Na sygnale, Z ostatniej chwili

Gołkowice. Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Więzili, bili i zakopali na polu

Opublikowano: Październik 9, 2017 o 3:09 pm   /   przez   /   komentarze (81)

Zaginiony Bartłomiej Waligóra miał być więziony i bity przez czterech napastników. W wyniku obrażeń zmarł, a jego ciało zostało zakopane na polu w pobliskich Mostkach. Takie są najnowsze ustalenia Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu w sprawie ostatnich tragicznych wydarzeń w Gołkowicach Dolnych (gmina Stary Sącz).

 -W tej sprawie toczy się obszerne postępowanie. Zatrzymano 5 osób. Trzy osoby otrzymały zarzut bezprawnego pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem i pobicia ze skutkiem śmiertelnym oraz zbezczeszczenia zwłok. Jednemu ze sprawców, który miał przeszłość kryminalną i już wcześniej dopuścił się zabójstwa, postawiono zarzut bezprawnego pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Piątej osobie przedstawiono zarzut nieudzielenia pomocy –mówi naszemu portalowi Prokurator Rejonowy Jarosław Łukacz – W stosunku do tych czterech osób zastosowano 3-miesięczny areszt tymczasowy. Piąta osoba, która nie udzieliła pomocy ma przyznany dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Była przeprowadzona sekcja zwłok w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, celem ustalenia charakteru obrażeń i przyczyny śmierci. W tej chwili czekamy na szczegółową opinie (…) Mężczyzna był pozbawiony wolności. Był bity i więziony. Następnie przewieziony i zakopany między Gołkowicami a Mostkami. (…) Na ciele miał rany kłute, były ślady pobicia, duszenia i przypalania. 

Za bezprawne pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem grozi od 3 lat pozbawienia wolności. Za zabójstwo grozi nie mniej niż 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotnie pozbawienie wolności. Z kolei za zbezczeszczenie zwłok grozi do 3 lat pozbawienia wolności natomiast za nieudzielenie pomocy do lat dwóch -mówi prokurator. 

Ciało 32-latka było zakopane na głębokości ok. 2 metrów na polu w okolicach Mostek. 

 

Masz dla nas temat? Jesteś świadkiem zdarzenia? Pisz na kontakt@starosadeckie.info bądź na Facebooku: Starosądeckie.info

Komentarze (81)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Październik 9, 2017 o 3:32 pm Gość

  Bestie!!!!!!

  Odpowiedź
  • Październik 9, 2017 o 4:28 pm ktos

   Powinni im to samo zrobic….. 🙁

   Odpowiedź
  • Październik 10, 2017 o 5:45 pm okocim

   zjdziemy szybciej niz psy ……

   Odpowiedź
 • Październik 9, 2017 o 3:40 pm Gość

  BESTIE!!!

  Odpowiedź
 • Październik 9, 2017 o 3:50 pm Stasek z Kicznie

  Nie wiem czy w tym przypadku Policja nie postępuje właściwie ? Najpierw czekają jak żule sami się powybijają a następnie jak już ich mniej to do paki z resztą. Tych w pace, morderców szkoda trzymać. Należy przywrócić karę śmierci i po problemie. W ten sposób świat się oczyszcza już od tysięcy lat.

  Odpowiedź
  • Październik 9, 2017 o 5:00 pm Jasiek

   Masz rację Stasek

   Odpowiedź
  • Październik 9, 2017 o 11:02 pm nie katolik

   Każda tego typu tragedia uwalnia bełkot rzeszy ignorantów, jak ty. NIe masz pojęcia czym jest kara śmierci i z jaką izolacją kraju na arenie miedzynarodowej wiązałoby się jej przywrócenie. Nawet w komunie wprowadzono moratorium na jej wykonywanie. Niestety dzisiaj więcej jest id.i.o.t.ow niż wtedy i dlatego takie głosy..

