Na sygnale, Z ostatniej chwili

Przebrani „policjanci” bawili się w drogówkę. Mieli nawet suszarkę, ale do włosów!

Opublikowano: Grudzień 4, 2017 o 12:41 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W czwartek, 30 listopada, w Gródku nad Dunajcem, kilka minut po północy trzech mężczyzn przy użyciu latarki z czerwonym światłem zatrzymało samochód dostawczy Iveco, podając się za funkcjonariuszy policji. Byli ubrani w policyjne mundury starego typu, dodatkowo niekompletne, a częściowo wojskowe. Dlatego kierowca, który zatrzymał się do kontroli drogowej, po chwili rozmowy zaczął podejrzewać, że młodzi mężczyźni podszywają się pod policjantów. W tym samym czasie na miejsce podjechali policjanci z komisariatu z Łososiny Dolnej, którzy patrolowali ten rejon, a wówczas młodzi przebierańcy zaczęli uciekać w kierunku zarośli.

Na miejsce oficer dyżurny sądeckiej Policji wysłał również inne patrole i przewodnika z psem tropiącym. Policjanci ustalili jakim samochodem przyjechali ci mężczyźni i kto jest jego właścicielem. Na siedzeniu pojazdu leżały dwie atrapy broni oraz hełm i suszarka do włosów. Około godziny 5.40 jeden z przebierańców wrócił do pozostawionej na parkingu toyoty i wtedy policjanci go zatrzymali. Funkcjonariusze szybko ustalili także tożsamość jego czterech kolegów, biorących udział nie tylko w tym zdarzeniu, ale również w kilku innych tego typu „kontrolach drogowych” na terenie Gródka nad Dunajcem i Rożnowa.

Ogółem zatrzymano dwóch 19-latków, dwóch 18-latków i 15-latka. Pełnoletnim po przesłuchaniu przedstawiono zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego, za które to przestępstwo grozi nawet do roku pozbawienia wolności. Nieletniego przekazano rodzinie i zajmie się nim sąd rodzinny.

KMP Nowy Sącz

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a