Kultura, Z ostatniej chwili

Juwenalia 2017. Prezydent przekazał żakom klucz do miasta. ZDJĘCIA

Opublikowano: Maj 19, 2017 o 7:58 am   /   przez   /   komentarze (0)

Jak co roku Prezydent Nowego Sącza przekazał studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej symboliczny klucz do miasta. W ten sposób rozpoczęły się Juwenalia 2017.

– Przekazuję wam ten klucz z pełnym zaufaniem, że przez te kilka dni będziecie doskonałymi włodarzami, przynajmniej na tyle, żeby dobrze zabawić sądeczan i pokazać, że miasto Nowy Sącz, to także miasto studentów – mówił do sądeckich żaków prezydent Ryszard Nowak, a klucz do bram miasta przekazał na ręce Marka Uszko, przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studentów PWSZ.

Odpowiedź żaków była natychmiastowa. – My ze swojej strony obiecujemy zostawić miasto w takim porządku, w jakim zastaliśmy. Dziękujemy bardzo panie prezydencie i… Juwenalia uważam za otwarte! – powiedział Marek Uszko.

Życzenia udanej zabawy przekazała również dr Halina Potoczek, prorektor ds. studenckich i kształcenia PWSZ. – Wspaniałe sądeckie żaki, wyglądacie doskonale, piękne stroje, barwny korowód. Można powiedzieć, że zaczęliście z wielką pompą. Mam nadzieję, że to zaufanie, którym prezydent was obdarzył, faktycznie dowieziecie tutaj z powrotem. Bawcie się, bo to właśnie czas na zabawę. Wszystkiego dobrego.

Inauguracja Juwenaliów PWSZ 2017 zakończyła się konkursem na najlepsze studenckie przebranie. Najciekawsze stroje wybrała komisja konkursowa w składzie: prezydent Ryszard Nowak, prorektor dr Halina Potok, kwestor Halina Marcisz, dr Janusz Pater, a także dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej dr Tomasz Cisoń.

 

nowysacz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a