Kultura, Z ostatniej chwili

Wieńce dożynkowe w Korzennej

Opublikowano: 27 sierpnia, 2017 o 10:21 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Dwa dni trwały gminne dożynki w Korzennej. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców i gości z gmin Powiatu Nowosądeckiego. 

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Korzennej, a po niej bryczki zawiozły gości na plac przed Dworem, gdzie witał ich wójt gminy Korzenna Leszek Skowron. Starosta Marek Pławiak podziękował rolnikom za ich trud i życzył wszystkim dobrej zabawy.

Dziękuję także wójtowi Leszkowi Skowronowi, który dba o tradycję i organizuje imprezę dożynkową, która z roku na rok przyciąga coraz więcej gości, nawet z Krakowa i Warszawy – dodał starosta Marek Pławiak. – Wystarczy spojrzeć na te wieńce dożynkowe, których zrobienie kosztowało wiele pracy i trudu – efekt jest wspaniały. Jestem pod wrażeniem i gratuluję!

Mieszkańcy Sądecczyzny bawili się podczas koncertu gwiazd świata muzyki, degustowali regionalne smakołyki, mogli obejrzeć prezentację grup rekonstrukcyjnych i potańczyć. Również najmłodsi nie mogli narzekać na brak atrakcji.

Wśród gości przybyłych na rolnicze święto byli m.in.: senator Stanisław Kogut, posłowie – Barbara Bartuś i Jan Duda, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, starosta nowosądecki Marek Pławiak, członek Zarządu PN Franciszek Kantor, przewodniczący Rady PN Zygmunt Paruch, zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech oraz wójtowie sądeckich gmin, radni powiatowi i gminni, duchowni i mundurowi, przedstawiciele kół gospodyń wiejskich i mieszkańcy wszystkich miejscowości gminy Korzenna.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Komentarze (1)

  • 28 sierpnia, 2017 o 8:50 am obcy

    Brawo Panie Wójcie.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a