   Odpowiedź
   • Październik 10, 2017 o 4:51 pm Prawdziwy katolik

    Tym bardziej należy wprowadzić karę śmierci ! To że wszyscy w około są nie normalni to nie znaczy, ze my też mamy być nienormalni. Obecność kara śmierci budzi lęk nawet w najgorszym bandycie. Inaczej taki kalkuluje, że i tak go nie zabiją a siedzenie ma za darmo. Ciekawe co byś mędrku powiedział jakby to tobie kogoś z rodziny zamordowali ? Zaraz byś zmienił orientację

    Odpowiedź
    • Październik 10, 2017 o 5:54 pm Anonim

     jestem za 100procent

     Odpowiedź
    • Październik 18, 2017 o 10:44 pm Xxxx

     Racja!! Też jestem za kara śmierci…pomimo że znam jednego z tych którzy tego dokonali…

     Odpowiedź
  • Październik 10, 2017 o 5:28 pm okocim

   za bartka juz nie zyje jak chLopaki sA w sAczu……..

   Odpowiedź
  • Październik 11, 2017 o 11:13 pm Anonim

   ?

   Odpowiedź
 • Październik 9, 2017 o 4:23 pm patologia

  Jeśli winni tego czynu nie dostaną dożywocia z automatu to będzie porażka polskiego sądownictwa…

  Odpowiedź
  • Październik 10, 2017 o 5:31 pm antonisko

   PISZe zeby kazdy wiedział jaka jest sytuacja,,,,,,,,

   Odpowiedź
 • Październik 9, 2017 o 4:40 pm Gosc

  Teraz to powinni dozywotnio siedziec w wiezieniu za takie bestialstwo!!

  Odpowiedź
  • Październik 9, 2017 o 11:03 pm nie katolik

   A może najpierw proces by się przydał? Oskarżenie, dowody, obrona, sprawiedliwy wyrok. Tak to działa w cywilizowanym kraju.

   Odpowiedź
 • Październik 9, 2017 o 5:09 pm Ani

  Dlaczego? Czy jest odpowiedz Boże?

  Odpowiedź
  • Październik 9, 2017 o 5:35 pm komętująca

   z to że nie okazywał im strachu..

   Odpowiedź
  • Październik 9, 2017 o 7:00 pm MIŁOSIERDZIE...

   CZŁOWIEK MA ROZUM I WOLNĄ WOLE…A PRAWA BOSKIE MA W SOBIE OD URODZENIA …JEST TO SUMIENIE….WIĘC TAKI TYP JAK MORUJE DRUGIEGO…CZUJE SIĘ BEZKARNY…TO NIE POWINIEN DŁUŻEJ ŻYĆ…ZAKOPAĆ BESTIE ŻYWCEM…CZYM WOJUJESZ -OD TEGO GINIESZ…

   Odpowiedź
   • Październik 9, 2017 o 10:26 pm XDDDDDDDDDDDDD

    Miłosierni jesteście ludzie, jak już chcecie żeby ich zakopali żywcem to się nie zasłaniajcie miłosierdziem xDDDDD

    Odpowiedź
   • Październik 10, 2017 o 5:55 pm Anonim

    pisiory

    Odpowiedź
 • Październik 9, 2017 o 5:38 pm Komentująca

  Zrobić im to samo co oni Bartkowi.
  Po co utrzymywać ich kieszeni podatników?
  [*] Wyrazy współczucia rodzinie

  Odpowiedź
  • Październik 10, 2017 o 3:25 pm Anonim

   masz racjee….

   Odpowiedź
 • Październik 9, 2017 o 7:36 pm Kosek

  Morda powinien zgnić w więzieniu za to co zrobił, od razu było wiadomo że to on, nikt normalny nie chodzi po wsi i nie rozpowiada ze zabija i nikt mu za to nic nie zrobi, dziwi mnie to że nie zamknęli Go od razu tylko wypiscili a potem znowu szukali, porażka

  Odpowiedź
  • Październik 10, 2017 o 5:57 pm Anonim

   to sa polskie psy….

