Na sygnale

Sądeccy policjanci rozliczają kolejnych sprawców uszkodzeń billboardów i banerów wyborczych

Opublikowano: Wrzesień 12, 2019 o 6:44 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, osoby odpowiedzialne za niszczenie billboardów, banerów i plakatów wyborczych podczas ostatniej kampanii wyborczej nie pozostają bezkarne. Sprawa w dalszym ciągu jest w zainteresowaniu sądeckiej Policji i niewykluczone, że funkcjonariusze zapukają do drzwi kolejnych wandali.

W maju br. na terenie działania sądeckiej jednostki podczas kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego doszło do uszkodzeń billboardów, banerów i plakatów wyborczych. W związku z tą sytuacją funkcjonariusze na bieżąco podejmowali działania mające na celu niedopuszczenie do kolejnych dewastacji, jednocześnie podejmując szereg czynności zmierzających do ustalenia sprawcy lub sprawców ujawnionych uszkodzeń. W efekcie tych działań policjanci ustalili wówczas sprawców uszkodzeń materiałów wyborczych i skierowali wnioski do sądu o ich ukaranie.

W związku z tym, że sprawa w dalszym ciągu pozostawała w zainteresowaniu sądeckiej Policji, prowadzone były intensywne czynności operacyjne, dzięki którym funkcjonariusze ustalili dwóch kolejnych mężczyzn odpowiedzialnych za niszczenie billboardów i banerów wyborczych. Materiał zgromadzony w toku prowadzonych czynności pozwolił na skierowanie kolejnych wniosków do sądu o ukaranie.

Policjanci przypominają, że podczas trwania kampanii wszelkie materiały wyborcze, zawierające oznaczenia komitetów wyborczych, podlegają ochronie prawnej, czyli nie można ich niszczyć, zamalowywać ani usuwać. Za takie zachowania grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych, kara aresztu albo pozbawienia wolności.

fot.poglądowe

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a