny koszt do ośrodka i nie przyszło mi do głowy aby jeżdził autobus pod ośrodek. Od czego są rodziny by zająć się rodzicami itp.

 • 30 października, 2015 o 12:10 pm Starosadeczanka...

  Bardzo dobra inicjatywa … szczegolnie dla osob starszych. A madrala JIMI co proponuje Taxi niech za nie placi ludziom ktorzy maja 800 zl emerytury! Madrala …

 • 30 października, 2015 o 1:25 pm Arin

  Drogi Anominie, rada szlachetna i bez żadnej zawiści. Gratuluję zdrowego rozsądku, odwagi i malomiasteczkowej zazdrosci.

 • 30 października, 2015 o 1:37 pm ewa

  Kolejny news Pana Radnego. Trzeba interpelować pod publikę aby można było coś pisać na portalu.

 • 30 października, 2015 o 6:40 pm Mieszkaniec osiedla

  Droga Ewo . Czy nie widzisz problemu starszych ludzi?

 • 30 października, 2015 o 7:37 pm wilk

  może i dobra inicjatywa ale nie rozwiązuje problemu .Panie radny i pozostali państwo twórzcie klimat do rozwoju miasta i gminy tak by młodzi widzieli tutaj swoją szanse na godne życie i prace . W przeciwnym przypadku dobry dojazd do ośrodka zdrowia będzie potrzebny z każdej posesji a prywatne szkolnictwo starci rację bytu !

 • 30 października, 2015 o 10:29 pm gp

  Ośrodek Zdrowia w Podegrodziu – pierwszy wolny termin wg danych NFZ na dzień 23.10.2015:
  OKULISTA – 5 kwiecień 2016
  ENDOKRYNOLOG – 14 styczeń 2017 !!!!!!!!
  To jest ta „super oferta”????

 • 31 października, 2015 o 7:46 pm pasażerka

  Co tu mówić o przystanku pod Ośrodkiem Zdrowia, kiedy kurs Lini: 10 o 7.26 z Popowic do Rynku, jedzie dalej na Osiedle Słoneczne, ale na odcinku Rynek – Osiedle nie jest kursowy i nie można przewozić pasażerów.

 • 1 listopada, 2015 o 11:02 am waldus

  Mamy obraz pracy naszej władzy samorządowej. Rada, którą wybraliśmy zamiast tworzyć dobre plany rozwoju społecznego i gospodarczego Gminy jest aktywna tylko podczas obrad Sesji występując z interpelacjami „Boże się pożal”, dlatego władza wykonawcza tj. Burmistrz uprawia swoja politykę a społeczeństwu daje się temat do dyskusji. Pilną sprawą Panowie władza nie jest dojazd do ośrodka zdrowia ale świadczone w nim usługi. Mamy w Gminie 3 ośrodki zdrowia i ani jednego gabinetu specjalistycznego. Starzejące się społeczeństwo potrzebuje kardiologa, diabetologa i okulisty. Przecież budynki są własnością Gminy i my decydujemy komu wynająć.

 • 1 listopada, 2015 o 11:16 am wyborca

  ,,Rada którą wybraliśmy „…..No właśnie sami wybraliście 18 radnych z GPW czyli od burmistrza .

 • 1 listopada, 2015 o 11:19 am waldus

  W gminie jest poza tym wiele spraw do „naprawy” jak mówią działacze PiS. Trzeba rozmawiać ze społeczeństwem i poznać ich problemy i pomysły. Zajmijcie się kulturą gdzie niepodzielnie rządzi Pan Knapik i budynek „Sokoła” jest Jego prywatnym biznesem dofinansowanym z budżetu w wysokości 1 mln.zł rocznie. Zapytajcie swoich wyborców ilu skorzystało z tych pieniędzy. Pilną sprawą jest również poprawa warunków w oświacie, zajęcia świetlicowe i stołówki na które z budżetu jest tylko ponad 300 tys., nie mówią o zajęciach pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży. O resztę zapytajcie mieszkańców , oni dadzą Wam temat do „roboty”.

 • 1 listopada, 2015 o 1:13 pm kpina z wyborów

  Tak Panie radny! Potrzebny jest również „państwowy” autobus dowożący dzieci do prywatnego gimnazjum i prywatnej podstawówki.

 • 1 listopada, 2015 o 9:16 pm ...

  Chcesz założyć prywatna działalność? To zrób to a nie zazdrość innym! Jak można pisać takie rzeczy, nie wstydzisz się?

 • 3 listopada, 2015 o 11:39 pm GG

  Proszę o podanie najbliższych terminów do w/w specjlistów w Starym Sączu.

 • 1 marca, 2017 o 8:12 pm Strzelił a nie nabił.

  Juz większej głupoty nie mógł wymyslic.Jak ten bus by kursował co 10 minut bo tak pacjenci przychodzą i wychodzą od lekarzy.Przeciez to nie lekcje w szkole ze o jednej godzinie wychodzi kila lub kilkadziesiąt dzieci.Panie Rams a czemu Pan nie zainteresował się podziałem dzieci od 2do3 klasy, jak będą uczęszczać z os.ślonecznego i oś Pólnoc do jedynki a z południowej strony 4-5 klasy do dwójki.Czy nie mozna było te dzieci podzielic w)g obwodów?Pan tym juz się nie zaintersował.

 • 1 marca, 2017 o 8:18 pm wszystko pod publiczke

  W 2018 wybory to potrzeba głosów nawet durny pomysł, moze nie którym ich przysporzyc.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"