Na sygnale

Szajka oszustów w rękach policji

Opublikowano: Sierpień 22, 2019 o 7:37 am   /   przez   /   komentarze (0)

Policjanci zatrzymali 3 sprawców, którzy oszukiwali starsze osoby z terenu powiatu limanowskiego. Metoda działania zawsze była podobna – podawali się za znajomego kogoś z rodziny i prosili o przekazanie pieniędzy.

15 sierpnia godzinach popołudniowych, 84- letni mieszkańca Limanowej odwiedziła kobieta, która powołując się na kontakty z jego rodziną, prosiła o przekazanie pieniędzy dla jego krewnego, który musi uregulować rachunki na stacji paliw. Oszustka była bardzo przekonująca, wymieniła imiona osób, dla których potrzebuje pieniądze więc 84-latek przekazał jej pieniądze w kwocie 300 złotych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej po otrzymaniu informacji o możliwości popełnienia przestępstwa, zatrzymali kobietę oraz dwóch mężczyzn zajmujących się tym procederem. Funkcjonariusze ustalili, iż podejrzani w podobny sposób dzień wcześniej oszukali kobietę wyłudzając od niej 1000 złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzut za dwa oszustwa, w trakcie których wyłudzili 1300 złotych.

39-letnia mieszkanka Grudziądza, była poszukiwana na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Grudziądzu za podobne przestępstwa – trafiła do policyjnego aresztu. Wobec dwóch mężczyzn w wieku 35 i 32 lata – mieszkańcy powiatu limanowskiego, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru i poręczenia majątkowego.

Podejrzewamy, że cała trójka wspólnie i w porozumieniu mogła dokonać szeregu tego typu przestępstw. Osoby, które zostały oszukane w podobny sposób proszone są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Oszuści wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób. Policjanci przypominają, aby nie przekazywać pieniędzy osobom, które telefonicznie czy osobiści podają się za znajomych bądź członków rodziny. Sprawdźmy informacje, które nieznajomy nam podaje np. kontaktując się z bliskimi.

KPP Limanowa

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a