   Odpowiedź
 • Październik 9, 2017 o 7:37 pm Anonim

  A co z Henkim? Czy ktoś wierzy w oficjalna wersje policji? Chyba już nie

  Odpowiedź
 • Październik 9, 2017 o 7:52 pm Poirytowana

  Mam nadzieje ze zgnija w pierdlu…. ze trafia na takich co beda wiekszymi kozakami od nich i dadza im popalić! A najlepiej jak sie sami powiesza! Jak mozna cos takiego zrobic koledze? Kazda kara dla nich bedzie mała!!!! Bartek (*)

  Odpowiedź
 • Październik 9, 2017 o 8:08 pm gość

  Kara śmierci a nie dożywoci. Dlaczego my obywatele mamy płacić z podatków na takich typów. Zabili człowieka i będą siedzieć w ciepłym więzieniu, jeść za darmo, tv za darmo. Takich to tylko pod gilotynę albo do kamieniołomów lub kopalni za kromkę chleba i szklankę wody dziennie. Państwo na ludzi bezdomnych, biednych, ledwo wiążących koniec z końcem ma wyj… ale na przestępców będą dawać pieniądze WSTYD !!!!

  Odpowiedź
  • Październik 9, 2017 o 11:05 pm nie katolik

   Sprawiedliwość to nie to samo co prymitywna zemsta. Tyle, że ty nie pojmujesz tej różnicy. Nie różnisz się od tych, którzy dopuścili się tej zbrodni.

   Odpowiedź
   • Październik 10, 2017 o 11:51 am Józek z potoka

    Możesz rowinąć swoją myśl,jaką karę powinni otrzymać winni tej zbrodni, a nie pisać, że ktoś jest taki sam jak oni, oczywiście można zmusić więźnia do pracy nie dając mu jeść jak nie będzie pracował, ale wartości uni europejskiej się sprzeczne z wartościami europejskimi, kiedyś było „kto nie pracuje ten nie je” teraz jest ” kto nie pracuje temu zasiłek „, była kara śmierci za morderstwo teraz jest dożywotnia micha i ciepła cela, kiedyś Europa rządziła światem teraz nie jest wstanie poradzić z bandami dzikusów płynących na tratwach z Afryki itd itd

    Odpowiedź
    • Październik 10, 2017 o 4:41 pm do józka

     Nie wiem jaką karę powinni otrzymać bo nic o sprawie nie wiemy. nie wiemy jaki był motyw, właściwości i warunki osobiste sprawcy, sposób życia przed popełnieniem przestępstwa i zachowanie się po jego popełnieniu, nie wiemy nic o okolicznościach zbrodni. Znamy tylko jej skutek. Śmierć w męczarniach. Podkreślam – nie znamy sprawy, ani ja ani nikt tutaj, ale Czasem słyszy się tu „gdyby mnie albo mojej rodzinie ktoś cośtam zrobił to bym zabił” . Zapewne chciałbyś wtedy żeby zanim wymierzy ci się śmierć za śmierć poznano wszystkie okoliczności sprawy i uwzględniono także okolicnzości łagodzące a nie tylko obciążające. Ale wobec innej osoby nie jesteś tym zainteresowany. Wiesz natychmiast jaka powinna być kara. A gdzie prawo do obrony? O takiej sprawidliwości mówie. Ty ferujesz populistyczną i prymitywną zemstę a nie sprawiedliwość. Co mają uchodźcy do sprawy (nazwyając ich dzikusami , sam nie jesteś lepszy). Pewnie katolik? Może posłuchasz swojego Papieża?

     Odpowiedź
     • Październik 10, 2017 o 8:32 pm Zizi

      A czy Bartkowi ci ludzie dali prawo do obrony???

    • Październik 10, 2017 o 4:53 pm rega

     Nie wiesz o czym mówisz. Nawet w USA tylko 9 stanów wykonuje karę śmierci a liczba egzekucji ciągle maleje bo kolejne stany wprowadzają moratorium. W europie żaden cywilizowany kraj takich kar nie stosuje. Natomiast z powodzeniem stosują ją reżimy jak Korea czy Chiny. Nie zastanawia cię to, że cały świat odszedł od tego barbarzyństwa a ty postulujesz żebyśmy cofnęli się do wczesnych lat 50tych? Od lat 80 tych w Polsce już obowiązywało moratorium na karę śmierci. Twoje stwierdzenie typu nie dać jesć więxniowi wskazuje , ze jesteś tym jedynym który nigdy błędu w zyciu nie popełnił i nie popełni (abstrahując od wagi czynu) i chętnie szukałbyś zemsty a nie wychowawczego celu kary. Wiesz co zrobi więzień który 10,20, 25 lat jest głodzony w izolacji przez społeczenstwo? Wyjdzie i się na nim odegra, tak jak ty chcesz odgrywać się na sprawcy. Bo to co prezentujesz to nie sprawiedliwość, ale odwet. Odwet rodzi odwet. Myślisz, że cały cywilizowany świat nie rozumie tego, co rozumiesz ty? nie osmieszaj się. Kara ma być sprawiedliwa ale i adekwatna oraz wychowawcza.

