Na sygnale, Z ostatniej chwili

Blisko 600 policjantów dbało o bezpieczeństwo podczas Marszu Równości

Opublikowano: Październik 8, 2019 o 6:39 am   /   przez   /   komentarze (0)

Nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym w Nowym Sączu i okolicach podczas odbywających się wczoraj (6 października 2019r.) zgromadzeń publicznych czuwało ponad 570 policjantów. Policjanci  strzegli porządku zarówno na trasach, którymi poruszali się uczestnicy marszów, jak i na drogach dojazdowych do miasta.  Było bezpiecznie – nie odnotowaliśmy poważniejszych incydentów. 

W niedzielę  ulicami Nowego Sącza przeszli uczestnicy dwóch zgromadzeń publicznych: Marszu Równości oraz Marszu dla Życia i Rodziny. Pierwszy rozpoczął się o godzinie 13.00 na placu Starej Sandecji, a swój finał miał o 15.20 na placu w rejonie Dworca PKP.  Z uwagi na fakt, że na trasie marszu gromadziła się grupa osób o antagonistycznych poglądach, aby zapobiec konfrontacji, policjanci na bieżąco monitorowali grupujące się osoby i zdecydowanie reagowali na wszelkie próby zakłócenia ładu oraz porządku publicznego. Po zakończeniu pierwszego wydarzenia, z Bazyliki Kolegiackiej św. Małgorzaty w Nowym Sączu wyruszyła Procesja Różańcowa do 5 kościołów oraz Marsz dla Życia i Rodziny, w których wzięło udział ok. 3 tys. osób.

Dzięki profesjonalnym działaniom małopolskich policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy z garnizonu podkarpackiego, niedzielne zgromadzenia odbywające się na terenie Nowego Sącza przebiegły spokojnie, bez poważniejszych incydentówmówi w rozmowie z naszym portalem sierż. Monika Mordarska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a