Kultura, Z ostatniej chwili

Wakacje z muzyką w Starym Sączu

Opublikowano: Sierpień 11, 2017 o 7:03 am   /   przez   /   komentarze (0)

O tym, jak młodzi ludzie realizują swoje muzyczne pasje mogli przekonać się ci, którzy zjawili się wczoraj (10 sierpnia) w Klasztorze Sióstr Klarysek w Starym Sączu na koncercie „Wakacje z muzyką”.

Festiwal „Wakacje z Muzyką”, towarzyszący XXII Międzynarodowemu Kursowi Interpretacji Muzycznej to cykl koncertów muzyki klasycznej, których wykonawcami są wybitni muzycy. Kurs prowadzony jest corocznie przez grono wybitnych pedagogów-artystów z kraju i zagranicy. Uczestnicy doskonalą swoje umiejętności i pracują nad interpretacją przygotowanych utworów. W kursie uczestniczyli uczniowie i nauczyciele szkół muzycznych, studenci i absolwenci uczelni muzycznych z Polski i z zagranicy. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności i pracowali nad interpretacją przygotowanych utworów. Wykłady i lekcje odbywały się w Szkole Muzycznej w Nowym Sączu.

Podobnie jak w ubiegłych latach kursowi towarzyszy Festiwal „Wakacje z Muzyką”.  Wszystkie koncerty odbywają się w doskonałych akustycznie salach koncertowych w Nowym Sączu, Krynicy Zdroju i Piwnicznej Zdroju oraz w innych miejscowościach Beskidu Sądeckiego, a także na Słowacji. Na koncertowym szlaku nie mogło zabraknąć Starego Sącza, kolebki polskiej muzyki wielogłosowej.

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a