     Odpowiedź
     • Październik 10, 2017 o 5:44 pm Józek z potoka

      Co to za argument, że inni robią tak a jeszcze inni tak, jest taka maksyma „kto ma rację dzień wcześniej od innych ten przez dobę uchodzi za idiotę”, kara śmierci eliminuje sytuacje jak np. Trynkiewicza jakieś amnestie, ucieczki z więzienia,człowiek skazany na dożywocie może mordować współwięźniów i strażników praktycznie bezkarnie, a najważniejszy i niepodważalny argument jest taki, kara powinna być sprawiedliwa, a jaka jest sprawiedliwa kara dla osoby która celowo i z premadytacją odbiera drugiemu życie?
      To przecież Morda odbywał wychowawczą karę za zabicie ojca, resocjalizacja działa !!!
      Poza tym jestem zwolennikiem, żeby osobom odsiadujące dożywocie były finansowane tylko przez osoby będące przeciwnikami kary śmierci, zobaczymy wtedy ilu ich jest.
      Moje opinie nie odnoszą się do konkretnego przykładu, tylko do sytuacji prawnej.

    • Październik 12, 2017 o 8:57 pm Czytelnik

     Powinno być więzienie Ale nie luksusu tylko ciężka praca może jakie kamieniołomy niechby do końca życia przenosily ciężkie kamienie.

     Odpowiedź
 • Październik 9, 2017 o 8:18 pm Kasia

  Czy Ci oprawcy to jacyś gówniarze czy dorośli faceci którzy mają swoje rodziny już???

  Odpowiedź
  • Październik 10, 2017 o 7:36 am Jabadaba

   Dorośli faceci, ten gnój morderca miał rodzine i dzieci… miejmy nadzieje że da im żyć i już nigdy nie będą musieli go oglądać…

   Odpowiedź
  • Październik 10, 2017 o 3:52 pm Anonim

   jak nie wiesz o nie pytaj

   Odpowiedź
 • Październik 9, 2017 o 8:40 pm Mieszkanka

  A czy wiadomo którzy to zrobili

  Odpowiedź
  • Październik 9, 2017 o 11:09 pm gosia

   no właśnie, kto za tym stoi????

   Odpowiedź
  • Październik 10, 2017 o 7:34 am Jabadaba

   wiadomo

   Odpowiedź
   • Październik 10, 2017 o 10:10 am Adam

    No to kto

    Odpowiedź
 • Październik 9, 2017 o 9:17 pm Florian

  Henk zginął ponoć temu że widział katowanie Bartka. Niewygodny świadek

  Odpowiedź
 • Październik 10, 2017 o 6:29 am Anonim

  I co czy jesteśmy bezpieczni wśród swoich rodaków.Nie trzeba islamistów swoich mamy dostatek.

  Odpowiedź
  • Październik 10, 2017 o 7:54 am Anonim

   Co za ludzie jeśli ich można nazwać ludzmi?

   Odpowiedź
 • Październik 10, 2017 o 9:33 am Anonim

  Czytam komentarze ,włos sie na głowie jeży ,jedyne mądre komentarze to napisał NIE KATOLIK ,niedawno nawet wice ministrowi na ten temat zwrócono uwagę odnośnie kary śmierci

  Odpowiedź
 • Październik 10, 2017 o 3:30 pm Anonim

  spotkałem sie z starosądecką policją po mojemu wszyscy d do zwolnienia

  Odpowiedź
 • Październik 10, 2017 o 3:34 pm okocim

  pp st sAcz do zwolnienia wszyscy prrzyczajone tygrysy na obcych posesjach jak co do czego to spadamy……..

  Odpowiedź
 • Październik 10, 2017 o 3:48 pm okocim

  zemsta bedzie ……nikomunic nie zrobiłmy znajdziemy morde szybcij niz policja

  Odpowiedź
  • Październik 10, 2017 o 5:14 pm Ate

   Napisz to jeszcze raz, tylko po polsku.

