Na sygnale, Z ostatniej chwili

Włamali się do domku na terenie ROD. Zostali zatrzymani!

Opublikowano: Sierpień 11, 2017 o 10:13 am   /   przez   /   komentarze (1)

Ślady, które sądeccy policjanci zabezpieczyli na miejscu włamania okazały się kluczowe dla sprawy, ponieważ dzięki nim funkcjonariusze ustalili sprawców tego przestępstwa już następnego dnia po zdarzeniu.

W sobotę 5 sierpnia z samego rana, policjanci otrzymali informację, że w nocy ktoś włamał się do budynku gospodarczego znajdującego się na terenie jednego z „Rodzinnych Ogródków Działkowych” w Nowym Sączu. Na miejscu policjanci ustalili, że ktoś uszkodził okno i przez nie wszedł do budynku, po czym ze środka wyniósł podkaszarkę spalinową. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki i jak zawsze w takich przypadkach zabezpieczono ślady pozostawione na miejscu zdarzenia. To właśnie one okazały się kluczowe w ujęciu sprawców, ponieważ już następnego dnia po zdarzeniu policjanci zatrzymali 27-letnią kobietę, którą podejrzewali o udział we włamaniu.

Wszystkie wykonane przez policjantów czynności wskazywały jednak, że we włamaniu brał udział ktoś jeszcze. Potwierdzili to w toku pracy, zatrzymując następnego dnia (tj. 6 sierpnia) 31-letniego mężczyznę, któremu, podobnie jak kobiecie, przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, za które to przestępstwo grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali wartą 500 złotych skradzioną podkaszarkę, która trafi do rąk prawowitego właściciela.

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami w regionie; Starosądeckie.info 

źródło: KMP Nowy Sącz

Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Sierpień 12, 2017 o 6:32 pm pic

    przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, za które to przestępstwo grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.? a na zawiasach się skończy.

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a