Na sygnale

Nowy Sącz. Sprawcy kradzieży sklepowej odpowiedzą za swe czyny

Opublikowano: Listopad 5, 2019 o 7:55 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dwaj młodzi mężczyźni postanowili wspólnie okraść drogerię zlokalizowaną w jednej z sądeckich galerii handlowych, lecz ich plan wyniesienia łupu ze sklepu nie powiódł się. 18-latek został zatrzymany tuż za linią kas przez pracownika ochrony, a z kolei drugi złodziej, widząc swego kompana schwytanego na gorącym uczynku, porzucił łup i uciekł. Dzięki intensywnej pracy, sądeccy policjanci ustalili tożsamość zbiegłego sprawcy i przedstawili zarzuty obu rabusiom.

30 września br. około godziny 18 funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymali zgłoszenie, że w jednej z drogerii na terenie galerii handlowej, dwóch młodych mężczyzn ukradło kosmetyki. Łupem złodziei padły wówczas trzy kremy o łącznej wartości blisko 1200 złotych. Jeden ze sprawców został natychmiast ujęty przez pracownika ochrony wraz ze skradzionymi dwoma opakowaniami kremu, natomiast drugi uciekł porzucając skradziony kosmetyk oraz swoją kurtkę i plecak.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia sprawdzili pobliski teren w poszukiwaniu zbiegłego sprawcy, a zatrzymany 18-latek został przewieziony przez drugi patrol do komendy. W efekcie dalszych czynności realizowanych w tej sprawie przez policjantów ustalono tożsamość i zatrzymano drugiego sprawcę kradzieży, którym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego.

Obaj mężczyźni usłyszeli od policjantów zarzut kradzieży. Zarówno 18-latek, jak i 25-latek przyznali się do zarzucanych im czynów oraz wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Za popełnione przestępstwo grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a