   Odpowiedź
   • Październik 10, 2017 o 5:40 pm okocim

    szybcy i wsciekli ….znajdziemy go szybciej niz oni……

    Odpowiedź
   • Październik 10, 2017 o 6:00 pm Anonim

    przeczytaj dokładnie

    Odpowiedź
   • Październik 10, 2017 o 6:02 pm Anonim

    to był dobry chłopak zabójce znajziemy szybciej niz policja …..

    Odpowiedź
 • Październik 10, 2017 o 4:57 pm Florian

  Towarzystwo z Białego Domku wiecznie sprawiało problemy… Wystarczy popytać sąsiadów. Teraz ich szeregi zostały przerzedzone. Miejmy nadzieje że główny herszt tej bandy Morda już nigdy nie opuści czterech ścian !

  Odpowiedź
 • Październik 10, 2017 o 5:36 pm okocim

  bedzie zemsta zA bartka……………………..

  Odpowiedź
  • Październik 10, 2017 o 9:08 pm semi

   Kto sie zemści TY??? Nie bądź smieszny dzieciaku. Ani nie piśniesz i nikt nie piśnie. Dobrze, że umiecie tylko anonimowo szczekać o zemście. Od tego jest wymiar sprawiedliwości a nie lud.

   Odpowiedź
   • Październik 11, 2017 o 9:52 pm JESTEM

    A co tak pajacujesz?Semi.Może ty też jesteś jak oni

    Odpowiedź
 • Październik 10, 2017 o 6:05 pm Gebels

  moze ktoś wkońcu ujawni kim byli oprawcy? kazdy napewno z ciekawościa chciałby sie tego dowiedziec… nie wydaje mi sie zeby chroniły ich dane osobowe…

  Odpowiedź
  • Październik 10, 2017 o 9:21 pm execx

   Dowiesz się jak sąd stwierdzi, ze to oni nimi są. Na razie są podejrzani co najwyżej.

   Odpowiedź
 • Październik 10, 2017 o 9:48 pm Pokorny

  Czytając wszystkie wasze komentarze, mając świadomość, że jestem w Polsce, a przede wszystkim na Podhalu gdzie wiara katolicka jest szególnie kultywowana, ośmielę się zauważyć, iż prawda naszej wiary oparta jest na miłości. Nie zaprzeczycie przecież wszyscy komentujący, iż Jezus był Bogiem chodząc po ziemi i nauczając, zwrócice więc bacznie uwagę na to, czego nauczał. Przyszedł po to żeby przekazać największe przykazanie od Boga tj. miłość. Nie mam zamiaru teologizować i pouczać, lecz to On powiedział: „Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień” Jakież to ciągle aktualne, prawda?! Kim jesteście by wyrokować? Podpowiem, jesteśmy wszyscy stworzeniami,wyroki zostawmy dla Stwórcy! Starajcie się popatrzeć na to tragiczne zdarzenie głębiej, poprzez pryzmat życia wiecznego, przecież to wielowymiarowa tragedia dla oprawcy i ofiary tj. dla ich dusz przede wszystkim, więc gorliwie pomódlmy się w ich intencji, nie grzesząc poprzez wyrokowanie!

  Odpowiedź
 • Październik 10, 2017 o 11:34 pm Bez nicka

  Życzę mordecom aby obudzlo się w nich sumienie i z tym żalem żyli jak najdłużej.

  Odpowiedź
 • Październik 11, 2017 o 11:36 am Anonim

  jestem z szokowana komentarzami niejakiego POKORNEGO i reszty komentujacych ,którzy bez sądu wydali juz wyrok

  Odpowiedź
  • Październik 11, 2017 o 4:49 pm Czytajacy ze zrozumieniem

   A czy ty w ogole czytales komentarz Pokornego? Ja tam zadnego wydawania wyroku nie widze. Wrecz przeciwnie…..

   Odpowiedź
  • Październik 11, 2017 o 9:55 pm Kat

   Tu wyrok powinien należeć do ludzi i oni powinni sprawiedliwie patoli rozliczyć za śmierć w cierpieniach

   Odpowiedź
   • Październik 11, 2017 o 10:33 pm Gość

    Tylko że ci ludzie stali by się mordercami więc w niczym nie byli by lepsi od tych bestii.a Bartkowi to życia nie wróci.szkoda chłopaka bo musiał naprawdę cierpieć dodatkowo patrzył na katów w osobach kolegów.smutne.

