Na sygnale

Sądeccy policjanci zatrzymali podpalacza

Opublikowano: Sierpień 10, 2019 o 3:30 am   /   przez   /   komentarze (0)

Sądeccy policjanci zatrzymali 62-letniego mieszkańca gminy Łabowa podejrzanego o umyślne podpalenie budynków gospodarczych należących do mieszkańca tejsamej miejscowości. Podpalacz usłyszał już zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W dniu 2 sierpnia 2019 roku, około godziny 4 nad ranem, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie o palących się zabudowaniach gospodarczych na terenie gminy Łabowa. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji, który zatrzymał 62-mężczyznę podejrzewanego o podpalenie zabudowań. Mężczyzna został przewieziony do pomieszczeń dla osób zatrzymanych sądeckiej komendy.

W efekcie pożaru całkowitemu zniszczeniu uległa stodoła, drewutnia oraz budynek gospodarczy, w którym znajdował się drób hodowlany. Ponadto w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury uszkodzona została elewacja pobliskiego budynku mieszkalnego. Wstępnie straty oszacowano na kwotę 100 tysięcy złotych.

Na miejscu zdarzenia pracowali sądeccy policjanci oraz biegły sądowy z zakresu pożarnictwa, którzy przeprowadzili liczne czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego pożaru.

62-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych pod adresem właścicieli zabudowań. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej Policji zwrócili się do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, a ta z kolei do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją mężczyzna w oczekiwaniu na wyrok najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a