    Odpowiedź
 • Październik 11, 2017 o 8:31 pm Sprawiedliwość

  Zróbmy sami wyrok na tych szczurach

  Odpowiedź
 • Październik 12, 2017 o 1:13 am Złośnica

  Po co teraz to całe pisanie o zemście? Myślicie że Bartek by tego chciał? wątpię.. Powiedziałbym „był czas przywyknać przecież” Gdzie byliście kiedy rodzina prowadziła poszukiwania??Boli to co go spotkało, jednak czas nie zawraca. Hmmm a może zamiast się mścić, i w ten sposób rujnować kolejne życiorysy. Znowu za Bartka modlitwę.

  Odpowiedź
  • Październik 12, 2017 o 3:29 pm Zofia

   Takie życiorysy powinny się kończyć z chwilą poczęcia

   Odpowiedź
   • Październik 16, 2017 o 11:12 pm Złośnica

    Pisząc „życiorysy” nie miałam na myśli oprawców Bartka. Tylko osoby które muszą znosić ból po utracie bliskiej osoby. „Pierwszy kamień, niesie za sobą lawinę”

    Odpowiedź
 • Październik 12, 2017 o 9:12 am Andi

  Wszyscy dobrze wiedzą kto to. Więc nie piszcie ze sa podejrzani. Są winni. Gość który zabił ojca siekierą nie powinien być wypuszczony na wolność. Może wtedy Bartek by żył. Mam nadzieję ze dostaną surowe kary. Ktoś pisał ze nie można osądzać tylko sprawdzić czym się zajmowali sprawcy przed zabojstwem. To tak chlali, robili burdy, szukali bojek po festynach, cpali i zaczepiali ludzi. Więc przestańcie pieprzyc moralow.

  Odpowiedź
  • Październik 12, 2017 o 11:38 am Janusz

   No wiec kto to, bo nie wszyscy jednak wiedzą

   Odpowiedź
   • Październik 12, 2017 o 3:45 pm A6P8

    Nie ważne

    Odpowiedź
 • Październik 12, 2017 o 4:14 pm Gość

  Czy to prawda że mają ekshumować tego nieboszczyka co zmarł na stacji paliw?

  Odpowiedź
 • Październik 12, 2017 o 8:50 pm Leon

  Temat ucichl co dakej? Kiedy wyrok?
  Powiedzmy szczerze za nic się nie dostaje..

  Odpowiedź
 • Październik 13, 2017 o 12:42 am Pulka

  Bartek był w ich ”ekipie” co mu nie wyszło na dobre. Nikt NORMALNY nie zapuszczał się do Białego Domku

  Odpowiedź
  • Październik 13, 2017 o 1:12 pm Anonim

   może już wystarczy tych durnych komentarzy,chłop nie żyje pomodlić się a sprawę zostawić policji i prokuraturze wy to się nadajecie z waszymi móżdżkami do przedszkola,jak żyje tyle jadu nie widziałam co u niektórch

   Odpowiedź
 • Październik 13, 2017 o 3:26 pm Leon

  Każdy kto był 2 białym domku lub obok to same pijaki taka jest prawda była ekipa żuli jeszcze zostało kilku obu jak najkrócej

  Odpowiedź
  • Październik 14, 2017 o 9:31 pm Anonim

   Coś okropnego, do czego „zdolny” jest człowiek

   Odpowiedź
 • Październik 14, 2017 o 9:38 pm Usiaś

  Biały Domek płonie. Ostatni bastion żuli przepada

  Odpowiedź
  • Październik 16, 2017 o 8:49 pm Jabadaba

   Usiaś napisał by to tak: „bialy donek ponie. Ostatnu bastion zulu przwpada”

   Odpowiedź
 • Październik 15, 2017 o 5:12 pm Anonim

  do JANUSZA ,a poco wszyscy mają wiedziedzieć jak zajdzie taka potrzeba to pokażą i powiedzą w telewizji ,anie na forum ,trochę rozumu .W szystkim sie juz w głowach poprzestawiało

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a